Polskość

Merkel: stara nowa kanclerz

Czyli – bez niespodzianek: Bundestag wybrał Angelę Merkel po raz czwarty na kanclerza Niemiec. Było to do przewidzenia, gdyż elity polityczne postawiły przecież na status quo, żeby nie doszło do nowych wyborów, bo trudno dziś przewiedzieć z jakim skończyłyby się wynikiem. Jednak okrzyknięta „Wielką” obecna koalicja chadeków z socjalistami nie ma aż tak dużego poparcia nawet wśród parlamentarzystów partii z GroKo, skoro ponad wymaganą większość 355 głosów, kandydatura Merkel przeszła tylko poparciem 9 osób, a 35 deputowanych z GroKO nie zagłosowało za jej kandydaturą.

Taka sytuacja wróży mimo wszystko niestabilność przy rozstrzyganiu spornych społecznych problemów, których narosło niemało. Mówi się też, że w małżeńskmi łożu chadeków z socjalistami pośrodku leży rosnąca w siłę Alternatywa dla Niemiec i rozpycha się łokciami.

Reakcje niemieckiego społeczeństwa na wybór Merkel na czwartą kadencję są różne.

Wielu Niemców odetchnęło z ulgą, że po pół roku podchodów, udało się sklecić rząd, z radości mówią nawet, że kroczy śladami carycy Katarzyny II na drodze ku cesarzowej Europy. Spora część ma jednak minorowe miny, twierdząc, że to czarny dzień dla przyszłości Niemiec i przyszłości ich dzieci. Uważają bowiem, że kolejne 4 lata na czele rządu kobiety, która w ciągu 12 lat popełniła wiele błędów i nie przyznała się do żadnej z porażek, uparcie twierdząc, że dla jej decyzji nie były alternatywy – to wstyd i rozczarowanie.
Dlatego twierdzą, że Merkel to kanclerz przegrana i mają nadzieję, że na stanowisku nie dotrwa do końca kadencji.- Gdzie jest nasz Sebastian Kurtz? – pytają zafascynowani antyimigrancką postawą austriackiego kanclerza, który odwołuje się do prawicowych wartości.

Sama Merkel w ciągu ostatnich miesięcy trudnych koalicyjnych przymiarek postarzała się o ponad dziesięć lat. Zmarszczki wokół ust wyżłobiły jej koleiny układające się w podkówkę smutku i rozgoryczenia. Przez te sześć ostatnich miesięcy przez Europę przeszło trzęsienie ziemi. Zwycięstwo populistów we Włoszech, które miały wejść, według koncepcji Macrona, do jądra Europy, odrzucenie supremacji Europy nad państwem narodowym przez ostatni kongres Frontu Narodowego we Francji oraz list ośmiu państw północnych, niegodzących się na żadna Europę dwóch prędkości, dokładają Merkel problemów.

Jej zachwyt pomysłem Macrona, podbechtywany przez entuzjazm Martina Schulza, który wraz z Macronem parł, by tworzyć Stany Zjednoczone Europy został teraz wystawiony na próbę. W umowie koalicyjnej CDU/CSU z SPD sprawy zagraniczne zdominowała koncepcja tworzenia wraz z Francją silnego niemiecko – francuskiego przywództwa, które miało być siłą napędową do przebudowy Unii Europejskiej według dyktatu Paryża i Berlina. W dokumencie koalicyjnym centralizacja zarządzania unijnym kolosem, hasło „więcej Europy” i więcej środków finansowych dla Brukseli miały być receptą na problemy UE. Ale gdy Merkel przez pół roku borykała się z trudnościami zbudowania koalicji, Europa nie stała w miejscu. Dziś jest już inna niż sześć miesięcy temu.

Co prawda Komisja Europejska nie czekając na sklecenie nowego rządu Merkel, zaproponowała – jak chce Paryż – powołanie „ministra gospodarki i finansów” strefy euro, który łączyłby obecne funkcje szefa eurogrupy (do stycznia Holender Jeroen Dijsselbloem) oraz wiceszefa Komisji Europejskiej ds. euro (teraz Łotysz Valdis Dombrovskis). Jednak na razie nie bardzo wiadomo, co nowego miałby robić w UE bez odrębnego eurobudżetu, którego obecnie jednak nie chcą Niemcy czy Holendrzy.

Merkel asekuracyjnie przyznała, że sprawy dotyczące modelu przeobrażeń UE, choć zapisane w umowie z SPD, nie zostały z koalicjantem precyzyjnie dogadane z powodu braku czasu. Ale ten argument możemy włożyć między bajki. Wypchnięcie po awanturze, Martina Schulza z koalicyjnego układu ( miał być ministrem spraw zagranicznych) i jego ustąpienie z szefostwa SPD świadczą o tym, że mimo słodkich uśmiechów w stronę mediów, podczas rozmów trwała walka buldogów pod dywanem.

W Brukseli mimo pogaduszek, nikt nie liczył, że rozstrzygające dyskusje w tych sprawach rozpoczną się przed powołaniem nowego rządu w Niemczech. Było też do przewidzenia, że francuskie pomysły napotkają silny opór, bo rzucają wyzwanie gospodarczemu rygorowi i dyscyplinie budżetowej północnych krajów UE, które nie będą chciały łożyć w ramach budżetu strefy euro na zadłużone Włochy i Grecję. Sam nowy minister finansów Peter Altmaier publicznie powątpiewał, czy strefa euro potrzebuje nowych struktur i narzędzi do pomocy w razie ekonomicznych perturbacji.

Merkel i Macron chcieli na marcowym szczycie UE przedstawić wspólne plany reformy strefy euro, ale jak wynika z raportu medialnego Brukseli „sprawa została anulowana”.

Jednak Macron swoją propozycją uderzył w stół i natychmiast odezwały się nożyce. Z jednej strony entuzjastyczny, już odsunięty,
Martin Schulz, z drugiej ministrowie finansów ośmiu państw z północnej części UE , którzy krytycznie ustosunkowali się do pogłębienia integracji w strefie euro, czyli de facto stworzenie unii w Unii, za czym opowiedział się przede wszystkim Emmanuel Macron i do czego chce pozyskać nowy niemiecki rząd.

List podpisały państwa bałtyckie, Holandia, ale także państwa skandynawskie, m.in. Dania i Szwecja, które do euro nie należą. Wezwały do skoncentrowania się na reformach najważniejszych: dokończenia unii bankowej oraz przekształcenia europejskiego funduszu pomocowego dla zadłużonych państw w Europejski Fundusz Walutowy. Natomiast zdecydowanie skrytykowały pomysły tworzenia Unii dwóch prędkości, instytucjonalizowania jej wewnętrznego podziału przez odrębny budżet dla strefy euro, czy ustanowienie europejskiego ministra finansów.

Był to sygnał przeciwko francusko-niemieckiej dominacji, ale też dalszemu przekazywaniu narodowych kompetencji Brukseli.
Merkel w swoją kolejną kadencję wchodzi nie tylko osłabiona wewnętrznie, ale widać już wyraźnie, że wokół elitarnej wieży wzniesionej w Brukseli przez eurokratów, wieje zimny wiatr z Północy. Dania, Estonia, Finlandia, Irlandia, Łotwa, Litwa, Szwecja i Holandia nie chcą tego, o czym marzyły Francja i Niemcy. Dzięki temu – na razie- Stany Zjednoczone Europy zostały odwołane.

Tym razem, kopana przez wszystkich „antysemicka’ i antyimigracyjna Polska, nie była w grupie kontestujących, chociaż mogła, bo przecież nam również nie podoba się Europa dwóch prędkości, a i Szwecja z Danią do strefy euro nie należą. Może dobrze się stało, bo znajdujemy się teraz w oku cyklonu i atak byłby na nas jeszcze większy. A tak wokół sprzeciwu „ósemki” jak na tak spektakularne wydarzenie panuje względna cisza.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. A.Merkel to PRZESTĘPCA kryminalny i jej miejsce jest w WIĘZIENIU !!!

  14 marca 2018 at 20:25

  CIEKAWE jakimi sposobami ten PRZESTĘPCZY anty-niemiecki LEWACKI gang CDU – Christlich Demokratische Union Deutschlands zarządzany przez tą lewacką PSYCHOPATKĘ A.Merkel PRZEKUPILI lub ZASTRASZYLI tą opozycje w Niemczech, którzy się oficjalnie przeciwstawili w strasznym SZKODZENIU Niemcom tego totalitarnego mafijnego systemu stworzonemu w ostatnich 15 latach przez GRUPĘ TRZYMAJACĄ WŁADZĘ w Niemczech ?
  Jest to bez dyskusyjne i OCZYWISTE, że ta PSCHOPATKA lewacka A.Merkel podeptała niemiecką Konstytucję, podeptała istniejący Kodeks Prawny w Niemczech, zdemoralizowała cały system prawny i sądowniczy w Niemczech, któremu to ona wraz z gangiem CDU ZABRINILI za pomocą karalnych groźb orzekać roztrzygnięcia w sądach niemieckich zgodnie z istniejącym obowiązującym prawem z bardzo wielkim UPRZYWILIJOWANIEM nielegalnych emigrantów z POTĘŻNĄ szkodą dla obywateli niemieckich.
  To ta kryminalistka A.Merkel wraz z jej TOTALITARNYM anty-demokratycznym gangiem-mafią CDU spowodowała STRATY niemieckiego podatnika na ponad 200 miliardów Euro, które to finanse zostały przejedzone i WYSRANE w Niemczech i Europie przez hołotę którą do Niemiec oraz Europy ONA sprowadziła na zamówienie żydowskiej mafii „B’nai B’rith International” razem z żydem PSYCHOLEM G.Sorosem.
  A.Merkel też jest WINNA bezczeszczenia pracy policji niemieckiej, która też prowadzi TERROR polityczny z opozycją niemiecką, która broni interesy Niemiec, a to wszystko jest na ZAMÓWIENIE tej przestępczej bandy CDU w prywatnym interesie tej zboczonej WARIATKI A.Merkel razem z jej kryminalnej zboczonej kliki https://theslnaturist.files.wordpress.com/2014/11/scan10139.jpg
  którzy czerpią PRWYWATNE korzyści finansowe, kradną pieniądze niemieckiego podatnika w tym TOTALNYM chaosie sprowadzania NIE legalnej MASY emigrantów z Azji i Afryki, którzy zalewają Niemcy i Europę, gdyż tak się UBZDURAŁO tej WARIATCE A.Merkel.
  Niemcy powinni złapać tą PSYCHOPATKĘ Merkel na ulicy i wsadzić do zakładu PSYCHIATRYCZNEGO, gdyż ona jest stuknieta lub powinni ją SĄDZIĆ za SZKODY jakim to ONA jest WINNA, czyli zabicia TYSIECY Niemców, ZGWAŁCENIA wielu kobiet, strat materialnych spowodowanych przez dzicz, którą ta WARIATKA wymuszała aby sprowadzano do Niemiec !
  A w ogóle to A.Merkiel spowodowała, że Niemcy są obecnie na całym Świecie spostrzegani jako WARIACI i NIE warto kupować niemieckich produktów !
  BOJKOTOWAĆ, NIE kupować czego kolwiek co jest wyprodukowane w Niemczech !!!

  • Zbigniew

   14 marca 2018 at 21:05

   Ta 4-a kadencja tych psychopatów CDU na czele z kryminalistką Merkel jest potrzebna do zacierania śladów ich przestępczej i antyniemieckiej działalności-totalitarnego procederu.
   Identycznie jak to było i jest w żydo-mafijnej III RP PO-PiS, gdzie ten złodziej i bandyta Tusk razem ze swoim przestępczym gangiem PO w 2-j kadencji zacierali ślady swojego bandytyzmu w Polsce.

 2. Merkel robi WIĘKSZE szkody Niemcom niż Hitler

  14 marca 2018 at 20:45

  Adolf Hitler dokonał szkód Niemcom ale ODWRACALNYCH po przez wojenne spowodowanie fizycznego zburzenia budynków, infrastruktury budowlanej i przemysłowej, którą ODBUDOWANO bez problemu.
  Natomist psychol A.Merkel:
  http://chrisspivey.org/wp-content/uploads/2013/04/merke.jpg
  oraz jej skrajnie LEWACKI przestępczy gang polityczny CDU(Christlich Demokratische Union Deutschlands) dokonali NIE-odwracalnych ZMIAN etniczno-demograficznych w Niemczech, które wcześniej czy później WYWOŁAJĄ WOJNĘ DOMOWĄ w Niemczech, a ta rozleje się na Europę.
  Oszukiwani i ogłupieni przeciętni Niemcy przez niemiecka maszynkę propagandową gangu CDU są dalej w jakimś AMOKU GŁUPOTY nie zdając sobie z tego sprawy, że już w następnym pokoleniu NIEMCY staną się autentyczna mniejszością we własnym kraju, który bezpowrotnie STRACĄ wskutek „demokratcznych wyborów” islamistów, którzy Niemców PRZEGŁOSUJĄ !
  Właśnie o to chodzi masonom NWO z ich funadcji „Bnai Brith International” sponsorowanej przez żydo-masonów globalistów i właścicieli wielkich korporacji.
  W następnym pokoleniu będzie 6 razy WIĘCEJ islamistów w Niemczech niż Niemców, gdyż islamiści 5-razy więcej-szybciej się rozmnażają niż Niemcy!
  Przyrost populacji niemieckiej jest UJEMNY i wynosi -0,85, czyli więcej Niemców umiera niż się rodzi + Niemczech ponad 50% zapłodnionych kobiet niemek poddaje się aborcji + LEWACKI rząd Niemicki tej bezpłodnej PSYCHOPATKI Merkel, która NIE MA dzieci wspierają homoseksualizm ale tylko wśród etnicznych Niemców oraz białych ludzi.
  Żydo-masonska organizaja o nazwie „Bnai Brith International” finansowana przez innego psychola Sorosa grasuje w Niemczech i dodatkowo indaguje Niemców do ABORCJI i HOMOSEKSUALIZMU.
  Zatem islamiści oraz przyjezdni kolorowi już nie długo staną się WIEKSZOŚCIĄ w Niemczech – to jest ta NIE odwracalna SZKODA spowodowana przez A.Merkel dla Niemców.
  Takich strasznych SZKÓD demograficznych nawet nie uczynił A.Hitler dla Niemców !
  LEWACZKA Angela Merkel realizuje ZAMÓWIENIA ideologiczne wszelkiego LEWACTWA światowego na czele z żydoskim psycholem Sorosem, którzy też finansuje PRZESTĘPCZĄ awanturniczą ŻYDO-MASOŃSKĄ mafie o nazwie:
  „Bnai Brith International”
  Ten żydoski lewacki gang „Bnai Brith International” MUSI zostać ZDELEGALIZOWANY w Polsce, Niemczech i całej Europie, gdyż on DEMORALIZUJE cały Świat wspierając wszelkiej maści zboczenia.

 3. Marian

  14 marca 2018 at 22:46

  Cały Bangladesz i pół Afryki tylko marzy, aby zamieszkać w Niemczech i żyć z socjalu. Frau Angela, nie ma co się sczypać, bierzcie następne 100 milionów „uchodźców” na garnuszek. Dacie radę! Niemcy to silny kraj.

 4. Irka

  14 marca 2018 at 23:43

  Czy to prowokacja, czy autentyk? Podają,że z tłumu gapiów pod Bundestagiem wyskoczył mężczyzna i próbował podbiec do Merkel, która wsiadała do auta. Miał krzyczeć „Allahu akbar!”.Ochrona przewróciła mężczyznę i przycisnęła do chodnika. Nie podają jakiej był narodowości.A gdyby nie miała ochrony, jak zwykli obywatele?

 5. Polska Canada

  15 marca 2018 at 05:19

  Kto prowadzi świat w przepaść? Merkel jest jednym z liderów marszu zagłady!
  http://www.polskacanada.com/aleksander-rybczynski-kto-prowadzi-swiat-w-przepasc/

 6. Political News and Updates

  15 marca 2018 at 06:23

  She is good leader for her country.

 7. Premier UK Theresa May jest identycznie PIERDOLNITA jak imbecyl Merkel

  15 marca 2018 at 08:29

  Ta stuknięta WARIATKA psychopatka Theresa May premier UK … SIĆ!(taka GŁUPIA i naiwna!) … to lustrzane odbicie tej bezkarnej stukniętej PSYCHOPATKI A.Merkel !
  To widać na odległość, że PROŚCIARA Theresa May ma identycznie PUSTY łeb, identycznie bez przerwy opowiada BREDNIE pod wpływem różnych emocji, daje się PODPUSZCZAĆ przez jej współpracowników agentów CIA lub BND lub Mosadu + jest prowadzona na smyczy przez lokalnych żydo-masonów i tą swoją głupotą OŚMIESZA anglików na arenie międzynarodowej.
  Ta stuknięta WARIATKA Theresa May absolutnie NIE nadaje się na kierownicze stanowisko.
  Ona narobiła wiele SZKÓD dyplomatycznych oraz OŚMIESZYŁA UK jak była … ministrem sprawa wewnętrznych UK … SIĆ! … tylko dlatego, że lat 2000-ch w najbardziej LEWACKICH krainach, gdzie żydo-mafia oraz LOŻE masońskie z za kulis rządzą to właśnie jakieś STUKNIETE babsztyle wstawiają na wysokie stanowiska. Czym bardziej taki babsztyl NIE kompetentny, tym bardziej jest forowany na piedestały władzy.
  Na przykład ostatnio ta WARIATKA oskarżyła Rosję o otrucie byłego szpiega brytyjskiego w Rosji Siergieja Skripala przy pomocy wojskowego gazu bojowego, który 30 lat temu był produkowany w ZSRR, ale też w innych 20-u krajach.
  Ten ruski, który opracował tą truciznę w ZSRR, potem UCIEKŁ do USA i tam wydał książkę z dokładnym opisem jak zrobił tą truciznę. W USA, UK i krajach Bliskiego Wschodu też robili tą truciznę dla celów masowego rażenia wg. opisu tego ruskiego.
  Najprawdopodobniej obecni terroryści ISIS z Bliskiego Wschodu też produkują tą truciznę, a ta GŁUPIA prościara opowiada, że tylko w ZSRR robiono tą truciznę co jest KŁAMSTWEM wypowiedzianym przez nią pod wpływem emocji:
  Sergei Skripal case – Theresa May blames Russia for nerve gas attack
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=14&v=-vEMbRPb2lM

  To wydarzenie próby otrucia angelskiego szpiega z Rosji, który uciekł z Rosji do UK jest incydentem, który NIE poszerza ani na jotę ani możliwości Rosji, ani Putina.
  Nikt nie ma i nie miał żadnych wątpliwości, że Rosja jest w stanie wykończyć każdego szpiega, który zdradził, tego Rosja nie potrzebuje udowadniać.
  Trzeba OTWARCIE się zapytać:
  DLACZEGO akurat parę dni przed wyborami prezydenckimi w Rosji, przed mistrzostwami FIFA – mistrzostw Świata w piłce nożnej w Moskwie ?
  A jak już jesteśmy w temacie zdrajców szpiegów, to takiego by wykończyli w inny sposób nawet w jego mieszkaniu gdzie mieszkał w Anglii – by umarł na przykład na zawał serca itp.
  Tak się właśnie się stało z tym ruskim człowieczkiem, który na zamówienie służb w USA, który potem UCIEKŁ do USA po tym jak wywołał skandal z dopingiem rosyjskich zawodników olimpijskich.
  Jak był już w USA to zeznał, że to on organizował i indagował do zażywania tabletek dopingowych ruskich sportowców.
  Potem umarł po cichu w USA, aby przypadkiem NIE zaczoł „sypać amerykańców” bo zrobił to na ich zamówienie !
  Jak „umarł na zawał serca” w USA to słuch o nim zginął !
  Nikt o nim nawet się nie zająknie w USA, czy Anglii.

 8. P

  15 marca 2018 at 11:20

  Ten co chciał napaść na Merkel i krzyczał Allahu akbar! przyjechał z Afganistanu i ma 23 lata. Zawieźli go do psychiatryka.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra