Z kraju

Wszystko było zaplanowane? HGW wyręczyła PiS? WP: „Marsz Niepodległości i tak zostałby rozwiązany”

Wirtualna Polska przekonuje, że gdyby nie decyzja prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz zakazująca Marszu Niepodległości, wydałby ją wojewoda mazowiecki z PiS Zdzisław Sipiera. Prawo i Sprawiedliwość chciało przejąć marsz i zorganizować jako uroczystości państwowe. W ubiegłym roku wojewoda Zdzisław Sipiera (PiS) zarejestrował Marsz Niepodległości organizowany 11 listopada, jako zgromadzenie cykliczne na najbliższe cztery lata.

Wszystko na podstawie nowych przepisów o zgromadzeniach wprowadzonych przez PiS w grudniu 2016 roku. I to właśnie w oparciu o te przepisy wojewoda mazowiecki miałby rozwiązać Marsz. Decyzję miał ogłosić w środę po południu. Zapadła ona kilka dni wcześniej na Nowogrodzkiej w biurze prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

– Po tym, jak prezydent wycofał się z Marszu Niepodległości spadła na niego lawina krytyki. Trzeba było ratować sytuację. Stąd pomysł na przejęcie marszu narodowców. Decyzja zapadła na samej górze 

– twierdzi źródło, na które powołuje się Wirtualna Polska.

Kiedy wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera miał ogłaszać swoją decyzję o zakazie Marszu, uprzedziła go prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dwie godziny później, w Pałacu Prezydenckim dochodzi do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim. Spotkanie trwa kilkadziesiąt minut. Z ustaleń WP wynika, że było czysto kurtuazyjne. Scenariusz przejęcia Marszu Niepodległości i ustanowienia wydarzenia jako państwowego był przygotowany już wcześniej.

Źródło: Wirtualna Polska

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

28 komentarzy

28 Komentarzy

 1. Pseudonym

  8 listopada 2018 at 12:38

  Ręka rękę myje – ot, co. Oni kłócą się tylko tak „na pokaz”, aby gawiedź sądziła, że to wszystko naprawdę.

  • Soroka

   8 listopada 2018 at 13:12

   To wy chyba w uzgodnieniu z HGW chcieliście zrobić w Warszawie rozpizdziel na cztery fajerki, aby wszelcy wrogowie Polski mieli pretekst do obrzucania Polaków inwektywami faszyzmu. To obnaża wasze powiązania z targowicą, która jak wiemy, jest ruską kolumną w Polsce!

   • Pseudonym

    8 listopada 2018 at 13:47

    Polacy i tak będą „obrzucani inwektywami faszyzmu” – zaś okazując, iż boją się tego, daliby jedynie dowód tego, że łatwo można ich tresować. Ot, grożąc im „obrzuceniem inwektywami faszyzmu”. I już taka „Soroka” ma pełne portki.

    Idź, wypierz te spodnie – no i majtki zmień.

   • George

    8 listopada 2018 at 19:42

    Co ty chłopaku palisz? Rzuć to świństwo, bo ci wyraźnie szkodzi.

   • lendzian

    8 listopada 2018 at 13:17

    Guja w Brukseli, też on prowadzi ?

 2. z-k

  8 listopada 2018 at 13:00

  Nie wiadomo jak by było. Były ani chybi jakieś uzgodnienia pomiędzy CIA, Mssadem i BND przez wiodące ambasady zatwierdzone a które potem przekazano służbom tubylczym do realizacji. Może pruskie media coś rzeczywiście wiedzą

 3. malva

  8 listopada 2018 at 13:22

  Tak jak przewidywałem, była to ustawka PiS!

 4. jacek

  8 listopada 2018 at 14:10

  PISowskie złodzieje!!

 5. wolna-polska.pl

  8 listopada 2018 at 14:35

  Partia Interesów Syjonistycznych przejmuje Marsz Niepodległości.

 6. wprawo.pl

  8 listopada 2018 at 14:39

  PILNE! Sąd zezwolił na Marsz Polski Niepodległej we Wrocławiu.

 7. marek

  8 listopada 2018 at 15:02

  upaństwowienie inicjatyw obywatelskich to nic innego jak totatlitarny sposób sprawowania władzy,który przecież w Konstytucji RP jest zakazany;ale obecne władze,podobnie jak hunta Jaruzelskiego za nic mają nawet uchwalane przez siebie prawo.

 8. Darexmaj

  8 listopada 2018 at 15:49

  Marsz sie odbedzie jak Jahwe w Polin przykazal!W pierwszej parze Maliniak z Bolkiem w drugiej Zorzetta z Schudrihem bracia Michnikowie, srodowiska kombatanckie z UB,SB,WSW,WSI,Cahalu,Schin Bet,Mossadu itd
  moze jeszcze gräfin von Hände hoch z volksdojczami plus gromadka kolorowych zboczencow na dokladke.
  POLSKA wam tego nie zapomni!!!

 9. Przebudzcie sie!!!

  8 listopada 2018 at 16:43

  Dobrze sie stalo aczkolwiek co niektorym ludziom oby wiekszosci otworzyly sie wreszcie oczy na to, ze zarowno PO jak i PIS to ta sama banda, sitwy ukladu zamknietego okraglego stolu. To jest wypowiedzenie wojny, wprowadzenie stanu wojennego. Podejmijmy rekawice i walczmy ze zdrajcami. Odzyskajmy Polske, ktora Judasze wystawily na sprzedaz.

  • internet

   8 listopada 2018 at 17:07

   Tak dowódcy ściągają policjantów na marsz. Grożą cofnięciem awansów, policyjna lekarka kasuje L4.

   • m

    8 listopada 2018 at 18:43

    Proponuję zabawę rachunkową w oparciu o (w moim odczuciu) dość oględne szacunki.

    Przyjmijmy: – 10 dni – jako przeciętne „zwolnienie…” na jednego pracownika rocznie;

    – 20.000.000 pracujących;

    – 100 zł. netto za 1 dzień pracy – przeciętne wynagrodzenie;

    Daje to: 10 x 20 000 000 x 100 = 20.000.000.000,- zł/1 rok

    Taka mniej więcej ogromna suma jest kradziona; przynajmniej w połowie trafia do kieszeni lekarzy. Stawiam proste pytania: czy kiedykolwiek (w przypadku, gdy ZUS stwierdził bezzasadność zwolnienia) lekarz zwrócił pracodawcy poniesione straty, czy poszedł za to przestępstwo do więzienia?

    http://blogpress.pl/node/25395

    • Marian

     8 listopada 2018 at 20:57

     Nie pamiętam, kiedy ostatni raz byłem na płatnym(!) zwolnieniu lekarskim. Chyba nigdy…

 10. Matwiej Płatow

  8 listopada 2018 at 17:10

  To już KONIEC z poparciem i głosowaniem na PiS. Ja Endek traktowałem PiS jako mniejsze Zło ( z braku partii Endeckiej). Teraz KONIEC z głosowaniem na PiS.

  • m

   8 listopada 2018 at 18:42

   Każdy, kto świadomie przeżył ostatnie osiem lat wie, że rządy PO-PSL były największym nieszczęściem, jakie dotknęło Polaków od czasu magdalenkowego szalbierstwa. Nie tylko z uwagi na rozliczne akty zaprzaństwa, zamach smoleński i skutki zbliżenia z kremlowskimi bandytami, ale z powodu ogromu przestępstw, afer i pospolitych niegodziwości, jakich dopuszczali się przedstawiciele tego reżimu. Przez długie osiem lat mój kraj był pustoszony przez grupę regresywnych, prymitywnych typów, powiązanych wspólnotą kłamstwa i nienawiści, a niemal każdy dzień przynosił wiedzę o kolejnych aktach podłości i nadużywania prawa. Nie były to pojedyncze incydenty, ale planowe i konsekwentne działania mające na celu represjonowanie obywateli i budowę państwa policyjnego.
   9 maja 2016
   https://bezdekretu.blogspot.com/2016/05/spektakl-demokracji-iii-rp-czy-ostatnia.html#more

 11. Zyga

  8 listopada 2018 at 17:12

  pseudonym to burak.

 12. m

  8 listopada 2018 at 17:20

  Młodzież Wszechpolska poinformowała na Twitterze, że organizatorzy wyjazdów na Marsz Niepodległości dostają telefony od służb. Policja i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego mają pytać o to, ile osób planuje przybyć w niedzielę do Warszawy, a także o środki transportu. Co więcej, Mateusz Marzoch, rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej napisał, że dzwoniący funkcjonariusze „także szantażują ich i straszą”.
  https://dorzeczy.pl/kraj/83175/Rozdzwonily-sie-telefony-od-ABW-i-Policji-Winnicki-Wrocil-duch-Sienkiewicza.html

 13. 3q4y

  8 listopada 2018 at 17:43

  Tacy z was narodowcy, że podpisujecie się pod doniesieniami niemieckiego szmatławca WP? Kurwa ale ściema!1!

  • Adam

   8 listopada 2018 at 17:56

   Niepotrzebna ta kurwa ale reszta to racja puki do końca nie wyjaśnione z skąd kto na jakiej podstawie itd.(PODPUCHA ?) .Podziały są na rękę wrogów Polski.

 14. m

  8 listopada 2018 at 18:26

  Zachodnie media i HGW już robią grunt pod „marsz 100 tys. faszystów”. Polacy znowu mają być obrzuceni błotem

  Jednego możemy być pewni – jeśli nasz kraj jest równolegle, nieomal ramię w ramię, oczerniany przez wpływowe ośrodki medialne zdominowane przez Niemców, Amerykanów, Żydów i Rosjan, to są duże szanse na to, że cały świat uwierzy w wiele bzdurnych kłamstw na temat Polski. A wówczas, w razie poważnego konfliktu lub pacyfikacji, nikt nas nie będzie żałował…

  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04614-Robia-grunt-pod-marsz-100-tys-faszystow.htm

 15. Kordian

  8 listopada 2018 at 19:11

  Kretyńska próba włożenia kija w szprychy . Jak ktoś sugeruje, że doszło do umowy Gronkiewicz z Dudą ,to musi być walnięty na umyślę.

  • marju73

   8 listopada 2018 at 20:43

   Kiedyś komuniści dogadali się z opozycją (oczywiście wyselekcjonowaną). Kiedyś taki Jaruzelski dogadał się z Rockefellerem. Na szczęście przyzwoite człowieki nie wierzą w takie tajemne spiski.

 16. George

  8 listopada 2018 at 19:40

  PiS to kryptosyjonistyczni Judasze, zwykli zdrajcy, zaprzańcy i łgarze. W łgarstwach o lata świetlne przegonili nawet sama Kopaczową, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe. I pomyśleć, że Polacy tak łatwo dają się nabierać na tę cienką, i co tu kryć, siermiężną propagandę antypolskiego PiSu. Jesteśmy durniami!

 17. Ciijlm h

  1 maja 2020 at 20:23

  Pshvxg fwnovh Low cost canadian viagra

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra