Z kraju

Ks.Tadeusz Isakowicz-Zaleski komentuje antypolski marsz we Lwowie

W niedzielę ulicami Lwowa przeszedł marsz ukraińskich organizacji banderowskich, zorganizowany w przeddzień rocznicy śmierci szefa UPA Romana Szuchewycza. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski zamieścił następujący komentarz na swoim profilu na FB: 

„Do tej pory „giedroyciowcy” oraz frakcje proukraińskie tak w PO, jak i w PiS, karmiły się nadzieją, że za przemilczenie ludobójstwa i za bezkrytyczne wsparcie Ukrainy tamtejsi oligarchowie i banderowcy będą Polsce niesłychanie wdzięczni. Dzisiejszy antypolski marsz we Lwowie pokazał, że to jednak ułuda.

No cóż, ten marsz to także swoistego rodzaju „podziękowanie” dla Polaków za bezzwrotne ‚pożyczki” i pospieszne dostawy gazu”.

Żródło: FB

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

30 komentarzy

30 Komentarzy

 1. finka

  4 marca 2018 at 22:31

  Bezzwrotne pożyczki m.in. 4 mld zawiezione przez PADa, podobno mają zwracać w hrywnach, więc piszmy na Berdyczów. Teraz pompowanie gazu z naszych zapasów, choć ceny skoczyły gwałtownie, a my umowy z Rosją na uzupełnienie nie mamy i sami kupujemy koszmarnie drogi gaz od sojusznika, a oni nam zaporowe cła na żywność, plucie na polskie groby i kult rezunów Polaków.

  • zbyszek

   5 marca 2018 at 05:27

   To chyba sa ustalenia Niemcow – Rosja w Minsku? Beda mieli pretekst „wkroczyc”

 2. Dick

  4 marca 2018 at 23:06

  Faszyści ukraińscy z pochodniami i czarno-czerwonymi flagami krzyczeli „Śmierć Lachom!”.

  https://www.youtube.com/watch?v=VJLqIxLx43o

 3. z-k

  4 marca 2018 at 23:40

  Polacy tych pożyczek nie udzielają. To pachoły w imię żydowskich interesów na Ukrainie szastają krwawicą polskich podatników

 4. Czesław

  5 marca 2018 at 05:30

  A co do gazu, Poroszenko na Twiterze podziękował za dostarczenie tego gazu Unii Europejskiej

 5. Maciej Mystkowski

  5 marca 2018 at 05:41

  Wydaje mi się , że PiS już dawno zdecydował czyje interesy są dla niego priorytetem i co jest gotów dla nich poświęcić, a teraz robi swoje i tylko patrzy czy jego wyznawcy już się połapali jak jest, czy nadal jeszcze nie…. Moim zdaniem grozi nam katastrofa, nastała bowiem godzina próby, a Polacy nie mają na kogo liczyć poza samymi sobą – co chyba tym razem, na wiele się nie zda… Obym się jednak mylił.

  • Marian

   5 marca 2018 at 06:31

   Paradoksalnie takie marsze rezuńskiej młodzieży we Lwowie wzmacniają pozycję międzynarodową Polski. Bo na tle ukraińskiego zadup***a Polska rysuje się jako zwornik stabilności i bezpieczeństwa w regionie.
   Im więcej takich marszów tym lepiej. Niech idzie w świat przekaz, że Polska musi mieć broń A. – Z drugiej strony takie marsze nakręcają międzynarodowe przyzwolenie dla pacyfikacja Ukrainy przez Rosję.
   Natomiast lizidopu***o w stosunku do Israela ośmiesza Polskę w oczach opinii międzynarodowej jako żydowską kolonię i z tym trzeba walczyć bezwzględnie.

  • Paweł

   6 marca 2018 at 09:08

   Piszesz niedorzeczności. Należało posłuchać PO i Nowoczesną w sprawie marszu nacjonalistów ukraińskich we Lwowie w niedzielę. To PIS, Kukiz 15 i PSL wypowiadał się jednoznacznie,natomiast Przedstawiciel Nowoczesnej tłumaczył ludobójstwo na Wołyniu tym że Polacy zmuszali Ukraińców do pracy przekraczających ich siły. Przedstawiciel PO również usprawiedliwiał Ukraińców w ich nacjonalistycznych zapędach.

 6. michu

  5 marca 2018 at 08:27

  W końcu oligarchowie głupi nie są (chociaż zdemoralizowani), oni wiedzą że te pożyczki (czy tam darowizny) nie zawdzięczają polskiemu rządowi (tym bardziej Polakom), ale tym, którzy naprawdę dysponują kasą, którą dajemy do Urzędu skarbowego.

 7. sneik

  5 marca 2018 at 10:04

  Nasi zasrani politycy z maliniakiem na czele dalej będą laskę robić pastuchom banderowskim te skurwysyny trzoda UPAdlińska to fałszywe prymitywne plemię powinno zniknąć z mapy

 8. jacek

  5 marca 2018 at 10:11

  dzięki Bogu że nie mają już broni atomowej, wyobraźcie jakie by to było zagrożenie dla nas…

  • michu

   5 marca 2018 at 10:31

   Na pewno nie mają? A może im ktoś podrzuci, kto nas np nie lubi i powie: „O! Jakaś się zabłąkała. Jaka szkoda, że wpadła w ręce nieodpowiedzialnych ludzi i… np Rzeszowa już nie ma…”

 9. Sebastian

  5 marca 2018 at 13:18

  Hańbą są włażenie Ukraińcom w d.,a jeszcze większą darowanie milionów zł.W imię czego PIS szasta pieniędzmi polskich podatników.
  Gliński przeznaczył 100 milionów zł.na jakiś cmentarz żydowski,ma być budowany pomnik ku czi Żydom.Żydzi plują na Polskę i Polaków.
  Ten niby prawicowy PIS nic nie robi aby sprowadzić Polaków ze wschodu i dalekiego wschodu.Skandal.Karczewski chwalił się ,że rząd dał na ten cel 30 milionów.Rzygać się chce.
  Czy oni są Polakami?.

  • ?

   5 marca 2018 at 17:17

   A czy Polakami są ci, którzy w wyborach 2015 r. dali pełnię władzy PiS?

 10. Karol

  5 marca 2018 at 13:23

  Na księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego zawsze można liczyć.Bardzo szkoda ,że tak mało kapłanów ma odwagę wypowiadać się na tematy dotyczące Polski i Polaków w czasie kiedy lewactwo panoszy się.
  Słyszy się nieraz haniebne wypowiedzi hierarchów.

 11. michu

  5 marca 2018 at 15:42

  Ciekawe jaki byłby odzew na świecie, jakby w Krakowie był marz anty… i tu można wpisać dowolną narodowość 😉

 12. Barbara

  5 marca 2018 at 16:20

  Marian 6,31: oficjalne wkroczenie wojsk Rosji na Ukrainę spowodowałyby odwet Ameryki (po to właśnie stacjonują oni u nas)i o to właśnie chodzi; cała ta polityka probanderowska i prowokatorska w stosunku do Polski prowadzona przez władze Ukrainy odbywa się za przyzwoleniem Amerykanów. Nasze wojsko, de facto rozbrojone (ustawa z 8.02. br.) miałoby stać się mięsem armatnim dla Amerykanów (prowadzącym nieustannie wojny). Trzeba być kimś zupełnie nie kojarzącym fakty, by tego nie dostrzec.
  Nasi rządzący (nie można ich podejrzewać o nieświadomość) zdają się wykonywać ruchy bezbronnego, który liczy na uładzenie katowskiej ręki. NIC BARDZIEJ MYLNEGO!

  Bardzo ciekawy wywiad z prof. W.Osadczym (ok 16 min):
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/kolejne-antypolskie-dzialania-ukrainie/

  • Marian

   5 marca 2018 at 22:22

   Amerykanie będą umierać za banderowski Kijów? – Szanowna Pani raczy żartować.
   Amerykanie siedzą nad Odrą, 200 km od Berlina, żeby pilnować Niemców.
   Jakaś forma konfrontacji Polski z Banderlandem wcześniej czy później nastąpi, może nawet krwawa. No trudno.
   A co do ideologii banderowskiej, to nie bardzo wierzę w jej skuteczność – jakich mnie wierszyków o Leninie uczono w szkole, to wstyd nawet mówić, a mimo to jakoś myślę normalnie.

   • WJTK

    6 marca 2018 at 02:19

    Przecież w razie czego, to nie będą ginąć daleko schowani decydenci, ale najemnicy wysyłani do odległych prowincji imperium. A siedzą np. w zachodniej części wschodniej flanki raczej nie dlatego by pilnować Berlina (ten i tak ma wszystko na wschód od Odry, co tylko chciał i to bez zbrojnego najazdu!), ale dlatego, że tam jest większość dawnych poligonów i baz. Co do szkolnych wierszyków o Leninie w czasach peerelu, to w polskich domach (nie komunistycznych, tak jak u Kuronia, który kiedyś wyznał, że chodził z pionierami pod kościół, by śpiewać po rosyjsku i żydowsku bolszewickie piosenki !) były ignorowane, natomiast nie podejrzewam, by dziś w domach ukraińskich było podobnie z wierszykami o Banderze.

   • Barbara

    6 marca 2018 at 12:38

    Absolutnie błędne rozumowanie: po to Amerykanie stacjonują u nas, by nasza młodzież ginęła za nich w ich wojnach. Maciarewicz już na odchodne powiedział, że są plany przeniesienia całego kontyngentu wojsk amerykańskich z Niemiec (o to usilnie zabiegają Niemcy) do Polski. Prowokacje ukraińskie (za przyzwoleniem Amerykanów) są po to, by podjudzić Polaków. Tymczasem Ukraina sprzedaje broń Rosji, jednocześnie idąc (wraz z Polską) na pasku amerykańskim: pomieszanie z poplątaniem po to, by doprowadzić do wojny. Wbrew pozorom Amerykanie chcą silnej Rosji (i dlatego prowokują ją do zbrojenia: wywołując m. in. Majdan, sprowadzając wojska i rakiety do Polski), bo upatrują w niej swojego sojusznika przeciw Chinom.
    Rozbroili nasze wojsko (ustawa z 8. 2. br.), WOT są szkolone nie do obrony, lecz do ataku, wszelkie pozytywne komentarza dot. Rosji są upatrywane jako zdradzieckie (i to przez tzw. opozycję i PiS) i t. d.
    Mój Ojciec – AK-wiec, zawsze powtarzał, że Amerykanie (czytaj masońskie elity) to zbrodniarze, nie należy im ufać.

 13. Józek

  6 marca 2018 at 10:44

  Mieliście we wyborach parlamentarnych możliwość racjonalnego głosowania, na partie polityczne. Był G.Braun na prezydenta, był Bosak z RN do sejmu.
  A Wy Kresowianie, cały Wschód Polski z uporem maniaka głosujecie na PiS.
  Gdzie teraz jest Bosak? Czasami pokażą tylko Winnickiego i co?
  Platformersi częściej Bosaka pokazywali.
  Nie zauważyliście, że od czasu kiedy PiS doszedł do władzy, codziennie we wiadomościach Żydzi? Na palcach jednej reki można, przez okres dwóch lat wymienić wiadomości, w których Żydzi, Izrael lub temu podobne informacje się nie pojawiły.
  PiS prowadzi politykę, jakoby młodzież opowiadała się za nimi, bo nie chcą się przyznać/ boją się, że młodzież raczej preferuje Ruch Narodowy. A to przecież wstyd w Europie.

  • michu

   6 marca 2018 at 11:22

   Nie wystarczy głosować. Trza też upilnować urnę i tych co liczą głosy.

 14. podolak

  6 marca 2018 at 17:00

  Cymbalstwo tak gławnacza k24, jak i wyselekcjonowanych komentatorów, w pełni objawione.

  https://kresy24.pl/komentarz-ukraina-powinna-wykorzystac-szanse-odklejenia-niemiec-od-rosji/

 15. Andrzej

  7 marca 2018 at 11:50

  Rząd Poroszenki to Fasada ! Banderowcy z OUN UPA , AZOV Korpus Narodowy , robią co chcą na Ukrainie ! Potwierdzeniem tego też jest Festiwal który się odbył w SAMYM Centrum Kijowa w grudniu 2017
  https://www.facebook.com/andrzej.krupski.9469/videos/107135543455986/

  Chodzą pogłoski że jednak Tryzubą udało się przemycić do Polski sporo broni …
  Rozmawiają o tym między sobą samu Ukraińcy … co tutaj się szykuje ???

 16. podolak

  7 marca 2018 at 21:14

  „Więź” o Ruskich jako niedoścignionych demiurgach dziejów długaśnie,naukawo i”etnologicznie”, tak wywodzi:
  „тільки для третьої сторони.”

  https://zaxid.net/pro_mistetstvo_vihodu_z_deportatsiynogo_vagona_n1450898

 17. podolak

  8 marca 2018 at 20:04

  Strachy na Lachy, przez FSB w Warszawie, uskuteczniane.

  https://www.facebook.com/FundacjaBatorego/videos/10160323777625556/

 18. abc

  10 marca 2018 at 06:35

  Te wszystkie „pożyczki” i darmowe dostawy gazu to nic innego jak utrzymywanie Ukrainy w żydowskim interesie za polskie pieniądze.
  Powoli staje się już chyba dla wszystkich jasne, że Polska pod obecnymi rządami nie prowadzi żadnej swojej polityki tylko realizuje amerykańsko-zydowskie instrukcje. Dokładnie tak samo jak za Platformy realizowała instrukcje niemieckie.
  Myśl, że Polska mogłaby prowadzić własną politykę we własnym interesie najwyraźniej zupełnie wykracza poza horyzonty myślowe naszych pisowskich „geniuszy”.

 19. gość

  11 marca 2018 at 21:33

  Kto stoi za propagowaniem banderyzmu w Polsce?

  W pierwszej sprawie prokuratura uchyla się od ściągania osób gloryfikujących ludobójców z OUN-UPA, a w drugiej ściga tego, który – uwaga! – sprzeciwiał się gloryfikacji.

  Oto w jaki sposób przestrzegana jest przez prokuratury i sądy w Polsce nowelizacja ustawy o IPN uchwalona przez Sejm RP 26 stycznia 2018 roku nakazująca ściganie i karanie wszystkich, ktorzy propagują i rozpowszechniają totalitarne ideologie niemieckiego nazizmu, komunizmu oraz ukraińskiego integralnego nacjonalizmu czyli banderyzmu, będącego ukraińską odmianą ideologii niemieckiego nazizmu. Poniższa historia ukazuje w całej pełni, jak w niespełna sześć tygodni od uchwalenia przez Sejm RP tej ustawy oraz w dziesięć dni po wejściu jej w życie, jest ona stosowana przez prokuratury i sądy w Polsce w praktyce, które nie tylko całkowicie ją ignorują, ale zupełnie lekceważą, ścigając i grożą sankcami karnymi, nie propagatorom tych zbrodniczych i całkowicie antypolskich i antyludzkich ideologii, ale tym wszystkim, którzy mają odwagę przestrzegać jej wszystkich zapisów oraz ducha jej brzmienia oraz wskazywać gloryfikatorów tych ludobójczych idei.

  I wszystko to dzieje się w kraju, którego prawie pół miliona synów i córek naszego Narodu zostało bestialsko wymordowanych przez ukraińskich szowinistów z OUN-UPA i SS Galizien, a także ukraińską policję pomocniczą w służbie III Rzeszy Niemieckiej oraz formacje tzw. ,,Czarnych Krukow” – ukraińskich wachmanów SS, strażników w niemieckich obozach zagłady na terenie okupowanej Polski, należących do najbardziej zwyrodniaych i bestialskich katów więźniów, tychże niemieckich fabryk śmierci .

  Czytaj dalej:
  http://kresywekrwi.neon24.pl/post/142803,kto-stoi-za-propagowaniem-banderyzmu-w-polsce

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra