Z kraju

Do więzienia za aborcję w San Marino

Władze ustawodawcze San Marino opowiedziały się za utrzymaniem obecnie obowiązującego zakazu aborcji i brakiem akceptacji dla związków homoseksualnych.

 

27 deputowanych Wielkiej Rady Generalnej zagłosowało przeciwko liberalizującej aktualne prawo propozycji zmian w przepisach regulujących kary za aborcję, a 23 było za ich modyfikacją. Parlamentarzyści przyznali jednak, że nadal rozważana będzie możliwość wejścia w życie ustawy przewidującej możliwość odstąpienia od karania osób dopuszczających się aborcji, jeżeli do zabiegu doszło za granicami państwa.

 

Odrzucono również wniosek dotyczący uznania za małżeństwa pary homoseksualne, które związek zawarły za granicą San Marino. 35 deputowanych było przeciw, a tylko 15 za.

 

Obecnie w San Marino obowiązują przepisy, które pozwalają na przeprowadzenie aborcji tylko gdy zagrożone jest życie kobiety mającej urodzić dziecko. Zarówno kobieta dopuszczająca się aborcji w innych okolicznościach, jak i osoba przeprowadzająca zabieg, mogą zostać skazani na wyrok sięgający nawet 5 do 6 lat więzienia.

 

Jakub Klimkowicz

za: www.thelocal.it, un.org

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra