Polskość

Rosyjska propaganda szkaluje Żołnierzy Wyklętych oraz współczesnych polskich patriotów wpisując się w żydowską agresję na Polskę i Polaków

Na rosyjskim portalu dla Polaków „Sputnik” nie tylko rosyjska propaganda wspiera żydowską agresje na Polskę, ale także szkaluje Żołnierzy Wyklętych i współczesnych polskich patriotów. W artykule „187 zniczy dla 187 ofiar „Wyklętych”” Dawid Blum stwierdził, że „1 marca Polskę ogarnia „wyklęte” szaleństwo – skrajna prawica obnosi na koszulkach znak wilka”.

Zdaniem rosyjskiej propagandy Żołnierze Wyklęci „mordowali niewinnych bez skrupułów” i „nie przeszkadza to polskiej prawicy czcić 1 marca pospolitych bandytów jak wojennych bohaterów”. Zdaniem rosyjskiej propagandy należy „żołnierze wyklęci nie są mitycznymi aniołami i rycerzami na białych koniach, jak stara się to pokazać prawica. Oni także dopuścili się wielu niecnych uczynków”.

Rosyjska propaganda o rzekome zbrodnie obwinia „Szarego”, „Ognia”, „Burego”, „Wołyniaka” i wielu innych. Według rosyjskiej propagandy „historycy szacują, że tzw. żołnierze wyklęci zamordowali 187 dzieci” i „ofiar żołnierzy wyklętych było dużo więcej”.

Na rosyjskim portalu dla Polaków ukazał się też artykuł „Marsz, marsz Hajnówka” autorstwa Dawida Bluma. W artykule tym rosyjska propaganda stwierdza, że „po raz trzeci przez Podlasie idzie Hajnowski Marsz Żołnierzy Wyklętych, a w nim – narodowcy, którzy chcą oddać hołd Romualsowi Rajsowi „Buremu”, mordercy prawosławnych”.

Warto przypomnieć, że Rosjanie kłamią nie tylko co do faktów, ale nawet co do imion szkalowanych przez siebie polskich bohaterów. Romuald Adam Rajs ps. Bury nazywał się Romuald a nie Romuals.

Rosyjską propagandę cieszy lewicowa kontrmanifestacja przeciwników Żołnierzy Wyklętych jaka miała miejsce. Zdaniem rosyjskiej propagandy „pocieszający jest fakt, że na miejscu przemarszu narodowców pojawią się kontrmanifestanci. Swoją reprezentację wysłała do Hajnówki Partia Razem. Jest tam między innymi Adrian Zandberg”. Według cytowanej przez rosyjską propagandę lewicowej aktywistki „gloryfikacja postaci „Burego” oznacza „przyzwolenie na narodowy szowinizm”.

Szalowanie przez rosyjską propagandę Żołnierzy Wyklętych i polskich patriotów wpisuje się w wsparcie rosyjskiej propagandy dla żydowskiej agresji na Polskę oraz Polaków.

Portal Sputnik to mający wiele wydawanych w różnych językach serwisów instrument rosyjskiego imperializmu do kreowania opinii obywateli innych krajów. Na łamach polskojęzycznej wersji tego rosyjskiego portalu (na której publikowali też ludzie odgrywający role rzekomych polskich patriotów i katolików) powtarzane są żydowskie kłamstwa na temat Polski i Polaków.

Przykładem wspólnej żydowskiej i rosyjskiej antypolskiej narracji jest tekst „IPN wypuścił dżina antysemityzmu” autorstwa Zofii Bąbczyńskiej-Jelonek, według której „wachlarz represji w rękach Instytutu Pamięci Narodowej (IPN), który otrzymał od PiS uprawnienia Inkwizycji, wywołał międzynarodowy skandal i wypuścił z polskiej butelki dżina antysemityzmu”.

Publicystka rosyjskiego portalu dla Polaków pisze w swoim tekście, że „represje IPN ograniczą badania, publikacje i publiczne dyskusje dot. Holokaustu, a zwłaszcza udziału Polaków w zagładzie Żydów”. Zdaniem publicystki rosyjskiego portalu dla Polaków „polscy parlamentarzyści postanowili, bowiem, wsadzać do więzienia wszystkich, którzy pozwolą sobie publicznie wyrażać oceny historyczne, sprzeczne z polityką historyczną, kreowaną przez PiS”. W swoich opiniach publicystka rosyjskiego portalu dla Polaków podpiera się opiniami Pawła Śpiewaka dyrektora Żydowskiego Instytutu Historycznego i Jacka Kucharczyka prezesa Instytutu Spraw Publicznych.

Zdaniem publicystki rosyjskiego portalu „„Państwo Polskie” i „Naród” nie zawsze postępowały przyzwoicie wobec Żydów. A antysemityzm nie jest znowu jakimś nowym zjawiskiem w polskim społeczeństwie. Tkwił w nim od wieków, pulsując raz słabiej, raz mocniej”.

„Uwolniony przez PiS antysemityzm, a także niechęć prawicowo-narodowych polityków i ich mediów do poznawania trudnych prawd o Holokauście, a także ich postawy skrajnie nacjonalistyczne i faszyzujące, zmusiły” autorkę tekstu opublikowanego na rosyjskim portalu dla Polaków do stwierdzenia, że miał rację Sławomir Sierakowski i Andrzej Leder – kierownik Zespołu Filozofii Kultury w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, że Polacy są „niezdolni do wstydu”.

Publicystka rosyjskiego portalu dla Polaków uważa też, że rację ma Dariusz Lebionka, „członek Centrum Badań nad Zagładą Żydów i kierownik działu naukowego Muzeum Na Majdanku”, że „Polacy brali udział w zabijaniu Żydów”.

Zdaniem publicystki rosyjskiego portalu dla Polaków racje ma też „Timothy Snyder, badacz dziejów Europy Środkowo-Wschodniej” twierdząc, że Polacy boją się prawdy.

W swoim artykule publicystka rosyjskiego portalu Sputnik stwierdza, iż Polska po odzyskaniu niepodległości w 1918 „nie była rajem dla Żydów. Pogłoski o ich pogromach zmusiły władze USA do przysłania specjalnej komisji. Amerykanie z Brytyjczykami sporządzili kilka raportów, w którym potwierdzono rozruchy antyżydowskie na przełomie 1918/1919 r., w tym, co najmniej 8 większych, m.in. w Kielcach, Pińsku, Lidzie, Kolbuszowej, Częstochowie i Mińsku. Najbardziej krwawe były we Lwowie, gdzie zabito 72 Żydów i w Wilnie, gdzie polscy żołnierze rozstrzelali 43 Żydów. W sumie, wg raportów, życie straciło ok.280 osób, a główną przyczyną tych zajść był antysemityzm ludności cywilnej i polskich żołnierzy. Wojskowi przekraczali prawo, dopuszczano się gwałtów, grabieży i egzekucji bez sądów, zwłaszcza w Wilnie. W Pińsku na rozkaz dowództwa spacyfikowano zebranie organizacji żydowskiej, aresztowano 75 osób, z których 35 rozstrzelano”.

Do zbrodni polskich antysemitów publicystka rosyjskiego portalu dla Polaków zalicza to, że w 1920 roku władze Polskie internowały „wszystkich żołnierzy żydowskich. W obozie pod Jabłonną znalazło się 17 tys. wojskowych wraz z ochotnikami i poborowymi”, „z PCK zwolniono żydowskie pielęgniarki, a Żydowski Szpital w Warszawie spacyfikowano wyprowadzając z niego 200 osób podejrzanych o sympatie probolszewickie. Ok. 3 tys. ludzi wysłano do obozu dla jeńców bolszewickich w Dąbiu pod Krakowem”.

Publicystka rosyjskiego portalu dla Polaków przypomina w II RP „większość ludzi o orientacji nacjonalistycznej, zwłaszcza ugrupowania endeckie, nie traktowała Żydów, jako „prawdziwych Polaków”. Dla Romana Dmowskiego stanowili oni zagrożenie, które może doprowadzić do upadku państwa, to „najcięższe dla niej (Polski) zagadnienie”.

Zdaniem publicystki rosyjskiego portalu dla Polaków pod koniec II RP „w antyżydowskich rozruchach zginęło 97 Żydów, ok. 500 zostało rannych. Wprowadzono nakaz sygnowania sklepów szyldami z nazwiskiem właściciela, co ułatwiało potem ataki na sklepy żydowskie w ramach ogłoszonego przez skrajną prawicę bojkotu ekonomicznego Żydów, wprowadzono dyskryminację Żydów na uniwersytetach, bo zdaniem prawicy było ich tam za dużo, wprowadzono zakaz rytualnego uboju, związki lekarzy, dziennikarzy i prawników wykluczyły Żydów ze swoich szeregów, państwo zaś wprowadziło dla nich ograniczenia w uzyskiwaniu licencji na wykonywanie zawodów prawniczych, największa instytucja finansowa, jakim był Bank Polski, w swoim statucie umieścił zapis o wykluczeniu Żydów”.

Publikacje rosyjskiej propagandy kierowanej do Polaków najlepiej uzmysławiają głupotę wszelkich przebierańców podszywających się pod polskich narodowców i szerzących pod fałszywą rzekomo narodową flagą rosyjską imperialistyczną propagandę. Działania równych prowokatorów nie zmienią faktu, że Rosja jest sojusznikiem Izraela i międzynarodowego żydostwa, zaś  prorosyjskie środowiska w Polsce odbywają role szabeltasów Putina.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

24 komentarze

24 Komentarzy

 1. frate

  2 marca 2018 at 16:32

  Najlepiej kopać prawosławną i chrześcijańską Rosję, bo będą szabasowe srebrniki z Pisraela za bandarewską propagandę! Rosja sojusznikiem Izraela i międzynarodowego żydostwa??? To chyba się komuś epoki bolszewickie poprzestawiały w umyśle!

  • wolna-polska.pl

   2 marca 2018 at 19:18

   1-Plany Putina to plany masonów (reedycja) 2-Rosja – Budowa cerkwi Antychrysta.3-Rosja Putina i Miedwiediewa – H. Pająk. 4-Paszport Putina udowadnia, że jest członkiem plemienia.

   • Jacenty

    3 marca 2018 at 07:12

    A póki co skutek tego wszystkiego taki, że Rosja jako jedeno z niewielu państw stawia opór mafii chazarskiej.

 2. Tomek

  2 marca 2018 at 16:45

  Panie redaktorze,

  Po pierwsze, nie „rzekome zbrodnie”, bo fakt popełnienia zbrodni przez oddziały dowodzone przez te osoby jest bezsporny (ewentualnie, zarzuty podnosi się jedynie w przylądku Wierzchowin, ale to raczej teorie niż opinie potwierdzone dowodami). Natomiast, owszem, inna sprawa to działanie nagłaśniające w złej intencji takie przypadki, które u Wyklętych były marginesem patrząc na wielkość ich oddziałów, czy choćby porównując też działań innych formacji – zbrodnie można wyciągnąć zarówno Wojsku Polskiemu w 1939, AK, NSZ, BCh, o AL czy LWP już nawet nie ma co wspominać. Albo omawianie ich bez podawania tła, w jakich się rozgrywały (np., działania UPA w Małopolsce). Był pan na debacie pana Żebrowskiego z Zychowiczem, ale chyba nie przeanalizował pan tego, co pan Żebrowski, broniąc Wyklętych, powiedział.

  Po drugie, sputnik dość często bywał tu cytowany jako źródło informacji, np. przez panią redaktor Wiejak. Poddaję to pod rozwagę.

 3. Jan Kowalski

  2 marca 2018 at 16:57

  To chyba jakaś choroba psychiczna wszędzie widzieć ruskich, nawet wtedy kiedy przez pejsy nie widać świata. W Izraelu jest mnóstwo Żydów z Rosji, których przodkowie budowali ten sowiecki raj a ich potomkowie, między innymi dzięki polskiemu GROMowi, zwiali stamtąd. Ale związki zostały. Rosja to nie CCCP. Obecnie najwięcej Polaków nienawidzą Żydzi i Ukraińcy (oczywiście jest to uogólnienie) i z tych stron padają obecnie roszczenia terytorialne i finansowe.

 4. m

  2 marca 2018 at 17:49

 5. Hania

  2 marca 2018 at 18:14

  O czym pan Bodakowski pisze?
  Wydaje mi się, że w większości o
  antypolonizmie!
  W wydaniu żydowskich ( i szabesgoi) dziennikarzy.
  A nazywa pan to ” rosyjską propagandą”?
  Doprawdy nie wiem dlaczego?
  Przecież faktów i osób zakłamujących rzeczywistość ( i historię)
  widzimy jak na dłoni…
  Poznaliśmy już ich imiona i nazwiska.

  Pisze pan Bodakowski
  „Swoją reprezentację wysłała do Hajnówki Partia Razem. Jest tam między innymi Adrian Zandberg”

  Panie Bodakowski pan Adrian Zandberg jest przedstawicielem putinowskiej Rosji?
  Bo mnie się wydaje, że to kolejne „marcowe dziecko”…

  „Urodził się 35 lat temu w duńskim mieście Aalborg. Jego rodzice wyjechali z Polski w 1967 r., wrócili pod koniec lat 80., zamieszkali w Warszawie. Nieźle im się powodziło: matka prawniczka pracowała w Kancelarii Senatu, ojciec prowadził własny biznes. Adrian uczył się w drogim (miesięczne czesne wynosiło około tysiąca złotych) prywatnym warszawskim liceum.”

  Niech pan spowaznieje w końcu i zaprzestanie częstego zaglądania do lodówki
  – bo a nuż Putin wyskoczy:)

 6. antyPOPiS

  2 marca 2018 at 18:29

  Rosja rzadza rosjanie tak jak Ameryka Indianie, nie po to zydownia przyczynila sie mamona, idea i czynem, do eksterminacji ca.60 mln wschodnio-europejskich gojow, by ich teraz nie kontrolowac. Co do podnoszonych przez parchopacholow, rzekomych zbrodni Zolnierzy Wykletych, wojna ma swoje „prawa”, zydostwa nie spotkalo ze strony Polakow nic na co by sobie nie zasluzyli..

 7. finka

  2 marca 2018 at 19:38

  Dawid Blum to malo rosyjskie nazwisko, a ten z Centrum Badań nad Zagładą Żydów gada tak samo, jak inni z tego towarzystwa np. p.Engelking.

 8. Mirek

  2 marca 2018 at 20:26

  Rząd moskiewski finansuje gadzinówkę „Sputnik” , więc oczywistym wnioskiem jest to , że to jest propaganda Putina . Ludzie , którzy wbrew oczywistym faktom nadal uważają Rosję za przyjaciela Polski po prostu nie akceptują rzeczywistości . Dla nich bycie niewolnikami Żydów jest w porządku pod warunkiem ,że ten los zgotuje nam Putin.

 9. Hania

  2 marca 2018 at 21:46

  ” Dla nich bycie niewolnikami Żydów jest w porządku pod warunkiem ,że ten los zgotuje nam Putin.”

  Oczywistym jest fakt, że lepszym losem będzie los niewolnika zgotowany przez USA+Izrael:)

  O MN 2017r media amerykańskie pisały tak:

  „Dziesiątki tysięcy ludzi, w tym rodzice z dziećmi, przybyli do stolicy Polski, aby świętować Dzień Niepodległości w marszu zorganizowanym przez dwie organizacje neofaszystowskie. Pomachali biało-czerwonymi flagami i płonącymi pochodniami, nosząc symbole »białej siły«. Nosili transparenty z napisami: „Śmierć wrogom ojczyzny” i krzyczeli: »Sieg Heil!« i »Ku Klux Klan!«

  A putinowski Sputnik tak:

  Marsz 11 listopada w Warszawie

  Dzięki temu, że Polska w znakomity sposób celebrowała 99 rocznicę odzyskania swojej niepodległości zrobiło się o niej głośno w światowych mediach i może to by było miłe, gdyby nie fakt, iż wspomniane media na swoich łamach przedstawiają Polskę jako kraj faszystowski, a Polaków jako nazistów skandujących antysemickie i antyislamskie hasła.

  Jak było naprawdę? Było wzniośle i uroczyście. Polacy masowo wzięli udział w Marszu Niepodległości, manifestując swój stosunek do ojczyzny. Hasłem przewodnim jakim organizatorzy marszu go opatrzyli, było „My chcemy Boga”, co w lewactwie (nie mylić z lewicą.

 10. Dick

  2 marca 2018 at 22:04

  Po to jest ta ustawa, by karać kłamców. Też w Sputniku.

  A co do żołnierzy wyklętych, to rzeczywiście część z nich była zwykłymi bandziorami.
  Albo ludźmi bez skrupułów, w myśl zasady „cel uświęca środki”.

  A dziś wychwala się wszystkich, jakby oni wszyscy byli aniołami. Dokładnie tak, jak robią to Żydzi odnośnie do Żydów podczas II Wojny Światowej.

  Osobiście też uważam, że Żołnierze wyklęci są tylko potrzebni pisowi by po pierwsze siać w Polakach nienawiść do Rosji, a po drugie, szkolić mięso armatnie do szykowanej wojny z Rosją.

  W obecnej narracji wygląda, że to ZSRR, przepraszam, Rosja Putina rozpętała II Wojnę Światową. I to Rosjanie wymordowali 3 czy 6 mln obywateli polskich, a nie Niemcy.
  Czyli Żydzi polscy taką samą „politykę historyczną” tworzą, jak Żydzi izraelscy…

 11. Hania

  2 marca 2018 at 22:15

  100/100 Panie Dick

 12. stary

  2 marca 2018 at 22:30

  Nie czytałem tych śmierdzących wypocin. Przeczytałam tytuł i od razu wiedziałem że bodakowski. Chciałem tylko się upewnić. Już zmykam bo banderowski smród zaczyna unosić się po domu.

 13. tomek

  3 marca 2018 at 09:20

  W Polsce jest duzo kacapskiego i zydowskiego pomiotu gudłaje zawsze kochali rosje chyba za kozackie pogromy

 14. podolak

  3 marca 2018 at 09:32

  „CZekamy na następna rzeź Polaków we Lwowie?”

  Orlikowski zachowa się wtedy tak samo jak zachowywały się Piekły. Olszewskie itd.itp. w czasie Genociudum Atrox.

  Takie typy, takie właśnie są.

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/klimkin-zlozyl-kwiaty-cmentarzu-obroncow-lwowa-video/

  • podolak

   3 marca 2018 at 10:01

   cd.
   KRESY też oszukują pisząc, „gdzie złożył kwiaty w miejscu pochowań członków tzw. Niebiańskiej Sotni, żołnierzy Ukraińskiej Armii Halickiej, ….” gdyż już tylko z załączonego materiału video,dla każdego kto zna Lwow widoczne jest, że nie tam był, lecz oddawał hołdy najpierw przed grobami (tuż obok wejścia na cmentarz Łyczakowski) trucheł „wybitnych” OUN-owców i UPA-ców zwiezionych z całego świata gdzie komfortowo sobie żyli pod opieką nowych mocodawców. Następnie udał się do Mauzoleum Chwały UPA i SS Galizien z kaplicą i pomnikiem z truchłem nieznanego esesmana z SS Galizien przywiezionego spod Brodów,mauzoleum zbudowanego (głównie za polskie pieniądze)na miejscu zniszczonych grobów mieszkańców polskiego Lwowa.

   Na cmentarz Obrońców Lwowa wlazł tak jak wszyscy przez dziurę w murze wyłupioną dzięki „wysiłkom” Kuczmy i Kwasa dla skłonienia reprezentantów RP do uprawiania w imieniu RP SYMETRII między ludobójcami i żołnierzami oraz między bestialskimi katami i ofiarami(np. niemowlętami).

   Orlikowski w imieniu RP w tą „symetrię” wlazł bez tzw.masła.

 15. Soroka

  3 marca 2018 at 10:32

  No cóż! Rosja jako jeden z największych odwiecznych wrogów Polski, chętnie posługuje się Żydami w atakach na Polskę i Polaków.
  Dla Rosji, Niemiec i Żydów Polska i Polacy jest wrogiem najzacieklej atakowanym.
  Ruskie dziadostwo nie jest ani trochę lepsze od żydowskiego i niemieckiego!
  Ciekawe dlaczego na tym portalu ruski syf się tak rządzi?

 16. Zygmunt

  3 marca 2018 at 11:31

  Olać sputnik i ich kłamstwa.Należą się podziękowania dla uczestników manifestacji. Cześć i chwała bohaterom,Żołnierzom Niezłomnym.Niemcy ,Żydzi i Rosjanie to tradycyjnie najwięksi wrogowie Polski
  i Polaków.PIS nie może zrobić porządku z lewactwem,skrajnymi komuchami,Babami,które myślą o zabijaniu dzieci i lemingami.Skandal.
  Gliński działa w dalszym ciągu jak szkodnik.Do jakiejś rady muzeów żydowskich powołał osoby kontrowersyjne,żeby nie powiedzieć skompromitowane ,również z PO.Oznacza to ,że między PIS a PO nie ma żadnego konfliktu,tylko taka gra dla ogłupienia Polaków.
  Tomek jak zwykle głupoty.

 17. Janka

  3 marca 2018 at 13:12

  Jest wielu porządnych Rosjan. Na pohybel ruskim,którzy nie myślą.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra