Z zagranicy

Waldemar Tomaszewski: Komitet ds. Praw Człowieka zwleka z rozpatrzeniem Ustawy o Ochronie Życia

Przewodniczący Akcji Wyborczej Polaków na Litwie-Związku Chrześcijańskich Rodzin (AWPL-ZCHR), europoseł Waldemar Tomaszewski wyraził ubolewanie z powodu zwłoki parlamentarnego komitetu ds. Praw Człowieka z rozpatrzeniem projektu sejmowej frakcji AWPL-ZCHR ustawy o ochronie życia w prenatalnym stadium, którym dąży się do ochrony życia nienarodzonego.

Według europosła, z tego powodu powyższy projekt nie może trafić pod obrady na salę posiedzeń plenarnych Sejmu, chociaż jest wciągnięty na wokandę programu prac wiosennej sesji parlamentu. „Obowiązkiem komitetu jest rozpatrzenie projektu ustawy i wydanie swej opinii. Czy będzie ona pozytywna, czy negatywna, to już jest inne pytanie, ale komitet musi kierować się procedurami, przewidzianymi Statutem Sejmu i nie zwlekać z rozpatrywaniem” – powiedział Waldemar Tomaszewski agencji ELTA po międzynarodowej konferencji w Sejmie pt. „Życie ludzkie jest najwyższą wartością“. Dodał, że w społeczeństwie panuje błędne przekonanie, iż projekt autorstwa frakcji AWPL-ZCHR zakłada wprowadzenie zakazu aborcji. „Myślę, że powinna nastąpić zmiana pojęć – nie jest to zakaz, ale ochrona dziecka nienarodzonego”.

Europoseł zaznaczył, że w rozpatrywanym obecnie projekcie ustawy proponuje się zostawić dwa wyjątki, które pozwalają na przerwanie ciąży – gdy ciąża stanowi zagrożenie dla zdrowia kobiety i gdy ciąża została wynikiem popełnionego na kobiecie przestępstwa. Na pytanie, co robić w wypadku wad wrodzonych, Tomaszewski twierdził, że żadnych dyskusji w tym miejscu być nie może, gdyż „życie daje Bóg i niepełnosprawny człowiek też chce żyć i cieszyć się życiem”.

Lider AWPL-ZCHR został zapytany, czy nie obawia się, że skutkiem przyjęcia wspomnianej ustawy mogą być nielegalne aborcje, jak też turystyka aborcyjna. „Na Litwie są zakazane morderstwa ludzi już narodzonych, niestety, zdarza się, że i kary niektórych od tego nie odstraszają. Są możliwe i takie warianty aborcji, gdyż nie w raju żyjemy, a na ziemi, my zaś, mimo złych spraw, życzymy ochronić życie” – twierdził Tomaszewski.

Zdając sprawę, że na Litwie trudno będzie dopiąć, by Sejm przyjął Ustawę o Ochronie Życia, Waldemar Tomaszewski jest dobrej myśli i wierzy w poparcie parlamentarzystów. „Wierzymy w to, co robimy, gdybyśmy nie wierzyli nie składalibyśmy takiego projektu. Nikt nie wierzył, że projektowi ustawy przytakną po wnioskowaniu, ale spotkał się on z aprobatą i, sądzę, że dalej będzie torować drogę na sesji wiosennej Sejmu” – uważa europoseł z ramienia AWPL-ZCHR.

W piątek, 4 maja w litewskim Sejmie odbyła się międzynarodowa konferencja pt. „Życie ludzkie jest najwyższą wartością“. Obrady na temat ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci, wartości każdego ludzkiego życia oraz zagrożeń dla życia człowieka i rodziny zorganizowała sejmowa frakcja Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związku Chrześcijańskich Rodzin. Na konferencji wystąpili parlamentarzyści, przedstawiciele Kościoła katolickiego, nauki i medycyny, w tym również dr n. prawnych Aldona Ciborowska. Zauważyli oni, m.in. że w 2016 roku, według danych Departamentu Statystyki na Litwie dokonano około 5 tys. zabiegów aborcyjnych.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. prawo

  6 maja 2018 at 17:14

  Powtórzę po raz setny. To wszystko to żydokomuna która w ’89 przeszła do konspiracji i się utajniła przejmując praktycznie 100% Polski. Stara taktyka dobrego i złego policjanta. Podzielili się na PO i PiS i dymają naród w cyklach 8 letnich. Dowodem na prawdziwość tej tezy jest, że nikt (poza tymi co czymś się narazili) nie wylądował w pierdlu przez 27 lat. Zmowa na 100% a naruszający ją idioci jak Lepper czy gen. Petelicki lądują w piachu.
  Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób! Nie chroni on w pełni, ale jest wstępnym filtrem. Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkim tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

 2. Obat kencing nanah herbal

  12 maja 2018 at 07:06

  mowa na 100% a naruszający ją idioci jak Lepper czy gen. Petelicki lądują w piachu.
  Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób! Nie chroni on w pełni, ale jest wstęp

 3. Pingback: wuit54ynmet9c8netv85cv3ev5e5

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra