PRAWY.TV

Jan Mosiński (PiS) komentuje wypowiedź Jacka Sasina dot. dalszych losów lotniska na Okęciu

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. gazetawarszawska.com

  14 czerwca 2018 at 11:06

  Cud Jarosława i zestrzelenie na Ukrainie.

 2. Norbi

  14 czerwca 2018 at 12:30

  Próba konkurencji z Niemcami to oznaka zmiany jakości na kierunku zachodnim. W dodatku to co wydawało się nierealne w związku z deutche wirtschaft jaki uwidocznił się podczas budowy lotniska w Berlinie zaczyna nabierać realnych kształtów. Ale jakkolwiek sama konkurencja jest w porządku to jednak „wygaszanie” lotniska na Okęciu to katastrofalny błąd. To likwidacja jednej z najlepiej funkcjonujących firm w Polsce. W lotnisko zainwestowano olbrzymie środki. To nie przypadek, że podczas śnieżnej zimy Okęcie się obroniło a wiele z pozoru bardziej renomowanych lotnisk poległo. W dużych miastach funkcjonują lotniska (Amsterdam, Kopenhaga, w Kairze jest 7 lotnisk, w Moskwie bodajże 5 etc etc). Do tego rozbudowa Okęcia była znacznie tańsza niż budowa od podstaw tam gdzie kompletnie nie ma infrastruktury. W okolicach schroniska na Paluchu wystarczy wykpić ogródki działkowe i zbudować trzeci (tym razem nie krzyżujący się) pas startowy.

  • GG.

   14 czerwca 2018 at 20:21

   TO „MIŚ”, NIEPOTRZEBNY POLSCE I POLAKOM, BARDZO SZKODLIWY „MIŚ” („za 50 miliardów”):
   .
   „W zeszłym [2017] roku przez Okęcie przewinęło się ok. 15,5 mln pasażerów, czyli O 22 PROC. WIĘCEJ NIŻ PRZED ROKIEM. (…)
   .
   Zbudujmy CZWARTE LOTNISKO – mówi rząd. I to nie byle jakie: w pierwszej fazie ma obsłużyć 45 mln osób rocznie, A DOCELOWO NAWET 100 mln. (…)
   .
   Pod samo [takie] lotnisko potrzeba 3,5-4 tys. hektarów. TRZEBA WYSIEDLIĆ 3,5 tys. ludzi z 1150 nieruchomości i 850 gospodarstw. (…)
   .
   „Teren, który zostanie pod tę inwestycję przeznaczony, będzie pozwalał na zbudowanie lotniska o pojemności co najmniej do 100 mln pasażerów, A NAWET MYŚLĘ, ŻE WIĘCEJ – do 150 lub 200 mln” – stwierdził prezes [LOT Rafał Milczarski w Radiu Maryja].”
   .
   I wniosek Dariusza Ćwiklaka:
   .
   „Planowany przez rząd PiS Centralny Port Komunikacyjny, czyli gigantyczna inwestycja w szczerym polu gdzieś nad rzeczką Pisia Gągolina między Warszawą i Łodzią, to przykład politycznej GIGANTOMANII ODERWANEJ OD RZECZYWISTOŚCI.”
   .
   Źródło: D. Ćwiklak, Centralny Port Komunikacyjny im. Stanisława Barei newsweek.pl/biznes/gospodarka/centralny-port-komunikacyjny-im-stanislawa-barei,artykuly,428447,1.html (08.06.2018).
   .
   .

   • GG.

    14 czerwca 2018 at 20:36

    Podróżowanie części Polaków samolotami za granicę w celach turystycznych, to głupota i wywożenie środków z kraju NA PRZETRACENIE, i to w sytuacji, gdy tak wielka grupa pracowników nie ma pieniędzy na godne życie i rozwój osobisty (budowę domów, założenie własnej firmy, kupno ziemi, inwestowanie w siebie i dzieci).
    .
    Obłożyć tych „globtroterów” podatkiem od szwendania się po świecie i nie będzie potrzeba więcej lotnisk i terminali !
    .
    Zmniejszyć niesprawiedliwość obecnego systemu płac – GODNA PŁACA DLA WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW !
    .
    Ściągać skutecznie PODATKI OD FIRM I OD WYNAGRODZEŃ !
    .
    Zaraz się ograniczy ruch na pasach startowych.
    .
    .

    • Tomek

     15 czerwca 2018 at 22:34

     Tak jest, pozamykać wszystko w p….du i będzie spokój. W dupach się ludziom poprzewracało, podróżowania im się zachciało. Na spacer sobie mogą najwyżej chodzić dookoła bloku, a nie samolotami latać!

     • GG.

      17 czerwca 2018 at 16:05

      Niech pan nie przesadza z tym ośmieszaniem słusznej myśli.
      .
      Nie chodzi o to, żeby „pozamykać wszystko” i żeby pan musiał „chodzić dookoła bloku”, tylko o to, żeby pan się nie szwendał niepotrzebnie po świecie, lecz siedział na wsi polskiej i pracował przy burakach, jabłkach i truskawkach, gdzie jest pańskie miejsce.
      .
      Które zajęli już pewnie Ukraińcy (miejmy nadzieję, tymczasowo).
      .
      .

 3. Pingback: cwty4n5omtxycn5tvcwxcrtwer

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra