Z zagranicy

Czy Chiny i USA podzielą między siebie internet?

Według Erica Schmidta, byłego dyrektora generalnego firmy Google, internet podzieli się na dwie strefy wpływów: amerykańską i chińską.

Schmidt mówił o tym na spotkaniu w San Francisco, zorganizowanej przez fundusz inwestycyjny Village Global VC. Ma dojść do tego w najbliższych latach.

Proces ten już się rozpoczął. Google już opracowuje projekt Dragonfly –  wyszukiwarką blokującą dostęp do treści zakazanych przez chiński rząd. Jest za to krytykowany, bo przyczynia się do ograniczenia swobód obywatelskich. Jest to prawda, ale przecież „amerykański internet”, czyli pozostały, także jest na różne sposoby cenzurowany.

Może dojść do tego, że będziemy mogli tylko wybrać pana, który będzie nami zarządzał. Już dziś podlegamy daleko idącej kontroli.

 

 

 

źródło: https://www.cnbc.com/2018/09/20/eric-schmidt-ex-google-ceo-predicts-internet-split-china.html

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. GG.

  25 września 2018 at 14:18

  .
  Przypomina to trochę dyskusję na pch24.pl:
  .
  .
  „Ameryce nie chodzi o ratowanie Niemiec, czy Europy przed muzułmanami. Oni nie litują się nad nikim. Im chodzi o:
  .
  1. eliminację możliwości utworzenia mostu: Berlin-Moskwa-Ankara-Teheran-Pekin, co oznacza klęskę USA jako hegemona światowego,
  .
  2. blokadę ewentualnego projektu SPT [sojusz szwedzko-polsko-turecki][*]. USA muszą przejąć Turcję, a jeśli tego nie zrobią, to tandem Izrael-USA jest przegrany w konflikcie, do którego dążył od lat.
  .
  Przegrywa też tzw. chrześcijański syjonizm – idea żydowskiej dominacji nad światem. Co to jest ch.s. wyjaśnia na prawy.pl dr Michał Krajski. [**] Nie byłoby Judeopolonii, USA tracą kontrolę nad Europą, Izrael jest wtedy autentycznie zagrożony.
  .
  Polski nie ma w każdej opcji. PiS nawet nie próbuje walczyć i tchórzliwie poddaje się każdemu żądaniu żydowskiej Ameryki. To hańba.”
  .
  Źródło: https://www.pch24.pl/turcja-bankrutem-jak-wenezuela–swiat-chce-zapobiec-nowemu-kryzysowi,62124,komentarze.html
  .
  [*] – T. Gryguć ps. „Pan Nikt”, Polska geopolityka – nasz ostateczny upadek czy nasza przyszłość? gloria.tv/article/kQu3zmykuEft4uGQs4X96yFQS (01.09.2017).
  .
  [**] – M. Krajski, Chrześcijański syjonizm w Polsce prawy.pl/76573-chrzescijanski-syjonizm-w-polsce/ (11.08.2018).
  .
  .

 2. michu

  25 września 2018 at 15:38

  A nie idzie stworzyć jakiejś trzeciej wersji np Polskiej? ;).

 3. finka

  25 września 2018 at 17:20

  Ludzie myślą i powstanie „podziemny” internet,a tu taka jaskółka https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/powstaje-nowy-zdecentralizowany-internet-ktorego-nie-da-sie-kontrolowac

 4. Ateista

  25 września 2018 at 17:45

  Za niedługo posiadanie nagrywarki CD czy pendrive będzie nielegalne, żeby przypadkowo wymianą zapisanych danych nie skrytykować.

  • michu

   25 września 2018 at 19:15

   To zależy kogo będzie się chciało skrytykować 😉

 5. bobik

  26 września 2018 at 10:13

  Za paręnaście lat nie będzie żadnego Internetu tylko kilkanaście lokalnych mini-netów
  Będą też lokalne darknety, prześladowane przez służby, ale i tak będą.
  Pisanie postów nieopatrzonych imieniem i nazwiskiem będzie nielegalne.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra