Polskość

Zobacz jaki model tożsamości Polakom proponuje Rosja. Komunistyczne dziedzictwo i nienawiść do Żołnierzy Wyklętych

Portal Sputnik to instrument medialnego oddziaływania Rosji na Polaków. Za  jego pośrednictwem  Moskwa stara się wykreować pożądaną z rosyjskiego punktu widzenia tożsamość Polaków. Warto śledzić artykuły na tym portalu, by wiedzieć jaką według Kremla Polak powinien mieć tożsamość.

Z artykułu „Ikonowicz: Bez tradycji lewicy Polak jest Polakiem po lobotomii” autorstwa Jarosława Augustyniaka, będącego zachęta do obejrzenia wideo rozmowy z Piotrem Ikonowiczem, przewodniczącym Ruchu Sprawiedliwości Społecznej (i co nie jest wzmiankowane w artykule –  organizatorem demonstracji w których bierze udział Komunistyczna Partia Polski), można się dowiedzieć, że dekomunizacja jest absurdalna, ma „karykaturalny charakter”, zaprzecza faktom, służy rządzącym, została „przeprowadzana w iście hunwejbinowskim stylu”.

Według rosyjskiego portalu dla Polaków dekomunizacja zaprzecza „przeszłości, która nie pozwalała się im [zwolennikom dekomunizacji] pławić w luksusach kosztem społeczeństwa, jak to ma miejsce dziś”.

Zdaniem rosyjskiego portalu dla Polaków „Polskę wyzwoliła Armia Czerwona”, „żywym dowodem wyzwolenia” są Polacy (…). Bez tego wyzwolenia nas by po prostu nie było”.

Rosyjski portal dla Polaków przedrukował na swoich stronach artykuł „Dlaczego nie lubię IPN?” Ronalda Laseckiego (który pierwotnie ukazał się na stronie internetowej „Myśl Polska”). Z artykułu tego można się dowiedzieć, że „IPN jest od tresowania owiec, żeby beczały na jedną nutę”, ukrywa i neguje rzekome zbrodnie Żołnierzy Wyklętych, kreuje nieprawdziwy wizerunek komunistów (zdaniem publicysty „Myśli Polskiej” komuniści nie byli chamami, prostakami ,śmierdzącymi brudasami, gwałcicielami, tchórzami, sadystami, złodziejami), gloryfikuje terrorystów i obcą agenturę z opozycji działającej w PRL.

Dla przedrukowanego przez rosyjski portal dla Polaków publicysty „Myśli Polskiej” „ruchawka tzw. „wyklętych” to nic więcej jak kolejny rozdział „dziejów głupoty w Polsce”, formą bliźniaczo przypominający takie ruchy jak Konfederacja Barska, Powstanie Styczniowe”, „impreza pozbawiona sensu i szans powodzenia, od której odcięły się wszystkie poważne i dojrzałe siły polityczne w kraju i na emigracji, pozbawiona szerszego poparcia społecznego, stanowiąca marginalny ułamek konspiracji z czasów wojny i okupacji, głupia i szkodliwa tak jak i wcześniej wymienione powstania”.

Zdaniem publicysty „Myśli Polskiej” (cytowanego przez rosyjski portal dla Polaków) IPN „chodzi o zohydzenie Polski w oczach Rosjan i Białorusinów oraz rosyjskich prawosławnych” i  o to, „by wykopać pomiędzy Polakami a ludami ruskimi, pomiędzy rzymskimi katolikami a rosyjskimi prawosławnymi, niedający się zasypać rów wzajemnych uprzedzeń, pretensji, niechęci, nieufności, strachu”.

W opublikowanym na łamach rosyjskiego portalu dla Polaków „Warszawa: podwójne obchody rocznicy powstania w getcie” autorstwa Jarosława Augustyniaka można było przeczytać, że premier Morawiecki potrafi „zapalić znicz hitlerowskim kolaborantom z NSZ”.

Przegląd przykładowych  tekstów publikowanych na  rosyjskim portalu dla Polaków kończę wzmianką o artykule zatytułowanym „Przychodzi IPN do suwerena” autorstwa byłego premiera z SLD Leszka Millera (przedrukowany z portalu Inna-polityka.pl). Z artykułu tego można się dowiedzieć, że PRL zapewnił Polsce pokój,zaś historyk IPN to impertynent oraz wariat, a przeciwnicy budowy pomnika Żołnierzy Wyklętych to ludzie mądrzy, bowiem Żołnierze Wyklęci mieli być rzekomo przeciwni przyłączeniu ziem zachodnich do Polski, oferując Polakom Polskę mikroskopijnej wielkości, marzyli o wojnie atomowej, byli przeciwni odbudowie Polski „w nowych bezpiecznych granicach i w ramach systemu sojuszniczego ustalonego przez wielkie mocarstwa”.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

47 komentarzy

47 Komentarzy

 1. Marek O

  3 maja 2018 at 22:46

  Panie Bodakowski, wg. Pana to Polskę pewnie wyzwoliła ukraina a nie Armia Czerwona?

  • Jan Bodakowski

   4 maja 2018 at 08:01

   nikt Polski w 44 nie wyzwalał, w 39 sojusznicy Niemcy i Rosja rozpoczęły okupacje Polski, w 41 sojusznicy się pokłócili, i Niemcy zajęli teren rosyjskiej okupacji, a w 44 Rosjanie zajęli teren niemieckiej okupacji, rosyjska okupacja trwała do 93 roku

   • Marek O

    4 maja 2018 at 10:10

    Tyle że za ruskich mieliśmy PRL a za niemca GG, różnica wg. mnie spora.

    • GG.

     4 maja 2018 at 10:34

     Wczoraj wieczorem, w kilka minut po Panu, umieściłem tu swój komentarz, którego, jak widzę, tutejsza cenzura nie przepuściła („Your comment is awaiting moderation.”)
     .
     Skoro istnieje cenzura, to istnieje nadal PRL i – wbrew temu, co pisał tu wcześniej Bodakowski – nie ma w Polsce wolności słowa, chyba, że dla tych, co plują na Rosjan, Ruskich i Rosję.
     .
     Czymże więc różni się portal dla Polaków Prawy.pl od „rosyjskich portali dla Polaków”, które też stosują cenzurę i narzucają czytelnikom propagandową linię polityczną?

     • Marian

      4 maja 2018 at 11:38

      „Czym się różni…?” – Na prawy.pl mamy głupie artykuły, pod którym zdarzają się mądre kometnarze.
      Na marucha.wordpress.com – bo tylko ten znam – zdarzają się mądre artykuły, pod którym są zwykle głupie i głupsze komentarze, ale czasem zdarza się ciekawy link – w odróżnieniu od prawy.pl, gdzie komentarze z „niepoprawnymi” linkami są automatycznie blokowane.

   • Dick

    4 maja 2018 at 21:14

    Postrzega pan świat czarno-biało.

    A to nie jest prawda. To kłamstwo, albo niewiedza. Albo zaślepienie. Stawiam na to 3.

    Komuna pod zarządem sowieckim była dużo mniejszym złem, niż likwidacja biologiczna Polaków, gdyby Niemcy wygrali wojnę.

    Generalnie teraz mamy taką samą podległość władzy Żydowskiej i Amerykańskiej, jak w późniejszej komunie władzy sowieckiej…

 2. michu

  4 maja 2018 at 09:31

  Pytanie czy taki model proponują Polakom Rosjanie, czy rosyjscy Chazarowie, bo jest różnica. Nawiązanie do komunizmu wskazuje raczej na to drugie. Podobnie nienawiść do Żołnierzy Niezłomnych (których wyklęli), a którzy utrudniali Chazarom opanowanie Polski i wyrugowanie z niej chrześcijaństwa.

  • Jan Bodakowski

   4 maja 2018 at 09:49

   Sojusz Rosji z Żydami jest faktem, nie ma co jednych przeciwstawiać drugim. Dzisiejsza Rosja Putina zbrodnie sowieckie uważa za swoje dziedzictwo, i ten wybór Rosjan trzeba uszanować – chcą byśmy uznawali komunizm za ich dziedzictwo, proszę bardzo

   • GG.

    4 maja 2018 at 11:03

    Pan Bodakowski dobrze wie, że Rosja jest od 1917 roku okupowana przez komunistyczny element nie-słowiański (nie tylko zresztą przez Żydów) i współpracuje cały czas z elitami żydowskimi USA i innych krajów NATO oraz Izraela.
    .
    Ruska ludność Rosji nie jest winna temu, że od stu lat podlega nieustannej i odpowiednio modyfikowanej indoktrynacji nie-słowiańskiej, tak samo zresztą, jak słowiańska ludność Polski nie była i nie jest winna temu, że nie-słowiańskie elity Polski indoktrynowały i indoktrynują ją (z polecenia Wschodu, a potem Zachodu) po roku 1939-tym.
    .
    Dlatego należy dokładnie rozgraniczać ludność Polski i Rosji oraz elity (w tym władze) Polski i Rosji.
    .
    Nastawianie słowiańskiej ludności Polski i Rosji przeciwko sobie leży w interesie nie-słowiańskich wrogów Słowiańszczyzny i prowadzi prostą drogą do kolejnej międzysłowiańskiej konfrontacji zbrojnej, czego my, Polacy-Słowianie, nie chcemy.
    .

   • michu

    4 maja 2018 at 11:41

    Myślę, że bardziej sukcesy militarne, zbrodni sowieckich (chazarskich) Rosjanie też doświadczyli. A na czym sojusz Rosji z Żydami ma polegać ?

    • Soroka

     4 maja 2018 at 12:27

     Na zwalczaniu wspólnych wrogów!

     • michu

      4 maja 2018 at 12:31

      Czyli np kogo?

     • Soroka

      4 maja 2018 at 14:01

      Ruski troll wali głupa?
      Jeszcze trzeba dodać że współdziałają w żerowaniu na wspólnych żerowiskach!

   • Dick

    4 maja 2018 at 21:18

    Nie do końca.
    Jakby tak było, Rosja pozwoliła by na zaoranie Syrii.
    Netanjahu kilkukrotnie w tym celu jeździł do Moskwy, jak widać, nic nie wskórał…

    Tak na marginesie, porównajmy relacje Rosja-Izrael i Polska-Izrael…

 3. stary

  4 maja 2018 at 10:50

  Skomentowałbym te wypociny Bodakowskiego. Ale jak mawiał św. pamięci Kisielewski dyskusja z ignorantem i dyletantem tylko niepotrzebnie go nobilituje. Tak więc proponuję i Markowi i michu nie komentować bredni Bodakowskiego.

 4. cmos

  4 maja 2018 at 11:51

  Jan Bodakowski ten sam ktory wypromowal niejakiego Jablonowskiego ktorzy sa pro-rosyjscy!!!
  Ja takim ludziom nie wierze,nie ufam i odrzucam.

  • GG.

   4 maja 2018 at 12:38

   Na nie istniejącej już stronie rokdmowskiego pl były spisy czołówki „endeckich” aktywistów. Czy może Pan podpowiedzieć, którzy z nich są „prorosyjscy”, a p. Bodakowski wskazać, którzy z nich udzielali się na „rosyjskim portalu dla Polaków” Sputnik?
   .
   Komitet Obchodów 150. rocznicy urodzin Romana Dmowskiego:
   Andrzej Szlęzak, prezydent miasta Stalowa Wola
   Sylwester Chruszcz, członek władz Ruchu Narodowego (Szczecin)
   Maciej Eckardt, działacz samorządowy (Bydgoszcz)
   Jan Engelgard, red. naczelny tygodnika „Myśl Polska” (Warszawa)
   Tomasz Formicki, prezes Instytutu Informacji (Warszawa)
   Wiesław Kosobudzki, działacz narodowy, prezes Wydawnictwa Myśl Polska (Turek)
   Zbigniew Lipiński, publicysta, prezes Ligi Narodowej (Warszawa)
   Ireneusz Lisiak, publicysta, działacz narodowy (Kraków)
   Andrzej Mańka, działacz samorządowy (Świdnik)
   Arkadiusz Miksa, wiceprezes Instytutu Informacji (Warszawa).
   Maciej Motas, publicysta, badacz dziejów Narodowej Demokracji (Warszawa).
   Zbigniew Okorski, działacz TG „Sokół” (Warszawa).
   Przemysław Piasta, działacz narodowy, prezes partii „Tak dla Polski” (Poznań)
   Adam Śmiech, działacz narodowy (Pabianice)
   .
   Komitet Honorowy Obchodów 150. rocznicy urodzin Romana Dmowskiego:
   Jacek Majchrowski – Prezydent Krakowa
   prof. Maciej Giertych
   prof. Anna Raźny
   Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz
   Krzysztof Kawalec
   prof. Adam Wielomski
   Maria Loryś-Mirecka
   ks. prof. nadzw. dr hab. Jerzy Kułaczkowski
   .
   Łódzki Komitet Obchodów 150. Rocznicy Urodzin Romana Dmowskiego:
   Adam Śmiech, działacz narodowy, redaktor naczelny portalu Jednodniówka Narodowa (Pabianice)
   Zygmunt Wrzodak, poseł na Sejm RP IV i V kadencji, były członek władz naczelnych Ligi Polskich Rodzin (Skierniewice)
   Paweł Ziemiński, prezes Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej, dyrektor programowy studia radiowo-telewizyjnego WPS Production (Łódź)
   .

   • GG.

    5 maja 2018 at 16:03

    Oczywiście, odpowiedzi nie udzielono, a niniejszy felieton Bodakowskiego został dosłownie „przysypany” z 4/5 maja pięcioma nowymi felietonami – najwidoczniej dyskusja rozwinęła się w niepożądanym dla Prawy.pl kierunku.

 5. TZ.

  4 maja 2018 at 12:14

  Oczywiście, Sowieci wyzwolili Polskę i Polaków. Wyzwolili Polskę od niemieckiej okupacji. Zaprowadzili potem własne rządy i własne porządki, ale w ramach tych porządków Polacy mieli państwo, w którym uczyli się po polsku polskiej historii i literatury, pisali polskie książki, wystawiali polskie sztuki w teatrach, robili polskie filmy. Utwierdzali się w patriotycznej polskiej tożsamości i to tak skutecznie, że w 1980 roku zaowocowało to „Solidarnością”. To wszystko było nie do pomyślenia w Generalnej Guberni albo w Warthegau pod niemieckimi rządami. Dobrze byłoby, żeby pan Bodakowski poczytał jakiś podręcznik do historii.

 6. Soroka

  4 maja 2018 at 12:25

  Aleś Pan znowu zamieszał w ruskim syfie! Niech Pan z nimi nie dyskutuje bo to nie ma sensu. Gdyby Polska był niezawisła i suwerenna, a Polską rządziliby polscy patrioci, to wszyscy ci ruscy trolle byliby rozpracowywani i odpowiednio potraktowani za antypolską działalność.

 7. Tomasz

  4 maja 2018 at 13:46

  Soroka trollu banderowski amerykańsko-izraelski do swoich Panów .W 1943 U S A razem z W L K Brytanią sprzedały Polskę Stalinowi a obecnie U S A sprzedało Polskę Izraelowi JUST ACT 447[1266] a wojska u s a będą egzekwować złodziejskie roszczenia .A Media Amerykańskie Brytyjskie Izraelskie Niemieckie od macochy też wypisują kłamstwa o Polsce i Polakach .Sputnika nie oglądam.Panie Bodakowski nie tylko Rosja jest naszym wrogiem ale Niemcy a Wlk Brytania U S A Francja to sprzedajne dziwki .Józef Piłsudzki o partiach politycznych „IM SZCZAĆ KURY PROWADZAĆ A NIE POLITYKĘ ROBIĆ”
  .

  • Soroka

   4 maja 2018 at 14:07

   Promienie reliktowe cię oświeciły?

 8. Soroka

  4 maja 2018 at 14:05

  „W 1943 U S A razem z W L K Brytanią sprzedały Polskę Stalinowi ”

  Dzięki temu ruskie trolle mają zatrudnienie w podgryzaniu Polakom gardła!

  • Dick

   4 maja 2018 at 21:22

   Soroka, jesteś chorym człowiekiem.
   Bo nienawiść jest chorobą. I niszczy psychikę i zdrowie.
   Naprawdę.

   Warto by było, gdybyś spróbował nauczyć się prowadzić rzeczową dyskusję.
   Bo teraz nikogo nie przekonasz do swoich racji, a dodatkowo robisz z siebie pośmiewisko…

 9. Hania

  4 maja 2018 at 16:48

  Jan Bodakowski

  4 maja 2018 at 08:01

  nikt Polski w 44 nie wyzwalał, w 39 sojusznicy Niemcy i Rosja rozpoczęły okupacje Polski, w 41 sojusznicy się pokłócili, i Niemcy zajęli teren rosyjskiej okupacji, a w 44 Rosjanie zajęli teren niemieckiej okupacji, rosyjska okupacja trwała do 93 roku

  Panie Bodakowski, patryjoto nieprzytomny, nie zauważa pan roli naszych ” sojuszników” czyli USA i Anglii?
  Gdzie się podziało polskie złoto, hę?
  Trzeba być niespełna rozumu by pisać takie bzdety, że ” nikt Polski nie wyzwalał”
  Po 6 latach polskiej gehenny, po kilkumilionowych stratach w ludziach pisać, że Polski nikt nie wyzwalał?!
  Idąc pańskim tropem napiszę, że dzisiaj również zażywamy okupacji.
  Zniszczony przemysł by uzaleznić kolonię, zdemoralizowany naród, bo tępakami łatwo rządzić, obce wojska w polskich koszarach, zależność ustawowa Sejmu, od widzimisię ” sojuszników” itp…itd…

  Nie chce mi się z panem wchodzić w głupią dyskusję.

 10. obserwator

  4 maja 2018 at 17:23

  Kolejny prowokacyjny tekst, aby skłócać Polaków.
  Zazwyczaj w tego typu debatach biorą udział dwie grupy ludzi: fanatyczni rusofobi, którzy traktują Rosję jak i zło absolutnej. Po drugiej stronie przeważają zakompleksieni rusofile, często pogardzający swym krajem i narodem.

  Ale po kolei:
  1. Ocenianie stosunków polsko-rosyjskich patrząc przez pryzmat tego co głosi portal „Sputnik” jest jak ocenianie stosunków polsko-niemieckich patrząc przez pryzmat Tuska i PO.
  2. IPN nie jest wcale taki idealny. Zachowanie Szubarczyka na spotkaniu w Czarnem jest raczej charakterystyczne dla lewactwa niż prawicy. Po za tym IPN jakoś nie bierze się za ściganie żydowskich zbrodni. W obecnej sytuacji Lasecki słusznie nazywa „antykomunizm” ukrytą rusofobią i realizacją polityki USA.

  A do wszystkich. Przestańcie dawać się prowokować i szczuć na siebie wzajemnie takimi tekstami. Polsce nie jest potrzebna nienawiść, tylko zjednoczenie.

  • Soroka

   4 maja 2018 at 17:42

   Jeżeli ktoś mówi, że ruscy Polskę wyzwolili w 1944/5 roku, to jest to dowód że ma się do czynienia z ruską gnidą! To, że na terenie PRL mówiono po polsku, o niczym nie świadczy. Liczy się kto rządził, ustanawiał prawo i brał wszelkie dobra!

   • Hania

    4 maja 2018 at 19:21

    @Soroka

    Pan jest pokręcony i nie szanuje narodu polskiego,
    Bo porównywać zbrodnie Niemców do zbrodni komunistów…?!
    Kilka milionów do kilkuset tysięcy wywiezionych na Sybir?

    • qaz

     4 maja 2018 at 19:33

     Soroka to jest przygłup widzący wszędzie ruskich trolli. Nienawidzi ludzi, ale jak udaje świętojebliwego chrzescijanina. Słowem psychol i hipokryta. najlepiej imbecyla banderowskiego ignorowac.

     • Soroka

      4 maja 2018 at 20:56

      Pisałem ci już że masz sobie wstawić „t” pomiędzy „q” a „a”. Berdxie przynajmniej wiadomo z kim ma się sprawę.

    • Soroka

     4 maja 2018 at 20:59

     Hanuś! Dziabnij sobie biełyjego aista, to będzie Ci się lepiej liczyć!

 11. Hania

  4 maja 2018 at 19:17

  Pan Bodakowski
  – albo rżnie durnia
  – albo faktycznie ma kłopoty z rozeznaniem rzeczywistości…

  Dzisiejsza Rosja uchwałą Dumy potepiła zbrodnie sowieckie
  oto treść Uchwały, o której ten biedny człowiek nigdy nie słyszał:

  „Siedemdziesiąt lat temu rozstrzelano tysiące polskich obywateli, którzy byli przetrzymywani w łagrach dla jeńców wojennych NKWD ZSRR, a także w więzieniach zachodnich obwodów Ukraińskiej SRR i Białoruskiej SRR.
  W oficjalnej propagandzie radzieckiej odpowiedzialność za tę zbrodnię, którą zbiorczo nazwano tragedią katyńską, przypisywano nazistowskim zbrodniarzom. Wersja ta przez długie lata była przedmiotem utajonych, co nie znaczy, że mniej zażartych dyskusji w społeczeństwie radzieckim, i niezmiennie wywoływała gniew, obrazę i nieufność narodu polskiego.

  Potępiając terror i masowe prześladowanie obywateli swojego kraju i obywateli innych państw jako będące nie do pogodzenia z ideą prymatu prawa i sprawiedliwości, Duma Państwowa Zgromadzenia Federalnego Federacji Rosyjskiej wyraża głębokie współczucie wszystkim ofiarom nieuzasadnionych represji, ich rodzinom i bliskim.

  Dzieląc smutek z polskim narodem, deputowani do Dumy Państwowej pamiętają, że Katyń jest tragicznym miejscem również dla naszego kraju. W dołach katyńskich spoczywają tysiące radzieckich obywateli, zgładzonych przez reżim stalinowski w latach 1936-38. To właśnie na nich ćwiczono technologię masowych morderstw, którą później w tym samym miejscu zastosowano w stosunku do polskich jeńców wojennych. Obok znajdują się też mogiły radzieckich jeńców, rozstrzelanych przez hitlerowskich katów w latach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

  Nasze narody zapłaciły ogromną cenę za zbrodnie totalitaryzmu. Stanowczo potępiając reżim, który gardził prawami i życiem ludzi, deputowani do Dumy Państwowej w imieniu narodu rosyjskiego wyciągają przyjazną dłoń do narodu polskiego. Wyrażają też nadzieję na początek nowego etapu w stosunkach między naszymi krajami, które będą rozwijać się na gruncie demokratycznych wartości.”

  A teraz niech pan Bodakowski odnajdzie podobną Uchwałę Knesetu za mordy dokonane na Polakach przez obywateli państwa Izrael.
  Którym 3 RP płaciła sowite emeryturki
  vide Morel.

 12. Tomasz

  4 maja 2018 at 21:01

  Soroka spadaj lizać Buty nowym okupantom Izraelsko-amerylańskim.Polscy Ułani inne formacje Wojska Polskiego tłukły Wojska Zydo-Bolszewickie i Hitlerowskie a żołnierze N S Z Brygady Świetokrzyskiej AK w i n walczyli z Żydo-Komuną .Obecne wojska U S A są wojskami okupacyjnymi pilnującymi neo-konserwatywnej polityki imperium amerykańskiego podobnie Armia Bolszewicka stała na staży Żydo-Bolszewicliego Związku Sowieckiego który obecnie zmienił położenie stolica Bruksela i nazwa Związek Socjalistycznych Republik Europejski gdzie rządzą neo-marksiści.A Francja i Anglia obiecały Polsce w 1939 pomoc militarną która okazała się nic nie wartym świstkiem papieru .U S A Wlk Brytania Francja to polityczne sprzedajne dziwki .Niemcy Rosja Wlk Brytania [stała zakulisowo za Rozbiorami Polski{oraz banderowska Ukraina to nasi odwieczni wrogowie,

  • Soroka

   5 maja 2018 at 09:30

   Czemu napisałeś „Buty”? Czy oni mają duży rozmiar obuwia?
   Najlepiej o współpracy Rosji i Izraela świadczy przykład z ostatniej chwili. Likwidacja Pomnika Katyńskiego w USA. Czysty przykład rusko-żydowskiej współpracy!

   • michu

    5 maja 2018 at 13:58

    Z tego co wiem ten pomnik nie jest likwidowany na terenie Rosji, albo jakiegoś jej państwa satelickiego.

    • Soroka

     5 maja 2018 at 17:50

     To tylko na terenie Rosji Żydzi mogą współpracować z Rosją?

     • michu

      5 maja 2018 at 19:07

      Mogą współpracować z każdym gdziekolwiek.

 13. Hania

  5 maja 2018 at 12:28

  NOoo Ruskie kazali idiocie w zaczesce zlikwidować pomnik katyński 🙂
  Panie Soroka, pan to nawet bez Siwuchy dobrze gada!

  Prosimy o jeszcze!
  Pańskie przemyślenia są wyborne.

  • Soroka

   5 maja 2018 at 17:48

   Gdy się współpracuje, to nie trzeba współpracownikowi wydawać rozkazów. Interes go prowadzi.
   Poza tym, gdyby Hanusie obserwowała scenę polityczną na świecie, a nie miała tylko swoich oczątek skierowanych na Polskę, to by wiedziała, że obecnie państwa współpracują nawet w poszczególnych interesach, choć w innych sprawach są ze sobą w sprzeczności.
   Haneczko! Teraz to już nawet cienkusz nie służy.

 14. Miszcz Yoda

  5 maja 2018 at 17:20

  Sputnik przynajmniej niczego nie udaje. Gorzej z sowieckimi, polskojęzycznymi portalami Prawica.net, konserwatyzm.pl czy jednodniówka narodowa…Jawnie antypolskie, sowietofilne brednie mieszają się tam z peanami na cześć Jaruzelskiego, Degrelle’a czy Korei Północnej. No i niesmiertelan(bez”Myśl (anty(Polska) odmożdżonego Engelgarda, który nawet piszą, o turkuciu podjadku wtrąciłby jakiś pean na cześć swego kremlowskiego boga z KGB, który to wedle słów Engelgarda, Wielomskiego, Rekasa, Motasa, Smiecha i reszty sowieckich debili ,,walczy w obronie chrześcijaństwa”…

  • obserwator

   10 maja 2018 at 16:25

   Zgadzam się z komentarzem. Sputnik to rosyjski (rosyjskojęzyczny portal) więc to nic dziwnego, że przedstawiają oni rosyjski (sowiecki) punkt widzenia. Natomiast portale mieniące się jako polskie narodowe, nie powinny ślepo przyjmować cudzej narracji (co nie znaczy że mają prezentować stanowisko „tylko moja racja się liczy i my nic nigdy złego nie zrobiliśmy). To co wyczyniają te portale w sprawie Rosji to z kolei przegięcie w drugą stronę.
   Dmowski pisał o tym aby bardziej kochać Polskę niż nienawidzić Rosji, a nie o tym żeby kochać Rosję bardziej niż Polskę.

 15. Tomasz

  5 maja 2018 at 20:32

  Soroka Związek Sowiecki zmienił położenie stolicę Moskwę na Brukselę nazywa się Europejski Związek Republik Socjalistycznych kraje związkowe landy pod przywództwem neo-marksistów niemieckich ,Widać że nie znasz Historii obecnie mamy Federację Rosyjską ,W U S A pomnik ofiar Katynia zlikwidowało trzecie pokolwenie żydo-komuny ubeckie nasienie ci sami sprawcy niszczą pomniki Polskich Patriotów ,

  • Soroka

   5 maja 2018 at 21:11

   Bruksela jest tym samym dla Moskwy, co Waszyngton dla Jerozolimy!

 16. Tomasz

  5 maja 2018 at 23:31

  Soroka co za bzdury pleciesz pomieszało się tobie w głowie od JOHNNY DANIELSA .ZAWOŁANIE TOWARZYSZY NEO-MARKSISTÓW WCZORAJ MOSKWA DZIŚ BRUKSELA .Izrael ten syjonistyczny twór zniknie z powierzchni ziemi jak Iran odpali swoje rakiety i hezbolach nawet sojusznik U S A nie pomo że Właśnie Europa Zachodnia dostarczyła sznura przyjęła zarazę neo-marksiamu który ją zniszczył marka trocki lenin śmieją się z grobu wyrzucili Boga przestrzeni publicznej tak samo jak zydo-bolszewia w Rosji sowieckiej właśnie w Europie Zachodniej rewolucja neo-marksistowska inaczej kulturalna weszła w ostatni etap destrukcji Państw Europy Zachodniej teraz zabierają się za Polskę nagonka z U S A Izraela Niemiec ,Rosja podpisała z Niemcami umowę na budowę NORD STRIM 2 .

 17. Tomasz

  6 maja 2018 at 06:50

  GG spadaj ruski trollu ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM WIELKA KATOLICKA POLSKA .BÓG HONOR OJCZYZNA

 18. Tomasz

  7 maja 2018 at 12:58

  Miszcz joda Tawarsz Leitnat Poszoł w..n do twojego Komandira .

 19. Krzysztof Kowalski

  16 maja 2018 at 01:58

  Moi mili ! Przytaczany tu Sputnik , owszem jest rodzajem spojrzenia rosyjskiego na tematy nie tylko polskie . Czytając na tamtym portalu lub pisząc na ichnim forum , człowiek nie zdaje sobie sprawy z tego , że piszącymi artykuły są w większości Polacy o żydowskich korzeniach . Swego czasu wchodziłem na tamten portal dość regularnie ; a nawet pisywałem nań . O tym , że cenzurą na tamtym portalu zajmuje się OFICJALNIE polskojęzyczny żyd [„Stanisław Banaś” (fb)] lub „SBBS” na serwerze portalu , było mi wiadome dopiero po jakimś czasie . Ja , nawet jako zadeklarowany libertarianin póki nie wypowiadałem słowa „żyd” nie zwracałem na siebie absolutnie żadnej uwagi . Wystarczyło jednak bym wspomniał o zbrodniach żydowskich ( NKWD )na Polakach i o nadanych przez Stalina „kontrolerach” PRLowskich polityków którzy w pośpiechu musieli zmieniać nazwiska na polsko brzmiące ; to wystarczyło , by nie tylko zwrócić na siebie uwagę , lecz i by zostać wzięty na dywanik tamtejszej cenzury . Tak naprawdę , mimo tego , że wiele artykułów jest tam pisanych przez rosyjskich pismaków , to jednak daleko tam do obiektywizmu . Na Sputniku wysmradza Kwachu Stoltzman czy imć Miller od dobrych zakończeń , oraz wielu mocno zlewaczałych „Polaków” . Czasem można na Sputniku wyłapać tematy o których w mediach głównego ścieku nigdy nie napiszą , ale odradzam angażowania się .

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra