Z kraju

PiS przywraca normalność w wojsku polskim

Platforma wprowadziła absurdalny podział na dwa dowództwa: strategiczne i operacyjne, które osłabiały polską armię, dokonując zbytniego podziału kompetencji. PiS zaprezentował projekt nowelizacji, który przywraca  dawny układ, w którym to szef Sztabu Generalnego dowodzi Siłami Zbrojnymi. Podczas wojny ma być organem dowodzącym Siłami Zbrojnymi RP aż do czasu mianowania Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych. Projekt zakłada także wzmocnienie kompetencji szefa Sztabu, co pozytywnie wpłynie na zdolności bojowe i kierowanie wojskiem. Wedle noweli dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej będzie podlegał szefowi resortu obrony, aż do osiągnięcia „pełnej zdolności do działania”.

W ten sposób zostanie zrealizowany jeden z postulatów, o którym od początku mówił Antoni Macierewicz.  Wiele wskazuje na to, że Macierewicz dążył konsekwentnie do realnych zmian w Wojsku Polskim, a jak wiadomo, podstawy to kadra. Oficerowie, którzy studiowali na moskiewskich uczelniach i byli pod szczególnym nadzorem komunistów utworzyli trzon armii III RP. Trudno ufać takiemu wojsko i wierzyć, że będzie ono bronić zawsze polskiej racji stanu.

Macierewicz rozpoczął słuszne czystki. Jeżeli nawet, jak wskazywali jego przeciwnicy, doszło do czasowego osłabienia Wojska Polskiego, bo odeszli doświadczeni wojskowi, to w dłuższej perspektywie to jedyna droga do stworzenia prawdziwie polskiej armii, gdzie odpowiedni ethos i umiłowanie własnej Ojczyzny to fundament. To nie karabiny strzelają, choćby najnowocześniejsze, ale ludzie.

Wiele wskazuje na to, że nie spodobało się to ośrodkowi prezydenckiemu i samemu prezydentowi, który robił wszystko, by zatrzymać te zmiany. Pomysł wojsk obrony terytorialnej także zasługuje na wielką uwagę, bo dzięki tym siłom, będzie można prowadzić skuteczniejszą walkę zwłaszcza w przypadku okupacji naszego kraju. Takie działania podnoszą także świadomość wśród młodych ludzi, budują ich związek z państwem, uczą samoobrony itd.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

34 komentarze

34 Komentarzy

 1. Masław

  11 czerwca 2018 at 18:13

  Ale bzdurny artykuł. Raczej trudno ufać oficerom wyszkolonym na amerykańskich uczelniach. Ci po sowieckich, to już emeryci. Ale autor, który wojsko to widział w tv, próbuje udawać znawcę. jest laikiem. Macierewicz armię rozbrajał. A po jego tzw. likwidacji WSI, nasza wojskowa agentura ucierpiała.
  I w Polsce mamy armię amerykańską, a nie sowiecką. Krajski to pospolity zdrajca, który jest zwolennikiem dominacji oficerów po szkołach amerykańskich. Powtórzę, ci po sowieckich, to emeryci. Ale taki głupek nawet nie potrafi policzyć, ile lat minęło od upadku ZSRR.

  • Marcin

   11 czerwca 2018 at 18:54

   Masław wiesz co, z tego co wyczytałem to pan masz mózg wyprany przez tv i na dodatek brzmi to jak sowiecka propaganda trolla.

   • Masław

    11 czerwca 2018 at 19:10

    I co jeszcze?Akurat ja pokazałem rzeczywiostość. Ale PiSiacka sekta rzeczywistości nie zna. Chłystki, któzy karabiny widzieli na filmach. I sam małolat Krajski odposuje? Nie przynoś wstydu ojcu, chłopcze. Ja akurat całe życie mieszkałem i mieszkam koło Wędrzyna. I znam sporo ludzi, będących zawodowcami. Takiego niedorozwoja jak Macierewicz, to w wojsku jeszcze nie było. Z tym, że dał szansę awansu nieudacznikom. Byle byli syjonistycznymi pieskami./ Bo sowieckich oficerów już nie ma, chłopcze. To emeryci. Tylko wyjątkowi debil wierzy notorycznemu kłamcy Antoniemu.
    I po mnie spływa opinia synalka poważnego człowieka, który sam niczego nie jest w stanie osiągnąć. bez nazwiska tatusia to gazetka szkolna

    • GG.

     11 czerwca 2018 at 20:08

     P. Macierewiczowi zabrakło nawet darmowej grochówki na żołnierskim festynie w Warszawie (15.08.2017), więc o jakiej „normalności” może być tu mowa?
     .
     Doszło już do tego, że na Sputniku b. redaktor naczelny polskojęzycznego „Głosu Rosji” Leonid Sigan urządza sobie wraz z redaktorem naczelnym tygodnika „NIE” Jerzym Urbanem kpiny zarówno z p. Macierewicza, jak i z obiektywnie słusznej koncepcji tworzenia sojuszu państw słowiańskich bez Rosji w składzie:
     .
     „[L.S.] – Macierewicz tupnął nogą tak mocno, że zatrzęsło „wierchuszką” Platformy Obywatelskiej. Burzę wywołała wypowiedź wiceprezesa partii rządzącej w Polskim Radiu. Były szef ministerstwa Obrony Narodowej uznał, że Polska nie musi być skazana na Brukselę. Jako alternatywę dla Unii Europejskiej wskazał SOJUSZ PAŃSTW EUROPY ŚRODKOWOWSCHODNIEJ z USA. Czy to mu ujdzie [na sucho], skoro na Twitterze generał Stanisław Koziej napisał, że ta wypowiedź Macierewicza to „zbrodnia stanu”?
     .
     [J.U.] – Ja nie uważam żadnej wypowiedzi za zbrodnię stanu, ponieważ Macierewicz, jak i jego partyjni koledzy, jak i wszyscy zajmujący się w Polsce polityką, a także czymkolwiek innym, mówią, co im ślina na język przyniesie. Koncepcja Macierewicza jest znana i wyśmiana przez realistów w Polsce. Żaden zespół środkowo-wschodnio-europejski nie powstaje. Każdy kraj ma zupełnie inną politykę. A STOSUNKI STANÓW ZJEDNOCZONYCH Z EUROPĄ WSCHODNIĄ SĄ PRAWIE ŻADNE, BO TO JEST OBSZAR MARGINALNY DLA WASZYNGTONU. Żadne zespoły państw nie są tu dla Waszyngtonu interesujące. Partnerem dla Stanów jest ewentualnie Unia Europejska, z którą stosunki teraz się pogarszają, ale mam nadzieję, że to jest przejściowe.”
     .
     Źródło: Europa Wschodnia to jest obszar marginalny dla Waszyngtonu https://sptnkne.ws/hJsU (09.06.2018).
     .
     .

   • Kasieńka

    11 czerwca 2018 at 20:35

    Masław to stara prostytutka ukrożydowska!

  • GG.

   11 czerwca 2018 at 20:05

   @ Masław 11 czerwca 2018 at 18:13
   .
   Może p. M. Krajski nie czytał najnowszego artykułu Macieja Miłosza pt. Źle się dzieje w Wojsku Polskim. Odejście Antoniego Macierewicza nic nie zmieniło http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1129192,sytuacja-w-polskiej-armii.html (09.06.2018).
   .
   „Ci, którzy myśleli, że odejście Antoniego Macierewicza z MON uzdrowi armię, srogo się zawiodą. W wojsku było i jest marnie. A wiele wskazuje na to, że może być jeszcze gorzej.”
   .
   .

  • jaro7

   11 czerwca 2018 at 22:21

   O ile mi wiadomo usunął też oficerów po zachodnich szkołach,autor jak widac wyznawca PiS tego nie zauważył.Armii obecnie nie ma,sprzętu tez nie.Sa samoloty dla VIP(choć vipow w Polsce brak) i sporo limuzyn które sa sukcesywnie kasowane przez niedzielnych kierowców.

  • Wojciech

   12 czerwca 2018 at 11:43

   Masłav, idi ty w piz..du.

 2. jaro

  11 czerwca 2018 at 19:23

  @Masław trafione w 10-tkę , GRATULACJE

 3. Hania

  11 czerwca 2018 at 19:25

  Panie Michale, może na filozofii zna się Pan doskonale, ale na wojsku doprawdy…niewiele
  Normalność w wojsku to dobrze wyszkoleni zołnierze, bez nikomu niepotrzebnej cywilnej, urzędniczej czapy
  Za PO ministrami byli psychiatrzy, a za PISu historycy
  Żadna to różnica!
  Poza tym pisze Pan:

  „Oficerowie, którzy studiowali na moskiewskich uczelniach i byli pod szczególnym nadzorem komunistów utworzyli trzon armii III RP. Trudno ufać takiemu wojsko i wierzyć, że będzie ono bronić zawsze polskiej racji stanu”

  Na Moskiewskich uczelniach uczono taktyki, a w Polsce przy każdej szkole oficerskiej były wydziały przeznaczone dla politruków.
  Teraz nazywa się takich ” oficerami wychowawczymi”

  WP czasów komuny uczestniczyło w najeździe na Czechosłowację
  WP czasów wolności uczestniczyło w najeździe na Jugosławię, Irak, Afganistan…

  • Tomek

   13 czerwca 2018 at 01:35

   Haniu, ludzie z PRL wyszli, ale PRL z niektórych ludzi nie wyszedł. Dlatego mamy ludzi nie odróżniających operacji „Dunaj” w Czechosłowacji od udziału w wojnach, o których piszesz.

 4. stan

  11 czerwca 2018 at 19:56

  Wpuszczenie jankesów do Polski to zdrada główna + należny za nią najwyższy wymiar kary. Wojsko polskie będzie do odzyskania dopiero po wybiciu się Polski na niepodległość. Być może nigdy.
  ==============================================================
  Prośba – nie obrażajmy Pana Michała, ani też nikogo.

  • GG.

   11 czerwca 2018 at 22:05

   „… nie obrażajmy Pana Michała”. – Popieram.
   .
   Ale niech Autor też nie obraża inteligencji swoich czytelników.
   .
   Np. wówczas, gdy pisze:
   .
   „Pomysł wojsk obrony terytorialnej także zasługuje na wielką uwagę, bo dzięki tym siłom, będzie można prowadzić skuteczniejszą walkę ZWŁASZCZA W PRZYPADKU okupacji naszego kraju.”
   .
   A czy jest przewidziany jakiś inny wariant użycia WOT? – Jakaś mała zwycięska ofensywka? Na Berlin, Kowno czy Kijów?
   .
   To musi być chyba amerykański doktorat za co najmniej 250.000 USD (zob.: prawy.pl/72928-polonia-polska-racja-stanu-a-profesjonalna-niemoc/ ), albo skutek tego: https://youtu.be/ysgzR2jMwNE
   .
   .

 5. Kazimierz S

  11 czerwca 2018 at 22:18

  PiS właśnie, zatopił Marynarkę Wojenną – „normalność”.

 6. jaro7

  11 czerwca 2018 at 22:22

  Jeżeli autor uważa niedzielne wojsko czyli WOT za super obrońców to autor może lepiej niech zajmie sie tematyka bajkowa a nie militarną.

 7. TZ.

  12 czerwca 2018 at 10:13

  Temat przerósł publicystyczne umiejętności autora. Może by zatem pan Krajski na początek wyjaśnił jakiej to polskiej racji stanu ma bronić polskie wojsko? Jaka jest ta racja stanu? Czy zabijanie Afganów i Irakijczyków na ich ziemi i w ich krajach? Czy popieranie wszystkich amerykańskich awantur i izraelskich zbrodni? A może pilnowanie rodaków, żeby regularnie płacili haracz światowemu żydostwu i Izraelowi? Nuże, panie Krajski, niech pan nas oświeci!

 8. agganus

  12 czerwca 2018 at 11:15

  ad. Marcin
  Maslaw i jemu podobni maja wyprane mózgi przez tvn i sputniknews…A swoją droga nie daruję Dudzie- Judzie usunięcia Ministra Macierewicza w imię obrony WSIoka szkolonego w Moskwie- z tego nie można „wyjść” jak z sekty!

  • Hania

   12 czerwca 2018 at 12:15

   Tak wygląda ” wolność słowa” według PISiackich patryjotów!
   Kto uważa inaczej niż naczelnik i jego kahał prowadzący
   ten zdrajca i ruski agent.
   Panie @ masławie dobrze napisane tylko zbyt wiele emocji wobec Krajskiego jr.
   Uczy się jeszcze, uczy.

 9. Wojciech

  12 czerwca 2018 at 11:41

  Dlaczego dowodzić ma szef sztabu? Sztab to jednostka pomocnicza DOWÓDCY! Każda armia czy dywizja ma sztab ale to nie szef sztabu dowodzi tylko dowódca jednostki.
  Kto to wymyślił?

  • piotr p

   12 czerwca 2018 at 14:48

   Istnienie obcej armii na danym terytoriun jest dowodem okupacji tego terytorium. Nie ma znaczenia czy dostała się tam siłą czy fortelem, poprzez zainstalowaną agenturę: madia, sejm, senat, prezydent, przebierańcy w mundurach czy togach. Łatwiej zrozumieć działania kacyków szukając celów jakie dzięki tym działaniom osiąga okupant.

 10. Tomasz

  12 czerwca 2018 at 12:38

  wojska amerykańskie w Lwowie czyżby U S A chciało uderzyć na Federację Rosyjską z terytorium Polski i banderowskiej Ukrainy ??wiadomość na niezależnych portalach informacyjnych w internecie??A co wy wiecie synalkowie o wojsku jak nie dostaliście w kość w koszarach i na poligonie ??To wiedzą roczniki wychowane w P R L tj koloni radzieckiej dzięki zasadniczej służbie wojskowej umiemy posługiwać się bronią

  • Tomek

   12 czerwca 2018 at 15:06

   Tak, Tomaszu, z całą pewnością zamierzają na Rosję uderzyć. Wstrętni imperialistyczni agresorzy! Zagrażają temu miłującemu pokój krajowi, którego obywatele całkiem przypadkiem kupili w sklepie z militariami mundury, armaty i czołgi i przyjechali na wycieczkę turystyczną zwiedzić Krym czy wschodnią Ukrainę i zabłądzili. Bo przecież pan Putin tak mówi, a panu Putinowi wierzymy, prawda? Tak jak kiedyś panu Breżniewowi czy Chruszczowowi. Ludzie z PRL wyszli, ale PRL z niektórych nie wyjdzie nigdy…

 11. Hania

  12 czerwca 2018 at 16:33

  …ta….
  uwierzcie facetowi z zaczeską
  Wszak o was tak piiiiknie mówił
  zza pancernej szyby
  jak na przyjaciela przystało 🙂

  • t

   13 czerwca 2018 at 01:48

   Putin? Nie może być, by towarzyszka Hania tak go krytykowała!

 12. -0ii00-

  12 czerwca 2018 at 16:58

  prawie się zgodzę, przywraca normalność po poprzednim ministrze obrony….
  Misiakiewicz czasem Białego Orła nie dostał ????

 13. zbyszek

  12 czerwca 2018 at 18:10

  Przyzwyczailem sie, ze tacy ludzie znikad jak Soloch maja ogromna sile prawie jak okupacyjna armia, wiec jego rzady traktuje jako powrot do „normlanosci”.

 14. Tomasz

  13 czerwca 2018 at 09:52

  synalkowie nie znacie historii .Wojska obce na terytorium Polski zawsze kończyło się rozbiorem Polski bądź zniszczeniem terytorium Polski przez wojny prowadzone na naszym terytorium przez obce wojska .

 15. Tomasz

  13 czerwca 2018 at 10:00

  t i Tomek to towarzysze amerykańscy broniący interesów imperium U S A walczącego o przywództwo w świecie z CHRL I Federacją Rosyjską .”HISTORIA JEST NAUCZYCIELKĄ ŻYCIA”Przez błędną politykę zagraniczną Polska narażona jest na zniszczenie tak samo jak w 1939 r

  • Tomek

   15 czerwca 2018 at 22:26

   Towarzysze, Tomaszu, to byli w PRL czy ZSRR, a nie w USA. Dlatego to ciebie właśnie towarzyszem zwykle nazywam, bo wybitnie ci to określenie pasuje. Historia jest nauczycielką życia, powiadasz? To czego, Tomaszu, się od niej nauczyłeś? Np. o roli Rosji w naszej historii? Nie było w socjalistycznej szkole? A ambicji Tomasz nie miał, żeby później doczytać? Jakby miał, to by mądrzejszy był i takich bzdur o amerykańskich imperialistach by nie wypisywał, bo by wiedział, po której stronie leży polski interes.

 16. Polska Canada

  16 czerwca 2018 at 21:02

  Kanadyjski projekt uhonorowania Polski: IPN i dr Jarosław Szarek będzie gościł kanadyjskich weteranów, którzy pragną złożyć wieńce pod pomnikiem generała Stanisława Maczka:
  http://www.polskacanada.com/kanadyjski-projekt-uhonorowania-polski/

 17. Przebudzcie sie!!!

  17 czerwca 2018 at 15:47

  PiS przywraca normalność w wojsku polskim? Jak na razie PIS sprowadza do Polski obce wojska. To nazywacie normalnoscia?

 18. Tomasz

  18 czerwca 2018 at 08:04

  odezwał się tow arzysz imperium amerykańskiego które kolejny raz sprzedało Polskę tym razem Zydom z U S A i rosyjskim Żydom z syjonistycznego tworu Izraela powstałego w 1948 JUST ACT podpisany przez D TRUMPA .Jesteś debilem jak wielu polityków partii rządzącej zapatrzonych w Zachód .To U S A I W L K Brytania w Jałcie sprzedały Polskę jak bydło rzeźne Stalinowi i Rosji Bolszewickiej .W 2018 U S A sprzedało Polskę jak bydło rzeźne Żydom prawdziwy sojusznik nie sprzedaje swojego sojusznika .Polska powinna wystąpić z N A T O bo od 2018 od 9maja jest pakt wrogi Polsce.W interesie Polski jest nie umieranie za banderowską Ukrainę która jest wrzodem na ciele Europy który należy wyciąć to interes bo nam zrobią drugi Wołyń .BANDERA TO D…KA HITLERA

 19. Tomasz

  18 czerwca 2018 at 11:02

  Polska swoją obronę powinna oprzeć o siły zbrojne RP .Przywrócić pobór na rok zasadnicza służba wojskowa powinna polegać na intensywnym szkoleniu na poligonie .Teoria w koszarach praktyka na poligonie . Żołnierze i Oficerowie Wojsk Obrony Terytorialnej broń i wysposażenie powinni mieć w domu tak jak w Szwajcarii .

 20. Tomasz

  18 czerwca 2018 at 20:26

  w U S A rządzą neo-marksści D Trump to wypadek przy pracy który nie jest przyjacielem Polski .

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra