Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
/
Mało kto wie, że co 5 minut na świecie ginie chrześcijanin za wiarę. W roku 2011 zostanie zamordowanych ponad 100 tys. wyznawców Chrystusa, którzy dziś są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie.
Serwis Prawy.pl na bieżąco stara się informować o prześladowaniach chrześcijan różnych wyznań na całym świecie. Tego roku Kościół wyrazy solidarności kieruje w stronę Sudanu, w którym w ostatnich latach nasiliły się morderstwa i ataki na chrześcijańskie wspólnoty.
Dominika Ćosić: Prześladowanie chrześcijan przybiera coraz większe rozmiary! >>
- W sposób szczególny będziemy się modlić i wspierać chrześcijan z Sudanu. Mimo rozdziału na dwa oddzielne państwa trudno mówić o czasie pokoju. Chrześcijanie w Republice Sudanu są prześladowani i dyskryminowani, zaś żyjący w Republice Sudanu Południowego - najmłodszym i najbiedniejszym państwie świata, które powstało 9 lipca tego roku - borykają się z walkami i olbrzymimi problemami - powiedział dyrektor sekcji polskiej organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie, ks. Waldemar Cisło.
Jak możemy pomóc poza modlitwą? Wystarczy wysłać sms o treści "Ratuję" na numer 72405 (koszt 2,46 zł z VAT), by materialnie pomóc Kościółowi w Sudanie. Smsy można wysyłać do końca grudnia.
Inną formą wspierania prześladowanych chrześcijan na całym świecie jest czynne uczestniczenie w internetowych akcjach organizowanych przeciw ich prześladowaniu czy próbom zabójstwa. O takim przypadku już informowaliśmy.
W Pakistanie została uwięziona i skazana na karę śmierci za wyznawanie wiary w Chrystusa Asia Bibi. Tylko dzięki interwencji dyplomatycznej Watykanu i samego Benedykta XVI wyrok odroczono.
"Uratujmy życie skazanej na śmierć Pakistanki” - poprzyj apel! >>
Mimo tego Asia Bibi nie może nawet czuć się bezpieczna w więzieniu. Lokalny pakistański polityk wyznaczył bowiem nagrodę za jej zabicie w wysokości 500 tys. dolarów.
Pierwsze raz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym obchodzono w 2009 roku. Wtedy poświęcono go sytuacji chrześcijan w Indiach. Drugi Dzień Solidarności w 2010 roku dotyczył chrześcijan w Iraku.
Ireneusz Fryszkowski
fot. sxc.hu
Źródło: prawy.pl