Z kraju

4 kwietnia w Sejmie konferencja poświęcona życiu ze skutkami aborcji!

Fundacja SOS Obrony Poczętego Życia wraz z Fundacją Edukacja przez Media dostrzegły potrzebę szczególnego zwrócenia uwagi na problem syndromu poaborcyjnego i jego leczenia ze względu na coraz bardziej nachalne próby „wybielenia” aborcji i skutków, jakie ze sobą niesie. Obecnie w medycynie nie mówi się o dziecku w fazie prenatalnej, ale o bliżej nieokreślonym „płodzie”, natomiast aborcję prawo Unii Europejskiej kwalifikuje nie jako morderstwo, ale tzw. prawo reprodukcyjne.

Mając na uwadze, co uczyniono w ubiegłym wieku homoseksualistom, kiedy usuwając homoseksualizm z listy chorób psychicznych, uniemożliwiono im właściwe leczenie, obawiamy się, iż podobny los w coraz bardziej zideologizowanym świecie podzielą doświadczone sydromem poaborcyjnym kobiety.
Postanowiliśmy nagłośnić ten problem, organizując w Sejmie RP z pomocą posła Jana Klawitera Konferencję Życie ze Skutkami Aborcji: stan obecny i perspektywy, która odbędzie się w Sejmie 4 kwietnia 2018 roku w sali G14.

Współorganizatorami konferencji są obok Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia i Fundacji Edukacja przez Media, Instytut Ordo Caritatis i Fundacja Życia i Rodziny. Konferencja odbędzie się pod Patronatem Honorowym Posła Parlamentu Europejskiego Marka Jurka.

Program konferencji

8.30 – Msza św. w kaplicy sejmowej
9.00 – Powitanie – poseł Jan Klawiter
9.10 – Słowo wstępne: ks. Ryszard Halwa (Fundacja SOS Obrony Poczętego Życia), Anna Wiejak (Fundacja Edukacja przez Media)
9.30 – Dokonałam aborcji – Irene van der Wende, znana obrończyni życia z Holandii
10.30 – Syndrom poaborcyjny istnieje – możliwości leczenia – ks. prof. Romuald Jaworski (psycholog, UKSW)
11.00 – Czy ideologia zrównoważonego rozwoju może zablokować dostęp do leczenia syndromu poaborcyjnego? – ks. prof. Tadeusz Guz (filozof, KUL), dr Aldona Ciborowska (dr nauk prawnych)

11.30 Przerwa kawowa

12.00 Prawo Unii Europejskiej a zapobieganie aborcji – eurodeputowany Marek Jurek (Prawica RP)
12.30 Psychiatryczne oraz prawne konteksty zabiegu przerwania ciąży – dr Błażej Kmieciak, Koordynator Centrum Bioetyki Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris,
doktor nauk społecznych w zakresie socjologii prawa, bioetyk oraz pedagog specjalny, adiunkt w Zakładzie Prawa Medycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, wykładowca prawa w Pracowni Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Łódzkiego, oraz mediator (współpracownik) w Fundacji Wsparcia Psychospołecznego w Łodzi były Rzecznik Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego

13.00 Syndrom poaborcyjny w powieści „Kainka” ks. Stanisława Tworkowskiego – jak przestrzec i jak pomóc osamotnionym kobietom – dr Marta Cywińska  (literaturoznawca, pisarka, publicystka, krytyk literacki, działaczka społeczna)

13.30 Doświadczenia kobiet po aborcji – Maria Bienkiewicz, Fundacja Nazaret

 

Patronaty: Poseł do PE Marek Jurek, Fundacja Ordo Caritatis, Fundacja Życie i Rodzina

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. www.o2.pl

  26 marca 2018 at 13:10

  Neonaziści uczczą na granicy rocznicę urodzin Hitlera. Policja obawia się zamieszek.

 2. Zbyszek

  26 marca 2018 at 13:25

  Chwalebna inicjatywa! Program konferencji wygląda bardzo rzeczowo, duży szacun dla organizatorów,

 3. Soroka

  26 marca 2018 at 13:43

  Tak jest! Zdzierajcie maski tym obłudnikom pisowskim!

 4. Trasz

  26 marca 2018 at 17:20

  „Syndrom poaborcyjny” dotyka wyłącznie katoliczek – u zdrowych osób zwyczajnie nie istnieje. Wniosek jest prosty: rozwiązaniem jest ograniczanie katolickiej propagandy. Francja podjęła już stosowne kroki.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra