Z kraju

Oscary za promowanie okultyzmu. Prawdziwa sztuka niedoceniona

Lewicowe preferencje ideowe Amerykańskiej Akademii Filmowej widać w decyzji Amerykańskiej akademii Filmowej o nagrodzeniu Oscarem za najlepszy film animowany filmu „Coco”, który doskonale ilustruje to, jak globalna korporacja ruguje z świadomości młodych ludzi chrześcijaństwo i zastępuje je okultyzmem – dziś można podejrzewać, że dzieci ogłupiane promocją okultyzmu w mediach lepiej znają podstawy doktrynalne i rytuały okultyzmu niż podstawy doktrynalne i rytuały katolicyzmu.

Akcja „Coco” filmu rozgrywa się w Meksyku, kraju w którym, według twórców filmu, nie istnieje chrześcijaństwo a ludzie wyznają okultystyczne wierzenia oparte na spirytyzmie i kulcie dusz przodków – mały chłopiec przenosi się do świata duchów. Polskie dzieci z filmu dowiedzą się, że należy czcić przodków i pamiętać o nich, bo inaczej ich dusze żyjące w świecie duchów znikną i ostatecznie umrą.

Akcja filmu rozgrywa się w dniu, kiedy dusze zmarłych przybywają na ziemię do swoich rodzin by razem z nimi świętować. W świecie wykreowanym przez twórców filmu nie ma Boga, kary za grzechy, czy nagrody za dobre czyny. W zaświatach najlepiej żyją, niezależnie od swych czynów, ci, którzy dostają najwięcej ofiar od żyjących. Świat zmarłych przedstawiony jest jako biurokratyczny twór. W filmie wielokrotnie podkreślona jest wartość solidarności rodzinnej i wzajemnej miłości członków rodziny.

Film „Coco” ukazuje proces rugowania z zbiorowej świadomości nie tylko chrześcijaństwa ale i wartości z nim związanych (np. kary lub nagrody po śmierci adekwatnej do naszych czynów). Potrzeby duchowe ludzi ma zastąpić konglomerat zabobonów okultystycznych, podlanych dużą dawką emocji.

Z filmem „Coco” przegrała wybitna animacja Twój Vincent – świetny animowany kryminał retro o śledztwie w sprawie śmierci Vincenta van Gogha.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. WJTK

  7 marca 2018 at 21:34

  To było do przewidzenia, że „Twój Vincent” nie dostanie Oscara. Dziś wartością w świecie zachodnim jest plastik a nie plastyk.

  • prawo

   7 marca 2018 at 23:24

   Za żydami i ich durnymi, wydumanymi „filmami” nie nadążysz choćbyś chciał. Powszechnie wiadomo, że żydzi to najmniej bystry narodek na świecie. Dowodem na to jest powszechnie znany a przez nikogo nie dostrzegany fakt-dowód, że żydzi przez 2000 lat(!) nie rozpoznali prawdziwego Zbawiciela Jezusa Chrystusa i Maryji matki Bożej, których to rozpoznają nawet małe, niepiśmienne dzieci jak w Fatimie, Lourdes, la Salette czy Gietrzwałdzie. Żydzi są wyjątkowo mało spostrzegawczy i stąd te ich „błyskotliwe” teorie ewolucji, względności i wielkiego wybuchu! (najlepszy jest oczywiście „wielki wybuch” – walnęło coś z niczego i powstał Wszechświat).
   To są brednie dla jeszcze głupszych od nich szabes-gojów. Nie ma ani jednego dowodu na te brednie mośka Darwina w odróżnieniu od tysięcy dowodów na zaistnienie potopu ok. 4400 lat temu.

   • dandy

    8 marca 2018 at 08:38

    zydzi sa bystrzy, rozpoznali Mesjasza, ale przez upor nie chca Go. Najlepszym dowodem jest sytuacja na tonacym titanicu czy zegnanie i witanie figury Matki Boskiej w getcie

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra