„Żywa historia” - książka dla każdego
Po wydaniu książek „Przemilczane ludobójstwo na Kresach” i „Nie zapomnij o Kresach”, a także po wydaniu wywiadu-rzeki pt. „Chodzi mi tylko o prawdę”, dostałem wiele listów z prośbą o kontynuowanie tematyki historycznej.
Autorzy tych listów upominali się o dzieje Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej oraz o wydarzenia z najnowszej historii Polski i Europy. Szczególnie chodziło im o to sprawy, które ze względu na poprawność polityczną, narzucaną naszemu społeczeństwu po tzw. „okrągłym stole” w 1989 r. i po wejściu Polski do Unii Europejskiej w 2005 r., są bądź całkowicie przemilczane w mediach i wyrugowane z podręczników szkolnych, bądź zepchnięte na absolutny margines.
Z podobnymi prośbami spotykałem się także na spotkania autorskich, w tym też na tych ze studentami i młodzieżą szkolną, których w latach 2007 - 2014 odbyłem bardzo wiele tak w kraju, jak i w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Francji, Belgii, Holandii, Austrii i Niemczech. Organizatorami tych spotkań były najróżniejsze organizacje społeczne i patriotyczne oraz parafie i duszpasterstwa katolickie, za co im niniejszym bardzo dziękuję.
Odpowiadając na te prośby przygotowałem szereg tekstów, które mają charakter popularno-naukowy. Część z nich została napisana specjalnie na potrzeby niniejszej książki i nie była do tej pory nigdzie publikowana. Tak jak i większość zdjęć. Pozostała część jest natomiast rozbudowaną i uaktualniona wersja tekstów, które ukazała się drukiem w różnych mediach, w tym też na portalu Prawy.pl.
Niektóre z nich były publikowane również w „Gazecie Polskiej”, z którą po siedmiu latach współpracy musiałem rozstać się ze względu na dwukrotne zdjęcie przez cenzurę redakcyjną felietonu pt. „Banderowcy w nowym rządzie Ukrainy”. Dodam, że felieton ten stał się także częścią niniejszej publikacji.
Książka ukazała się w tych dniach nakładem krakowskiego „Małego Wydawnictwa”. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach i jej filii.
Książka będzie do nabycia poprzez sklepik internetowy Fundacji Gospodarczej, działającej przy Fundacji im. Brata Alberta, oraz na moich spotkaniach autorskich. Całkowity dochód przeznaczony (wraz z z tantiemami i honorarium autorskim) przeznaczony jest na rozbudowę i utrzymanie placówek dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, prowadzonych przez Fundację.
W sprawie zakupu książek i organizacji spotkań autorskich można kontaktować się poprzez email: tadeusz@isakowicz.pl
Spis treści:
CZĘŚĆ I Od Sarajewa do Góry św. Anny (walki o niepodległości Polski w latach 1914 – 1921).
Część II Polska i Europa. Historie które warto poznać (ciekawe wydarzenia z dziejów od XV wieku do czasów współczesnych).
CZĘŚĆ III Ludobójstwo wciąż przemilczane (zbrodnie nacjonalistów ukraińskich w latach 1939 – 1947 oraz zmagania o prawdę).
CZĘŚĆ IV Ormiańskie rozdroża (Ormianie w Polsce i na Ukrainie oraz ludobójstwo Ormian w Turcji).
CZĘŚĆ V Kościół złomny i niezłomny (Girolamo Savonarola, papież Jan XXIII, „księża-patrioci” i lustracja w Kościele polskim).
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski{jcomments off}
© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Źródło: prawy.pl