Z kraju

Dr Kulińska o Janie Olszewskim: Żaden uczciwy człowiek nie powinien po czymś takim podać mu ręki

Z dr Lucyną Kulińską, historykiem i politologiem rozmawia Anna Wiejak

Były premier Jan Olszewski w rozmowie z „Super Expressem” wybielał Stepana Banderę twierdząc, iż ten nie miał nic wspólnego z Rzezią Wołyńską i sugerował, że należałoby doszukiwać się sowieckiej roli w wywołaniu tej zbrodni.

– To co przeczytałam, było dla mnie bardzo przykre, ale mnie nie zdziwiło, ponieważ już wcześniej w wielu wypowiedziach pan Olszewski dawał jasno do zrozumienia, że on po prostu banderyzm wspiera. Robił to przez wiele lat i miał niewątpliwie duży wpływ na to, że on się na Ukrainie tak rozrósł. Wybielając Banderę i wykluczając jego „sprawstwo kierownicze” w ludobójstwie dokonanym przez OUN-UPA w województwach wschodnich II RP wykazał się ignorancją historyczną. Pochylił się nad jego uwięzieniem przez Niemców. Ale wiemy, że Bandera nie był jakimś „zwykłym” więźniem Sachsenhausen, głodzonym, torturowanym, poniżanym. Bandera był niemieckim „więźniem stanu” trzymanym w osobnym bloku, w ogrzewanej celi, odwiedzanym przez niemieckich notabli, który na dodatek nawet spoza krat kierował ludobójstwem Polaków. Jaki więzień obozowy mógł o takim traktowaniu nawet pomyśleć? Bandera był lojalnym płatnym kolaborantem niemieckim. W 1941 roku wmaszerował na Lwowszczyznę razem z ukraińskimi batalionami pomocniczymi – stworzonymi przez Niemców. Dopiero kiedy Ukraińcy zażyczyli sobie własnego państwa, a było o wiele więcej niż Niemcy im chcieli dać, został przez nich razem z całym marionetkowym rządem ukraińskim aresztowany. Ale podkręcam – to nie był zwykły więzień. Był trzymany, bo był Niemcom potrzebny. W odpowiednim momencie został przez nich wypuszczony i wkrótce został przewerbowany przez zachodnie wywiady. Czyli robienie z niego „męczennika” jest po prostu bzdurą.

Pan Olszewski zapomniał także o fakcie najistotniejszym. Bandera za antypolską działalność terrorystyczną OUN w Polsce w okresie międzywojennym, której pokłosiem były napady, zabójstwa i mordowanie Polaków (w tym za zaplanowanie zabójstwa min. Pierackiego) miał kilka wyroków śmierci. Był to groźny, sadystyczny terrorysta, który przewodził organizacji OUN – sponsorowanej przez wszystkich wrogów Polski z Niemcami na czele. Jego organizacja była też sponsorowana przez Litwę, Czechy, a w pewnych okresach Rosję Sowiecką. Ciekawych tych faktów odsyłam do swojej obszernej książki na temat działalności terrorystycznej nacjonalistycznych organizacji ukraińskich w Polsce w latach 1922-1939. „Premier” powinien przecież znać, choćby podstawowe fakty. Moim zdaniem wybielanie Bandery przez JAKIEGOKOLWIEK polityka polskiego jest rzeczą wręcz haniebną. To mogę to z całą odpowiedzialnością powiedzieć – haniebną, nie nieprzyzwoitą tylko haniebną. To plucie na groby setek tysięcy ofiar banderyzmu.

Takich rzeczy nie wolno robić szczególnie dziś, gdy jesteśmy atakowani przez wrogów naszych. To przecież dramatycznie osłabia naszą pozycję. Każdy, kto w ten sposób przedstawia Stepana Banderę, działa dziś na szkodę Polski. Nie mam słów oburzenia na takie postępowanie. Kiedy wreszcie ustawą IPN zakazano w Polsce gloryfikowania zbrodniarzy z OUN- UPA i używania ich symboliki były Premier wygłasza takie teksty. Już wykluczenie z karania za kłamstwa dotyczące zbrodni ludobójstwa „działalności naukowej i artystycznej” wzbudziło we mnie niesmak. No cóż w IPN i na uczelniach wyższych nadal pracuje wielu „rewizjonistów”, wielu wywodzących się z mniejszości narodowych, którzy nie wahali się latami zakłamywać historii. Teraz chcą czuć się bezkarni – nawet gdy źródła jednoznacznie wskazują, że KŁAMALI. Widać wystraszyli się i przypilnowali, by to co robili pozostało bezkarne. Co do strony „atystycznej” to co – banderowski zespół będzie mógł wyśpiewywać bezkarnie pieśni „Rżnij Lachów Rznij, lun „wyrzezamy wszystkich Lachów po Warszawę”- to przecież strofy ze „Śpiewnika UPA”, kolportowanego na Ukrainie od lat 90-tych.

Czy w Pani ocenie tego typu deklaracje, jak ta zawarta w wywiadzie udzielonym przez Jana Olszewskiego dla „SuperExpressu” powinny być penalizowane?

– Ja w ogóle jestem przeciwnikiem zamykania ludzi. Penalizacja nie jest dobrym rozwiązaniem, szczególnie w odniesieniu do Polaków, a przecież pan Olszewski się za Polaka uważa. Natomiast proces publiczny, udowodnienie mu, że kłamie – to powinien być koniec jego kariery politycznej. Dla mnie takie oświadczenie powinno go w opinii każdego przyzwoitego Polaka po prostu zdyskredytować. Powinien zostać poddany ostracyzmowi, jeżeli występuje przeciwko tak strasznej zbrodni i stara się ją usprawiedliwiać, usprawiedliwiając jednego z jej prowodyrów, człowieka, który zbudował siłę, która potem przewodziła mordom na Polakach i był jej moralnym sprawcą. Z człowiekiem, który głosi publicznie takie bzdury, nikt w Polsce nigdy nie powinien podejmować żadnego poważnego dyskursu. Żaden uczciwy człowiek nie powinien po czymś takim mu podać ręki. Smutne, bo dla wielu po „nocnej zmianie” Jan Olszewski stał się autorytetem. Dziś tym wywiadem z tego piedestału z hukiem spada.

Dziś – zdaniem Jana Olszewskiego – na Ukrainie czczony jest nie antypolski, ale antysowiecki nurt walki UPA. Czy rzeczywiście tak jest?

– My powtarzamy pewne scenariusze przedwojenne. Bardzo duża część Ukraińców się do wspólnoty krwi z Rosjanami poczuwa. Ci którzy są innego zdania z kolei doskonale wiedzą, że Rosjanom nic nie mogą zrobić. Prawda jest taka, że oni się Rosjan boją i tak najchętniej to by chcieli, żeby im Polacy lub w ogóle Zachód tą Ukrainę wywojował. Ich interesują „łupy”, kasa. Natomiast tymi, których się nie boją, których mogą znowu obszarpać, okraść, napaść, są Polacy, i się nie zawahają, bo zawsze znajdą pomoc ze strony Niemiec, Rosji… Po prostu jesteśmy tutaj najsłabszym ogniwem. Jeżeli pan Olszewski mieni się politykiem, to powinien się zastanowić nad tym, że przyłożenie przez niego ręki do wyhodowania banderyzmu pozycję Polski dramatycznie osłabiło. Każdy rok edukacji, tej szowinistycznej, którą odbiera tamta młodzież, tworzy coraz większe zagrożenie dla Polski. Polska milczała, a nawet sprzyjała. Dlaczego? Może więc nie o Polskę chodziło w tej grze, toczonej ponad naszymi głowami? To jakieś inne, większe plany miały nas znowu zetrzeć z mapy? Podsumowując: dla Ukraińców Rosjanie są niedościgli, oni nie mogą się im w żaden sposób przeciwstawić, natomiast Polaków uważają, tak jak i wtedy uważali, za element miękki i słaby, który da się łatwo obrabować.

Kiedy się nad tym zastanawiam przychodzi mi do głowy, że celem Ukraińców było oderwanie naszych województw wschodnich od Polski. Chcieli, oderwali. Dlaczego ich nie zagospodarowują? Dlaczego na nich nie pracują, dlaczego tę najżyźniejszą ziemię świata oni oddają obcym, a przychodzą tutaj do nas pracować? I znowu patrzą na te nasze zagospodarowane pola. I znowu przychodzi im do głowy, że tamtym furda – ale to zagospodarowane, też może być ich. Pojawiają się wciąż nowe żądania terytorialne – bo już chcą i Chełmszczyznę i Nadsanie, a potem aż po Kraków, aż po Warszawę. Tego Pan chce panie „Premierze”? Przecież pana wypowiedzi, to jest sprowadzanie zagrożenia na własny naród.

Dziękuję za rozmowę.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

51 komentarzy

51 Komentarzy

 1. Marian

  26 lutego 2018 at 22:49

  Brawo Pani dr. Kulińska – jasne i jednoznaczne świadectwo prawdy.
  „Ukraińców interesują łupy, kasa” – jak to obserwuję na znajomych Ukraińcach w Polsce, to uczciwa praca ich po prostu mierzi, poniża.
  Rzeczywiście, zaatakują najsłabszego, dlatego Polska powinna myśleć o broni atomowej.

  • Joy

   27 lutego 2018 at 09:21

   Tylko są dwa rodzaje ludzi złoczyńcy i dobroczyńcy ja go zaliczam do złoczyńców on nigdy nie był Polakiem i nigdy nie będzie

  • prawo

   27 lutego 2018 at 10:44

   100/100

   • NARODOWYROJALISTA

    11 lutego 2019 at 12:04

    pan OLSZEWSKI nie reprezentował POLSKICH INTERESÓW NARODOWYCH TYLKO NIEMIECKIE UKRAINSKIE TZW UNII EUROPEJSKIEJ LEWICY LAICKIEJ ZRESZTĄ BYŁ SOCJALISTĄ TO NIE MOJA BAJKA PANOWIE MASONI POLSCY TO WASZ CZŁOWIEK WASZE WARTOSCI NIE POLSKIE ANI NARODOWE TYLKO AGNOSTYCYZM ,NIHILIZM,MODERNIZM ,EUROPEJSKOSC ,TOLERANCJA ,GENDER

  • TTT

   27 lutego 2018 at 19:08

   specjalnie dla Olszewskiego. nie piszę „pan” ,bo na pana trzeba zasłużyć. https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=OBsRz2bBZ2E

 2. Hania

  26 lutego 2018 at 22:56

  Pan Olszewski dawno już udowodnił, że jest proniemiecki.
  Że pracuje na rzecz porządku ustanowionego przez iluminatów,a nie Polaków
  Kto przy zdrowych zmysłach sugeruje oddanie ziem tzw odzyskanych Niemcom?
  Pan Olszewski pisał

  „Inkorporacja tych ziem do Polski nie została nigdy uznana de iure przez żadna z dwóch państw niemieckich (…). Dobrowolne czy wymuszone wycofanie się ZSRR z Niemiec oznaczać będzie prawdopodobnie opuszczenie przez nich całej ich strefy okupacyjnej: tej, która nazywa się polskimi ziemiami odzyskanymi.

  Przyszłe stosunki polsko-niemieckie (…) nie będą zależały od wytyczenia granic, lecz od ich interpretacji. Gdziekolwiek będą przebiegały…”

  Czyzby Polska „okupowała” ziemie zachodnie?
  Teraz doszlusowano kilka wschodnich województw, podobno rdzennie ukraińskich….
  ( o które bił się bohater bajki pana Olszewskiego)
  I to pisze Polak?

 3. finka

  26 lutego 2018 at 22:57

  To prawda, cywilizacja ukraińska „sto lat za murzynami” dzika, azjatycka pseudo cywilizacja.

 4. podolak

  26 lutego 2018 at 23:09

  Ten „Олександр Масляник
  журналіст, літератор”
  Tak samo jak Olszewski, Banderą się zachwyca.
  Ideowi braciszkowie tacy.

  https://zik.ua/news/2018/02/26/yak_banderu_ne_puskayut_na_zakarpattya_1273847

 5. Jan

  26 lutego 2018 at 23:32

  Kupa kurew w Polsce.

 6. Dick

  26 lutego 2018 at 23:48

  Bardzo dobrze napisane, szacunek dla pani dr. Kulińskiej.

 7. sternik2

  26 lutego 2018 at 23:53

  Tzw. premier Olszewski to nie tyle „czarna dłoń prawicy” co po prostu mason z przynależności i już tylko z tej definicji prezentujący haniebną antypolską retorykę(wbrew postawie z nocnej zmiany). I starość niewiele ma tu do rzeczy. A tak poza tym -wielki szacunek dla Pani dr Kulińskiej:za jej bezcenne,niezwykle rzetelne zaangażowanie w sprawy Kresów,/chociaż nie Kresowianka/wspaniałą postawę patriotyczną i olbrzymią wiedzę popartą badaniami nad tym tragicznym czasem naszej historii.

 8. Czesław

  27 lutego 2018 at 01:21

  A to wywiad Jana Olszewskiego z przed kilku lat o banderyżmie http://naszeblogi.pl/55611-miedzy-nami-banderowcami-tlumaczy-premier-jan-olszewski

 9. dyk

  27 lutego 2018 at 01:54

  Premier Olszewski broniąc Bandery wykupił się.

 10. dyk

  27 lutego 2018 at 01:56

  Premier Olszewski broniąc Bandery skompromitował się.

 11. WJTK

  27 lutego 2018 at 01:57

  Jeszcze wczoraj broniłem Jana Olszewskiego. Dziś mnie mocno rozczarował
  swoja pochlebną opinią o Banderze. Domyślam się, że to wynika z prowadzonej obecnie polityki antyrosyjskiej. To jednak nie usprawiedliwia zamazywania banderowskich zbrodni. Dlatego przypomnę: Ten syn parocha gr.kat. już w gimnazjum założył profaszystowską organizację spod znaku Czarnego Tryzuba. Był współorganizatorem m.in. zamachu na ucznia który odmówił wstąpienia do OUN, komisarza policji lwowskiej Czechowicza, kuratora szkolnego Gadomskiego, ukr. pisarza prof. Kruszelnickiego, dyr. gimnazjum Babija i w końcu na min. Bronisława Pierackiego (1934), za co otrzymał karę śmierci zamienioną na mocy amnestii na dożywocie, wypuszczonego na początku wojny w X 1939.
  W VI 1941. po wkroczeniu Niemców do Lwowa banderowcy utworzyli „rząd”. Mimo hołdów jaki oddali Hitlerowi, zostali aresztowani w X 1941 i osadzeni w Sachsenhausen. Już w X 1944 wypuszczeni. To właśnie ten powołany w VI 1941 przez banderowców rząd, na czele z niejakim Jarosławem Stećko-Karbowyczem wydał „akt” UON, w którym najpierw podziękowano „wielkiemu fuhrerowi” za odrodzenie „ukraińskiej nacji” następnie napisano „wyniszczymy bez wyjątku wszystkich tych, którzy staną na naszej drodze. Kierownikami wszystkich gałęzi życia będą Ukraińcy, tylko Ukraińcy, a nie wrogowie cudzoziemcy – Moskale, Polacy, Żydzi. Nasza władza będzie dyktaturą UON, dyktaturą dla wrogów straszną i nieubłaganą. Razem z Niemcami i pod przewodnictwem fuhrera wielkiego narodu niemieckiego budować będziemy nowy ład na Ukrainie i na świecie”. „Sława Bohaterskiej Armii Niemieckiej i jej Fuhrerowi Adolfowi Hitlerowi!. Ukraina dla Ukraińców”
  Kilka dni potem Niemcy przy współudziale banderowców z batalionu Nachtigall urządzili masakrę profesorów lwowskich na dziedzińcu więzienia Brygidek.
  No co tu powiedzieć Panu Janowi Olszewskiemu, przyznać rację? bo Bandera rzeczywiście nie dowodził na bieżąco Ukraińcami dokonującymi rzezi Polaków na Wołyniu. Mimo, że Bandera od czasu zakończenia wojny ukrywał się w Monachium pod fałszywym nazwiskiem Popiel, to nie zjadły go myszy, ale w 1959 został ubity przez sowieckiego agenta.

 12. Art

  27 lutego 2018 at 02:08

  To bla,bla starego pierdziela jest tylko dowodem na to,że żadnemu masonowi,ani członkowi tzw.International Rotary Club,co jest to samo g..no.Taki „członek” jednego czy drugiego już nigdy nie powie prawdy,tylko będzie łgał całe życie,a nad trumną zbiorą się sami „członkowie” i pomodlą się do lucyfera.Odrażające.

 13. Slawomir Tomasz Roch

  27 lutego 2018 at 07:03

  Znakomita wypowiedz dr Lucyny Kulinskiej z Krakowa. Pan Jan Olszewski tak podle klamiac, calkowicie sie skompromitowal i jest absolutnie jasne, iz winien publicznie swoje haniebne slowa o krwawym upiorze Banderze, jakoby niewinnym rzezi wolynskiej, musi te slowa jak najszybciej odwolac! To skandal! To osobista hanba Olszewskiego! Precz z gloryfikowaniem odrazajacych zbrodniarzy z OUN-UPA na wspolczesnej Ukrainie, mianowicie Bandery, Szuchewycza, Diaczenki, czyli krwawych upiorow, winnych ludobojstwa na Wolyniu i Kresach w latach 1939-1947. A teraz jeszcze dodam: precz z kazdym podlym zdrajca, ktory chcialby takich zbrodniarzy publicznie wybielac, klamac i przyzwalac na ich gloryfikowanie. Z Panem Bogiem

  • TZ.

   27 lutego 2018 at 13:04

   Co tu da odwołanie? Jak miałby to zrobić? Przecież powiedział to, co powiedział. Najwyżej może przeprosić, ale to też byłoby obłudne, bo przecież i tak nie zmieniłby poglądów. Musi to udźwignąć. Był człowiekiem powszechnie szanowanym, po koniec życia zmarnował ten kapitał.

 14. Maciej

  27 lutego 2018 at 07:08

  Niczego innego od żyda Oksnera ( ksywa Olszewski ) spodziewać się nie można. Oksner to wróg Polski i Polaków

 15. Michał

  27 lutego 2018 at 07:31

  żydy szykują nam powtórkę z 39r,jesteśmy dojeni od wojny do 89r a po nim dojeni razy 2.Bedzie źle,trzymajcie się rodacy.Mamy ZUS jeden z największych na świecie 1170zł a w Angli 11 funtów,z czym do ludzi.

 16. M.S.Kazimierzak

  27 lutego 2018 at 08:14

  O ISLAMIZACJĘ,czy o SEMITYZACJĘ Europy chodzi?!Obronić POLSKOŚĆ to znaczy obronić wartości CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ.
  Tym wartościom nie jest po drodze z KULTEM HOLOCAUSTU,a tego mamy konsekwencje będące wynikiem ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ,którą opisał Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI.Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE,przestrzegał przed CYWILIZACYJNĄ MIESZANKĄ,a szczególnie taką,która jest pod wpływem CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.
  Michael Jones : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA.
  ANTYROSYJSKOŚĆ przez pryzmat uznania dla ANTYPOLSKICH,banderowskich,bandyckich korzeni?!
  Tragiczna śmierć mojego brata Janusza pokazała jak aktualnie we wrocławskich warunkach za KORUPCJĄ KOŚCIELNO-DUCHOWĄ poszła ŚWIECKA.

 17. warszawiANKA

  27 lutego 2018 at 10:08

  To co powiedział Jan Olszewski na temat Stepana Bandery, to nic innego jak kwintesencja współczesnego „antykomunizmu”. Do tego właśnie prowadzi zapóźniony „antykomunizm”. Wyrazy uznania za całokształt działalności dla Pani dr Kulińskiej.

 18. Soplica

  27 lutego 2018 at 10:58

  Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci. Warto zagłębić się w historię rodziny pana Olszewskiego i wtedy bardziej co poniektórym rozświetli się aspekt. Na starość człek mówi co czuje i co ma zakodowane w podświadomości. Niestety nie mam namiarów w postaci linków na treści odnośnie historii rodzinnej ale kto poszuka ten znajdzie 🙂

 19. klioes vel pislamista

  27 lutego 2018 at 11:04

  Walka

  Państwo socjalne vel socjalistyczne
  Walczy i walczy ciągle z problemami,
  Których autorem, mówiąc między nami,
  Jest ono samo. Przykłady są liczne.

  Ot pierwszy z brzegu: mamy bezrobocie.
  Państwo, gdy walkę chce z nim finansować,
  Zwiększa podatki …Ktoś musi splajtować!
  I bezrobotnych nowych mamy krocie…

  Lub inny przykład: jest za mało dzieci,
  Więc polityka kwitnie „prorodzinna”.
  W istocie ona wszystkiemu jest winna!
  Tu analogia z podatkami leci:

  Wszyscy, co chcieliby potomstwo spłodzić,
  Muszą w podatkach płacić becikowe.
  Więc są biedniejsi (dziecko? – koszty nowe!).
  Socjal tym razem może bardziej szkodzić:

  Bo becikowe u normalnych ludzi
  Niewiele znaczy. Ale u meneli…
  Ci to się płodzą. Przecież „dużo wzięli”!…
  I imigrantów aktywność się budzi.

  A może by tak ludziom ICH pieniądze
  WŁASNE w portfelach WŁASNYCH pozostawić?
  Dać się każdemu samodzielnie zbawić?
  Nic z tego! państwo mówi: „Ja tu rządzę!”

  W efekcie rządów tych wielkie podatki
  Konkurencyjność niszczą gospodarki.
  Trzeba znów …”walczyć!”… Kolejne podarki
  Dostają firmy. I znów rosną składki…!

  Walczy i walczy nieustannie państwo
  Także o zdrowie swych obywateli.
  (Sami są winni, bo nie zrozumieli,
  Że przymus składek to zwykłe poddaństwo!)

  Tańszy jest lekarz, czy lekarz i kasa?
  (Ta kasa chorych – monopol państwowy!)
  Ten, kto ma budyń w środku swojej głowy,
  Wybierze drugie. I takich jest masa…

  I tacy właśnie, drogi Czytelniku
  Głos równy Twemu mają – demokracja!…
  Kto ich „wykształcił”? Szkoła …państwa! Racja.
  Wszak „o oświatę walczy wciąż” wśród krzyku.

  Przykładów mnożyć by… Czas na refleksję:
  Państwo, gdy funkcje przejmuje nie-państwa,
  Błądzi. Trwa rozwój złodziejstwa i draństwa.
  Trzeba rozerwać te chore koneksje!

  Potrzeba …walki!… Bo państwo problemów
  Nam nie rozwiąże. To NASZE problemy,
  Nie – państwa! Państwo, o czym dobrze wiemy,
  Samo problemem jest… Walce „nie” nie mów!

  A zwłaszcza wtedy walcz i bądź Polakiem
  Pomnym co naród znaczy i ojczyzna,
  Gdy panosząca się euro-zgnilizna
  Walczy z wolnością Twą i krzyża znakiem!

 20. TZ.

  27 lutego 2018 at 13:16

  Pan Olszewski zrobił malutki kroczek w kierunku realizacji scenariusza rozbiorowego. Za 10 lat, czy może niedługo później, Polska zostanie podzielona między Niemcy, Rosję i właśnie Ukrainę. Na resztówce pozostanie kadłubowe państwo polskie, być może Judeopolonia. Czarny scenariusz, realizowany od 20 lat.

  • spisek

   27 lutego 2018 at 14:51

   Nie płacz, nie płacz. Tu nie ma co biadolić jak baba.
   Za 10 lat może już nie być Ukrainy a w Niemczech i Rosji może toczyć się wojna domowa.
   Takie płaczliwe baby jak ty tyle samo złego robią dla Polski co ten komuch o ksywie „olszewski”.
   Jak jesteś taką wystraszoną cipą to spieprzaj stąd, to nie jest kraj dla tchórzy, zdrajców i szerzycieli defetyzmu. 
   This is Polaaaaaaaaaand!.
   Olszewików goń, goń, goń!

   • Marian

    27 lutego 2018 at 15:36

    🙂

   • mig

    27 lutego 2018 at 16:02

    Po co to chamstwo w stosunku do kobiety? Polska takich prymitywów nie potrzebuje…niech idą precz…

   • TZ.

    27 lutego 2018 at 22:41

    O, jaki bohater się odezwał! W kwestii polskiej realizowany jest scenariusz rozbiorowy. Różne działania polityczne mogą go opóźnić, ale nie odwrocic, bo za dużo jest państw zainteresowanych tym, żeby Polska ostatecznie zniknęła z mapy. Pohukiwania nadymanych ciuli nic tu nie zmienią. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, co Polsce zagraża, i wtedy można ewentualnie coś zaradzić. Pierdy takich swoloczy, jak ty, tylko usypiają czujność.

    • spisek

     1 marca 2018 at 11:10

     ależ oczywiście, że realizowany jest scenariusz rozbiorowy. Ale scenariusz rozbiorowy realizowany jest też wobec Ukrainy. A scenariusz wojny domowej w Niemczech. W Izraelu scenariusz całkowitej likwidacji państwa. To jednak nie jest powód, żeby siać defetyzm i postawę skrzywdzonego, bezbronnego dziecka. Twórzmy własne scenariusze biorąc pod uwagę, że przeżarte marksistowską ideologią mózgi naszych sąsiadów doprowadzą ich kraje do upadku. A wtedy nawet tak słaby kraj jak Polska da sobie z nimi radę. Szwecja niedługo upadnie, Ukraina właśnie upada, Rosja się stacza a Izrael i Niemcy same sobie szkodzą i generują problemy na przyszłość. Naszych odwiecznych wrogów Pan Bóg pokarał i odebrał im rozum wypełniając opustoszałe czaszki neomarksizmem. A my zamiast biadolić powinniśmy wykorzystać okazję bo drugiej takiej możemy nie dostać.

 21. Jazon

  27 lutego 2018 at 15:03

  Ten mason albo żyje w chorej iluzji albo robi to celowo i jest świadom tego – tym ogorzej dla niego !
  Hańbi Naród Polski, liże dupy banderowskie
  Miałem dla tego pana szacunek za Szare Szeregi i tzw „Nocną zmianę”
  Jego przynależność i działalność w loży masońskiej i to z kim się tam spotykał wielce śmierdzi
  Po tej wypowiedzi to nawet nie splunę w jego stronę bo ta osoba godzi w polską rację stanu

  • podolak

   1 marca 2018 at 09:51

   Tu nic do tego nie mają Szare Szeregi.

   To właśnie w czasie II WŚ, takie Olszewskie blokowali w Polskim Państwie Podziemnym udzielenie realnej pomocy bestialsko mordowanym rodakom na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej.
   To oni, tacy Olszeswscy ponad cierpienia i śmierć nieświadomych, realnych niemowląt przedkładali swoje geopolityczne rojenia.

   Tacy właśnie Olszewscy chronili po II WŚ ukronazistów-ludobójców przed JEDYNĄ (wtedy realną, chociaż jakże niedostateczną i wybiorczą zapłatą) t.j Sowietami.

   Dlatego chronili, gdyż swoje rojenia (wynikające z patologicznego ego) przedkładali nad PRAWDĘ , więź z rodakami oraz narodową pamięć o niewinnych ofiarach niewyobrażalnego bestialstwa.

   Dlatego teraz, właśnie tacy Olszewscy łżą, oraz łgać będą przyszłości gdyż mają patologiczne ego.

   Tacy są psychopaci. Niech nie zmyli powierzchowność.

 22. Matwiej Płatow

  27 lutego 2018 at 15:32

  Wstyd dla Suwerena ,że taka Miernota była Premierem Polski.

 23. Pingback: Dr Kulińska o Janie Olszewskim: Żaden uczciwy człowiek nie powinien po czymś takim podać mu ręki. « Dziennik gajowego Maruchy

 24. podolak

  27 lutego 2018 at 18:49

  Takie WIECZNE teksty a nie bredzenia Olszewskiego, czytać codziennie do poduszki należy.

  https://kresy.pl/kresopedia/silni-zwarci-gotowi/

 25. Ateista

  27 lutego 2018 at 19:05

  Za kłamstwa obozowe i historyczne powinna być kara więzienia a polskojęzyczne media, które będą gloryfikować zbrodniarzy i stosować polonofobię zamykane.

 26. Janusz I

  27 lutego 2018 at 20:12

  Olszewski był dla mnie spisany na straty po odwołaniu Jana Parysa z funkcji Ministra ON.

 27. jaro7

  28 lutego 2018 at 18:39

  Co tu komentować debilizmy Olszewskiego,krótko „jaki stary taki głupi”kolejny ZAPRZANIEC.Szacunek dla pani dr KULIŃSKIEJ.

 28. polan

  28 lutego 2018 at 21:36

  Bełkot Olszewskiego podlega pod ustawe IPN-„kto publicznie wbrew faktom…”

 29. Blus

  1 marca 2018 at 07:40

  Łże jak bura suka stara dziadyga. I pomyśleć że tak niedawno broszka przyznała tej ropusze emeryture specjalną z naszych podatków , bo za życia nic nie odprowadzał sobie do ZUS lub KRUS ze swoich honorariów adwokackich.
  Teraz wszyscy musimy robić na jego 10 tysi a on wylewa jad z zepsutej żółci na potomków wymordowanych z Kresów.
  Wstyd wstrętny dziadygo .Zamknij swoja kloakę nieuku.

  • WJTK

   1 marca 2018 at 11:42

   Można się nie zgadzać z tą wypowiedzią Jana Olszewskiego, ale anonimowe popisywanie się bluzgiem nie jest przejawem żadnej odwagi. Prostactwo z Blusa wyciekło! Tu aż się prosi przytoczyć łacińskie przysłowie. By Blus zrozumiał w tłumaczeniu. „Nagana udzielona przez głupca jest pochwałą”

 30. m

  2 marca 2018 at 17:50

 31. Kamron5022

  4 marca 2018 at 03:44

  BYŁ CZAS, KIEDY GO TOWARZYSZE KOPNĘLI W DOLNA CZEŚĆ CIAŁA . CZAS SWOJE ROBI I CZAS ZABLIŹNIA RANY. DZIŚ PAN OLSZEWSKI WYLIZAŁ SIĘ Z RAN I POKAZAŁ ROGI. Z WYGLĄDU PRZYZWOITY DZIADZIUŚ, A W ŚRODKU ZGLINIZNA, SZAMBO ZNALAZŁO UJŚCIE I CAŁA PRAWDA WYSZŁA NA JAW.

 32. polka39

  4 marca 2018 at 21:36

  Potomkowie „akcji wisła” nadal aktywni, choć byli uśpieni.

 33. x.r.halwa

  5 marca 2018 at 00:02

  Chrystus uczy nas by modlić się za wrogów i prześladowców. W tym jest głęboki sens naszego własnego nawrócenia. Zatem powstrzymajcie gniew i złość, by nie dać się zwieść złemu i módlcie się za człowieka zamiast go opluwać.

 34. Mieczysław S.Kazimierzak

  11 lutego 2019 at 21:18

  Michael E.Jones : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA.
  W czasie walki ZŁA ze ZŁEM to jest NAZIZMU z KOMUNIZMEM,szczególnie na Wołyniu brakiem lojalności wobec Polski wykazały się MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA.Trzeba zatem mówić o procesie od ŻYDOBOLSZEWIZMU do ŻYDOBANDERYZMU.
  W spadku po Janie Olszewskim aktualna ANTYROSYJSKOŚĆ przez pryzmat znania dla ANTYPOLSKICH,banderowskich,bandyckich korzeni?!

 35. Gerald Brefka

  12 lutego 2019 at 03:32

  This is for the history dr. Pass onto please . I recently took the ancestry DNA test and found out that we Poles are decended from the Sarmatian knights and the Amazon women. We were the very first horse people and the Roman’s got tired of us raiding them and forced us to be thier calvary. They took the sons very young to serve the Roman’s army and the daughters were forced to be the warriors and defenders of the tribe. They didnt marry until the men would eventually return to the tribe. The Roman’s have busts of the Sarmatian faces and my family looks like these guys 5000 years later and I have an uncle that looks like a twin of one of them. If you look up Sarmatian faces you,ll see your family 5000 years ago show your family and friends. The Poles dont know about this history of our tribe. I got excited myself when I first seen my immediate family in these faces. My last name is Brefka all the Brefkas look like these faces. When I look at Polish faces now I see Sarmatian faces.

 36. 카지노사이트

  19 lutego 2019 at 10:05

  You’ve got knowlege about everything that’s why I love this site! Very useful and helpful.. Try browsing my website to gather some information.. Will appreciated it a lot! https://www.nana1004.com / 카지노사이트

 37. buy mutton online

  9 listopada 2020 at 06:35

  buy mutton online in delhi

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra