Z kraju

Zakaz Marszu Niepodległości – ustawka, czy prowokacja?

Dziś Hanna Gronkiewicz Waltz ogłosiła zakaz Marszu Niepodległości. Czy takie działanie było celowe? 

Dziś Hanna Gronkiewicz Waltz postanowiła zakazać Marszu Niepodległościowego organizowanego przez narodowców. Wywołało to burzę i sprzeciw wśród ludzi, wiele z nich zapewniało, że mimo zakazu i tak na taki marsz pójdzie.

Pojawiły się liczne komentarze m.in. posłanki Pawłowicz, czy prezesa partii Wolność Janusza Korwin Mikkego oraz dziennikarzy.

W Warszawie wszystko było już przygotowane, na marsz miał przyjechać nawet włoski polityk Roberto Fiore.

Po jakimś czasie o całej sprawie wypowiedział się prezydent Andrzej Duda i oznajmił, że marsz się odbędzie, ale organizować go będzie rząd.

Pytanie tylko czy rząd da prawo do swobodnej wypowiedzi narodowcom? Czy zaprosi Roberto Fiore?

Niektórzy z komentatorów twierdzą, że zakaz marszu przez Gronkiewicz -Waltz, a potem ogłoszenie przez prezydenta własnego marszu miało wspólny cel. Sądzą też, że chciano w ten sposób odebrać marsz narodowcom. Jak jest naprawdę? Kto ma rację? Można gdybać.

Justyna Bilska 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

30 komentarzy

30 Komentarzy

 1. malva

  7 listopada 2018 at 23:20

  Uważam, że to ustawka. Chcieli koniecznie przejąć ten Marsz i wygląda że się uda!

 2. 123

  7 listopada 2018 at 23:59

  Ludzie, błagam myślcie choć trochę. Odebranie Marszu niepodległości Narodowcom było tak prostym zagraniem, jak odebranie dziecku cukierka. Trzeba być ślepym aby nie widzieć że to ustawka PO i PiS. Najpierw Duda wycofał swoje uczestnictwo w marszu, potem Morawiecki i cały PiS oświadczyli że nie wezmą udziału. To dało zielone światło dla HGW. A teraz Duda przybywa jako zbawca Narodu… – I co, nie jest to mistrzostwo perfidii? A wystarczyło słuchać Wujka Karonia, który po sierpniowej zagrywce w Warszawie próbował uświadomić decydentom RN o konieczności przepracowania tego przykrego doświadczenia i pracą nad wizerunkiem i scaleniem środowisk Narodowych. A przecież było to jedynie małe ćwiczenie przed dzisiejszą zagrywką, której głównym i jedynym celem było przejęcie Marszu Niepodległości przez PiS. Bo polska polityka przypomina amerykański wrestling. Rozgrzana do czerwoności publika emocjonuje się walkami na śmierć i życie, a jakoś nikomu nic się nie dzieje, a zawodnicy są w jak najlepszej komitywie. Teraz, jak gdyby nigdy nic, marsz Prezydenta będzie się nazywało Marszem Niepodległości, a Narodowcy – organizatorzy prawdziwego marszu – zostają z ręką w nocniku. Jeżeli nie wyciągniemy z tego właściwych wniosków, to następnym krokiem PiS będzie delegalizacja RN, co sygnalizują nam różni przedstawiciele PiS od pewnego czasu

  • proste

   8 listopada 2018 at 06:52

   Nawet jeśli go „odebrali” oficjalnie nikt nie powiedział,że nie należy robić czego się da po swojemu w ramach tego marszu mniej oficjalnie.Zakazali mówić wprost – sugerujmy.Kneblują nas – załóżmy w ramach protestu taśmę na usta by to pokazać.Itd.A zakazywać i delegalizować to oni sobie mogą,tu jest Polska. Nasi pradziadowie i ich przodkowie wielokrotnie pokazywali swoje „posłuszeństwo” wobec okupanta i to gdzie mają okupacyjne „prawo”.

   Nie można być „antysemickim” – okazać solidarność Palestyńskim arabusom a co !
   Nie można krytykować nachodźców – wywiesić coś o nienaruszalności Polskich granic i ich obronie przed najeźdźcą.
   Jeśli chodzi o antykomunizm – otwarcie.

   I niech wtedy nas spróbują pałować po takim „ugrzecznieniu”.Niech tylko spróbują… to nawet lepiej będzie dla ruchu by spróbowali.

 3. hania

  8 listopada 2018 at 00:02

  Czy się uda?
  Niedawno pan Komorowski też zorganizował ” swój” marsz.
  Teraz będzie podobnie.
  Nalezy być dżentelmenem i przepuścić państwa polityków z PIS przodem.
  Niech idą, niech im podgrywa klezmerska muzyczka, wszak naród im nie zabroni 🙂

  • Rad

   8 listopada 2018 at 02:07

   Dokładnie.
   Kto nie wierzy w układ PO-PIS jest ślepy.

 4. wielokropek

  8 listopada 2018 at 02:06

  I ustawka i prowokacja.
  Zamiast do Warszawy spotkajcie sie na Jasnej Gorze.Spontanicznie. Trzeba zachowac zimna krew. To by byla sromotna porazka POPiSu.

  • boruta

   8 listopada 2018 at 07:04

   Raczej oddanie im marszu i POZWOLENIE IM BY WYGRALI wyrzucając środowiska narodowe z sukcesem z marszu. Nie chcą treści nacjonalistycznych ? Dobra,koniec z bawieniem się w marketing polityczny,pora podjąć WALKĘ – weźmy antykomunistyczne. Bo to z komuchami mamy problem – i w kwestii nachodźców i w kwestii polityków tak w Polsce jak w UE (I PO i PiS to forma komuchów !). I to nie byle jak – antykomunistyczne.Im bardziej antykomunistyczne – tym lepiej !

   A jak chcecie protestować przeciw rządowi – zamiast się podporządkować zaśpiewać przy kamerach: „Ojczyznę wolną RACZ NAM ODDAĆ Panie”. I pamiętać o „bolszewika goń,goń,goń”.

   Przejść spokojnie,bez burd,lewackich prowokatorów wyłapać i oddać pieskom które nie pochorowały się na „psią grypę”.

 5. E

  8 listopada 2018 at 03:05

  A co złego w tym że pójdą razem? Czy Polacy, narodowcy i pisowcy mają sobie ciągle skakać do oczu? Jeśli nawet myślicie że to była ustawka, to dlaczego jej nie wykorzystać dla dobra wszystkich? Ktoś chce rozproszyc srodowiska chroniące tradycyjne wartości. Można pojść razem i pokazać klase. Czy trzeba od razu się awanturować?
  Ktoś wspomnial Karonia. Uważajcie na niego. Nie wszystko złoto co się świeci.

  • ewka

   9 listopada 2018 at 04:23

   E. Kto wymyślił formułę MN ? Kto jest prawdziwym, faktycznym i jedynym organizatorem MN ? (od lat). Kto go finansuje ?
   Czy można ukraść czyjś wieloletni dorobek i udawać dobre intencje, kreować się na zbawcę? Nie należało chociażby poczekać z ogłaszaniem „przejęcia” do podania decyzji Sądu ?

   Czy Ty myślisz, pisząc ? Czy Ty w ogóle myślisz ?… Dla jakiego dobra wszystkich ?

   Gdyby złodziej przejął Twój majątek (dorobek)i ogłosił swoje zasady rozporządzania nim, to też „dla dobra wszystkich” przystałabyś na to z radością ?????

 6. Attacus

  8 listopada 2018 at 03:41

  To ustawka. PiS zagarnął marsz narodowców i wprowadza swoje zasady, które wcześniej postulował. PiS kolejny raz padł na kolana prze UE i zrobił to kosztem Narodu.

 7. jok

  8 listopada 2018 at 05:39

  Oczywiście zdaję sobie sprawę/mam uzasadnione podejrzenia na granicy pewności, że „walka” „głównych” „sił politycznych – rachityczna w czynach i skutkach, mocna w gębie –
  to przepychanki, mniej lub bardziej pozorowane, pomiędzy:
  stroną/opcją mniej więcej (pro)żydo-syjową, stosującą narrację i pewien PR „patriotyczny” a opcją niemiecko-żydokomunową z narracją „europejską” (tak to mniej więcej, ten świat polityki, ośmielam się widzieć), ale…

  Ale nie jestem przekonany czy to wyłącznie ustawka w 100%, szczególnie, ze raczej nikt nie jest wszystkiego na 100% przewidzieć, zawsze jest jakaś nieprzewidywalność rozwoju sytuacji, zmienność sytuacji.

  Ustawką może być chęć pacyfikacji „środowisk narodowych”, odebrania im Marszu i dynamiki, ale chyba PiS byłby zainteresowany – jako „rząd” i „zarządca policji – by stało się to przy mniejszej rozpierdusze, niż życzyłaby sobie tego „opozycja”, której chyba marzy się coś większego, do wykorzystania ad hoc, także „antyrządowo”.

  Czyli nie wykluczam, że szykowana była/jest gruba prowokacja lub po prostu liczenie na ostre zamieszki, z opcją obalenia rządu PiS przy pomocy unioNiemców.
  A może tylko było dążenie „olbrzymiej kompromitacji rządu w oczach świata, że nie jest w stanie utrzymać porządku i to w starciu z nazistami”:))
  A tym chyba PiS nie jest zainteresowany…

  Czy „zdecydowana postawa rządu” – bo nie sposób zauważyć, że według kryteriów funkcjonowania polityki nadwiślańskiej, „rząd” jednak podejmuje ryzyko: stara się stanąć, na oczach „świata”, „na czele marszu neonazistów” ) – nie wynika z tego, że mają „zgodę” przysłowiowego „Jonyego”? W takim przypadku to może być, nie tyle lub nie tylko ustawka, lecz przepychanka „w polityce nadwiślańskiej”.

  Takie mam wątpliwości.

  PS. Tylko kto będzie chciał iść – nawet teoretycznie – w marszu, gdzie na czele są oficjele z „Jonym”? Czy „Jonowie” się „schowają”/ zostaną schowani pijarowsko na czas marszu?

 8. Przebudzcie sie!!!

  8 listopada 2018 at 07:18

  Marsz i tak sie odbedzie gdyz ta decyzja ustepujacej „Prezydent Warszawy” jest niejegalna przede wszystkim w stosunku do Konstytucji RP. Moim zdaniem jest to obliczone na to aby zniechecic maksymaklna liczbe osob, ktore chcialyby wziac udzial w Marszu Niepodleglosci. Boja sie obce sily tej magicznej liczby miliona osob na 100 lecie Niepodleglosci. Dla Polakow, rdzennych Polakow po tej decyzji winno byc juz wiadome, komu nie zalezy na niepodleglosci Polski. Zarowno PO jak i PIS poza nielicznymi jej czlonkami to jedna banda, jedna sitwa okraglego stolu, zdrajcy Narodu, platni zdrajcy pacholki Moskwy, Berlina, Brukseli, Waszyngtonu i Tel Awiwu. To ta banda chce decydowac o tym czego Polakom nie wolno robic w ich wlasnym raju a co wolno co jest po mysli sil obcych Polakom, Polsce i Polskiej Niepodleglosci. Zdrada Polskiej Racji Stanu w bialy dzien.

 9. marek

  8 listopada 2018 at 07:36

  premier i prezydent ręka w rekę stanęli w szeregu i po stronie H.Gronkiewicz-Waltz,w celu tłumienia ruchu narodowego.

 10. Renata

  8 listopada 2018 at 07:53

  Pobłażanie i brak zdecydowanych działań po wygranych wyborach skutkuje próbą kolejnego puczu w wykonaniu folksdojczów.

 11. fedcb

  8 listopada 2018 at 08:46

  Platforma została założona za niemieckie pieniądze i realizuje cele niemieckie. Kiedyś ponad 80 % niemieckiego społeczeństwa stało murem za Hitlerem i jego niemieckim narodowych socjalizmem. Czy wierzycie, że za jednym pstryknięciem Niemcy przestali być socjalistami? Nazwali niemiecki narodowy socjalizm „nazizmem”, żeby zakłamać historię, że to niby nie był socjalizm i że nie był niemiecki. Tylko dlaczego Hitler ze swoją NSDAP świętował 1 Maja, jak wszyscy socjaliści i komuniści? Dlaczego stawiano Niemcy Uber alles? Czy w teraz w dalszym ciągu nie jest realizowana niemiecka lewacka polityka poniżania innych nacji? Czy te działania nie wplatają się w dalszym ciągu w zakamuflowaną politykę niemieckich narodowych socjalistów? Zaraz znowu ściągną swoje lewacko-faszystowskie bojówki, żeby zwalczać inaczej myślących i kochających swój kraj!

 12. Tomasz

  8 listopada 2018 at 09:34

  Patia interesów Syjonistycznych przejęła Marsz Niepodległości .To jest ustawka POPIS

  • Pseudonym

   8 listopada 2018 at 12:00

   Jeszcze nie przejęła… „nie mów ‚hop’, póki nie przeskoczysz” – jak mówi stare przysłowie.

 13. marek.k.

  8 listopada 2018 at 09:51

  Czy z okazji 100 rocznicy niepodległości nie można pójść razem. Niech to nie będzie marsz „narodowców”, PiS-u, ale wielki marsz POLSKICH PATRIOTÓW. Teraz neomarksizm chce zbudować nowe społeczeństwo. Musimy się zjednoczyć i podjąć obronę społeczeństwa i polskości!

  • Pseudonym

   8 listopada 2018 at 11:59

   A gdzie ty widzisz „polskich patriotów” w POPiS-ie – czy (szerzej mówiąc) w „Partii Magdalenkowej”? Jak którykolwiek polski patriota mógłby być „magdalenkowcem”?

 14. Matwiej Płatow

  8 listopada 2018 at 17:12

  Ruch Narodowy nie Ustąpi.Będzie ZADYMA.

  • Kazimierz S

   8 listopada 2018 at 17:56

   Ale Pan Ruchu Narodowego przecież nie popiera? Pan przecież na nich nie zagłosuje?

  • Kazimierz S

   8 listopada 2018 at 18:03

   Od lat pod nagonką medialną, pod policyjnymi pałkami i gazem wolni ludzie setki (a w obie strony czasem ponad 1000) kilometrów przyjeżdżali by nieść Flagę Biało-Czerwoną nie w jakimś partyjnym marszu typu Komorowski, ale „bezpartyjnym”-bo wolnym marszu narodowców. Marsz ten finansowo utrzymywali najczęściej młodzi, niebogaci ludzie.
   Czasem KILKULETNIE DZIECI dawały te parę złotych co miały na Marsz !!!
   A PiS mając władzę, dwa lata czasu i 200 milionów budżetu, nie potrafi zorganizować sobie swojego legalnego marszu, tylko kradnie cudzy na 3 dni przed !!!!!
   ZŁODZIEJE !!!

 15. Austpi

  24 kwietnia 2019 at 03:02

  Differin Who Send Cialis In Less Than 5 Days cialis y otros Clomid Et Bb Zithromax And Diarrhea Disfunzione Erettile Cialis

 16. Austpi

  15 maja 2019 at 20:23

  Propecia Transaminasas Commander Viagra Cialis Wo Bekomme Ich Viagra Her achat pilule viagra en antibes Best Rated Generic Buspar Pharmacy Propecia Medication Order Nolvadex On Sale Usa

 17. Randzency

  19 czerwca 2019 at 01:14

  Efectos Secundarios Kamagra Oral Jelly Posologia Viagra Generico cialis tablets for sale Oversea Pharmacy Acheter Cytotec En France Cialis Achat Montreal

 18. Randzency

  1 lipca 2019 at 08:50

  Viagra Generika Anwendung Online Cialis п»їcialis Buy Tadacip

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra