Z kraju

Fotorelacja z pierwszego Marszu Niepodległości. Zobacz jak daleką drogę przeszliśmy od 2010 roku

Dopiero z perspektywy lat widać jak wiele nam polskim narodowcom udało się osiągnąć. Zapewne na Marszu Niepodległości 2018 będzie nas ponad sto tysięcy. Ja manifestuje swoje prawicowe, wolnościowe, katolickie i antykomunistyczne poglądy już od 30 lat. Pamiętam jak przez wiele lat sam, a potem w gronie kilkunastu osób, stałem kontr-manifestując przeciwko marszom sodomitów, feministek, zwolennikom Unii Europejskiej czy przeciwko lewicy. Dziś stoję wśród tysięcy młodych polskich patriotów. Martwi nie, że nie mamy jednej zjednoczonej prawicowej organizacji, że przegrywamy wybory, ale z perspektywy czasu widzę jak daleko udało nam się zajść. Choć naziści i komuniści biologicznie eksterminowali nasze środowiska, odrodziliśmy się z krwi męczenników. Niewątpliwie Marsz Niepodległości był punktem zwrotnym w historii.

Lektura akt Służby Bezpieczeństwa opisujących prowokacje służb specjalnych wobec opozycji antykomunistycznej w PRL jest niezwykle ciekawa i pouczająca. Te same metody widoczne są w prowokacjach jakich ofiarami na przestrzeni ostatnich lat stali się uczestnicy Marszów Niepodległości (i innych działań opozycji prawicowej w III RP). Historia powinna być nauczycielką życia. By nie nie stać się ofiarą prowokacji warto pamiętać o metodach jakimi służby posługiwały się by zakłócać przebieg patriotycznych manifestacji w III RP i jakimi chciały przypisać uczestnikom czynny karalne.

W pochmurny 11 listopada 2010 w Warszawie nacjonaliści zebrali się na Placu Zamkowym. Otaczał ich szczelny kordon policji, przez który trzeba było się przedzierać by wziąć udział w Marszu Niepodległości. Od wielu dni lewicowe media z „Gazetą Wyborczą” na czele nawoływały do zablokowania Marszu. Efekt zabiegów lewicy był odwrotny od zamierzonego. Marsz miast być kolejną nieliczną imprezą narodowców, której nikt nie pokazuje, stał się sprawą narodową, szeroko komentowaną w mediach.

Marsz miał przejść Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem pod pomnik Romana Dmowskiego. Wyjście z placu blokowali jednak lewicowi bojówkarze. Część z nich poprzebierana była w pasiaki więźniów obozów koncentracyjnych (zapewne udawali kapo). Blokada legalnego marszu narodowców była, zgodnie z prawem o zgromadzeniach, przestępstwem. Policja wobec tego przestępstwa pozostała bezczynna i jawnie akceptowała ordynarne łamanie prawa. Dodatkowo organizatorami blokady były środowiska antyfaszystowskie znane z nawoływania do agresji wobec policji (jako instytucji faszystowskiej). W tłumie lewaków byli trockiści, anarchotrockiści, homoseksualiści i feministki. Większość z lewicowców miała pozakrywane twarze.

Nacjonalistów od lewicowców odgradzały dwa szpalery policjantów w rynsztunku bojowym, wyposażonych w rozpylacze gazu łzawiącego, psy i konie.

Pod Zamkiem Królewskim, otoczeni przez policje w rynsztunku bojowym, stali nacjonaliści z Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo Radykalnego, Narodowego Odrodzenia Polski, Autonomicznych Nacjonalistów. Wśród zebranych był też Janusz Korwin-Mikke z działaczami swojej partii WIP, działacze UPR, Białorusini, Ukraińcy, tradycyjni katolicy i neopoganie. Kordon policji jednoznacznie negatywnie naznaczał narodowców, wskazywał, że nie ma dla nich miejsca w Polsce.

By ominąć blokadę lewicy nacjonaliści zostali przez policje przepędzeni na Powiśle. Nie wiadomo czemu policja nie umożliwiła przejścia narodowcom zaplanowaną trasą. Szybko zapadła noc. Można było odnieść wrażenie, że celem policji jest zapędzenie nacjonalistów na stacje kolejową, by wywieść ich w bydlęcych wagonach do obozu. W okolicach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego nacjonaliści natknęli się na kolejna blokada lewicy. Tym razem policja nie mając gdzie dalej przepędzać narodowców zlikwidowała lewicową blokadę.

Następnego dnia w relacji „Gazecie Wyborczej” znalazła się informacja, że narodowców było 2000, a lewaków i pederastów 3000. Oznaczało to totalną klęskę kampanii nienawiści wobec nacjonalistów. Medialny koncern „Gazety Wyborczej zdołał skrzyknąć tylko 3000 lewicowych aktywistów. Tyle samo, 3000 młodych narodowców zdołało się skrzyknąć za pomocą internetu. Uświadamiało to słabość lewicowych mediów. I był to dopiero poczatek.

Marsz 2010 rok 

Przeciwnicy Marszu: 

Policja na Marszu: 

Jan Bodakowski 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

28 komentarzy

28 Komentarzy

 1. GG.

  10 listopada 2018 at 18:50

  .
  MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI PRZEKSZTAŁCIŁ SIĘ W TRIUMF KACZYŃSKIEGO
  .
  „TRIUMF (z łac. triumphus) – w antycznym Rzymie najwyższe wyróżnienie jakie otrzymywał wódz za swe zwycięstwa na polu walki. Początkowo miał charakter religijny, związany z oczyszczeniem żołnierzy biorących udział w walce. Z czasem ewoluował w kierunku okazałego widowiska mającego na celu uczczenie zwycięskiego wodza i jego żołnierzy.
  .
  Rozróżniano dwa rodzaje triumfów: triumphus curulis (tzw. wielki triumf), podczas którego triumfator jechał na rydwanie, i ovatio (owacja), gdy wódz jechał konno.
  .
  Triumf mógł zostać przyznany wbrew woli senatu, z woli jedynie ludu; z woli tak senatu, jak i ludu; CZASAMI TAKŻE BEZ ZEZWOLENIA SENATU CZY LUDU. Uzyskanie prawa do triumfu wiązało się z koniecznością spełnienia kilku warunków:
  .
  1/ wódz musiał być aktualnym lub byłym DYKTATOREM (…)
  .
  Zdarzały się wyjątki, gdy triumf odbył się bez działań wojennych” (Wikipedia).
  .
  .
  Media o TRIUMFIE KACZYŃSKIEGO:
  .
  „– Zarówno pan prezes Jarosław Kaczyński, jak i politycy Prawa i Sprawiedliwości wezmą udział w uroczystościach 11 listopada. Pan prezes bierze udział we mszy św., następnie w uroczystej odprawie wart, potem w marszu, [a potem] w uroczystym spotkaniu zorganizowanym na Zamku Królewskim przez pana prezydenta.”
  .
  Źródło: Kaczyński pójdzie na marsz? Jest odpowiedź rzecznik PiS wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Mazurek-prezes-Jaroslaw-Kaczynski-i-politycy-PiS-wezma-udzial-w-marszu-11-listopada (08.11.2018).
  .
  .
  Pp. „narodowcy” też wezmą udział w TRIUMFIE KACZYŃSKIEGO:
  .
  „Jest porozumienie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości ze stroną rządową w sprawie wspólnotowego marszu na setną rocznicę odzyskania Niepodległości. Spotykamy się o godz. 14.00 na Rondzie Dmowskiego. O godz. 15.00 po przemówieniu ANDRZEJA DUDY wymarsz w stronę Stadionu Narodowego” – napisał na swoim Twitterze ROBERT BĄKIEWICZ, prezes Stowarzyszenia.
  (…)
  „Najpierw będą szły władze państwowe, z odpowiednią ochroną, a później uczestnicy Marszu Niepodległości ze środowiskami narodowymi i społecznymi” – napisał na swoim Twitterze KRZYSZTOF BOSAK, wiceprezes Ruchu Narodowego.
  (…)
  MON poinformował, że marsz otworzą pojazdy wojskowe, kompania reprezentacyjna Wojska Polskiego, orkiestra oraz żołnierze reprezentujący wszystkie formacje Sił Zbrojnych RP, niosący symboliczne 100 flag; zaprezentuje się KILKADZIESIĄT WOJSKOWYCH POJAZDÓW, w tym m.in. kołowy transporter opancerzony Rosomak, samobieżny moździerz Rak, zestaw przeciwlotniczy Poprad [DO ZWALCZANIA DRONÓW] i wyrzutnia rakietowa Langusta. Za kolumnami wojskowymi i pododdziałami Wojska Polskiego przejdą uczestnicy marszu.”
  .
  Źródło: Będzie wspólny Marsz Niepodległości. Organizatorzy porozumieli się z rządem wiadomosci.onet.pl/kraj/marsz-niepodleglosci-organizatorzy-porozumieli-sie-z-rzadem/k7cqe30 (10.11.2018).
  .
  Witold Tumanowicz:
  .
  „2. Kolejność wspólnej kolumny marszowej. Rosomaki – Kompania Reprezentacyjna Wojska – Orkiestra – Osoby Chronione – Żandarmeria – Długa flaga a po bokach rekonstruktorzy i pułk chorążych – Straż Marszu – ZGROMADZONY TŁUM
  23:28 – 9 lis 2018” twitter.com/WTumanowicz/status/1061158730744631296
  .
  .
  A dlaczego mają nie wziąć, skoro NIE SĄ zwolennikami „narodowej demokracji”:
  .
  Robert Bąkiewicz, ONR: demokracja nie jest moim ulubionym systemem
  wiadomosci.onet.pl/kraj/prezes-stowarzyszenia-marsz-niepodleglosci-marsz-laczy-normalnych-polakow/qfcnkes (09.11.2018).
  .
  Wniosek:
  .
  „RUCH NARODOWY PRAKTYCZNIE NIE ISTNIEJE”
  .
  Studio eMisja: Polska nie dla Polaków! (10:40) https://www.youtube.com/watch?v=eKbcoxi8xQc&feature=youtu.be&t=640 (08.11.2018).
  .
  .
  A więc naprzód, za rydwanami Kaczyńskiego i Dudy!
  .
  .
  .

  • GG.

   10 listopada 2018 at 18:53

   .
   „W SPRAWIE MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI 2018”
   .
   „Środowiska narodowe oraz wszyscy ci, którzy chcieli wziąć udział w Marszu Niepodległości, potraktowani zostali bez pardonu, z bezgraniczną pogardą i wrogością, której jaśniej wyrazić niepodobna. Z tym większym zaskoczeniem przyjąłem informację, że liderzy Ruchu Narodowego podjęli niezrozumiałą (i w swej istocie bezgranicznie naiwną) decyzję o przystąpieniu do rozmów z rządem w celu przeprowadzenia dyskusji nad możliwymi rozwiązaniami zaistniałej sytuacji. Polityczne dzieci, których po raz kolejny spece z UB i MO ogrywają jak chcą i kiedy chcą… Prof. Jacek Bartyzel podsumował to chyba najlepiej, gdy w jednym ze swoich wpisów zauważył, że nawet „złodzieje pospolici na ogół nie są aż tak bezczelni, żeby zapraszać obrabowanych do wspólnej konsumpcji ukradzionego”.
   .
   Jest faktem, że narodowcy mają do wyboru dwie opcje – niestety, obydwie złe. Jeżeli odmówią udziału we wspólnym marszu z prezydentem, to dadzą rządzącej Polską sitwie pretekst do dalszej marginalizacji swojego ruchu i kolejnych szykan. Rząd natomiast odtrąbi sukces, bo zgodnie z dyrektywą UE zablokuje faszystów. Jeżeli natomiast organizatorzy Marszu Niepodległości zgodzą się na warunki strony rządowej, a zatem ulegną tym, którzy chwilę wcześniej splunęli im w twarz, stracą jakiekolwiek resztki autorytetu i szacunku. A strona rządowa i tak odtrąbi sukces, bo zjednoczy Polaków ponad podziałami.
   (…)
   ULEC NIE WOLNO. DOŁĄCZYĆ – TYM BARDZIEJ.”
   .
   Źródło: Matuszewski: W sprawie Marszu Niepodległości 2018 http://myslkonserwatywna.pl/matuszewski-w-sprawie-marszu-niepodleglosci-2018/ (09.11.2018).
   .
   .

   • GG.

    10 listopada 2018 at 18:57

    .
    „ALBO IDZIECIE NA MARSZ RZĄDOWY, ALBO (…) JESTEŚCIE „AGENTAMI PUTINA””
    .
    „– Czy zgodzi się Pan Profesor z obserwacją, że Marsz Niepodległości w przeciągu 8 lat przeszedł ewolucję z manifestacji sprzeciwu politycznego o wyraźnym charakterze narodowo-katolickim do formuły „ekumenicznej” imprezy wszystkich, którzy uważają siebie za patriotów? Czy taka ewolucja jest politycznie korzystna dla podmiotów kontestujących formalnie PiS?
    .
    – [A. Wielomski:] Jest taki proces, a dzieje się z winy samych organizatorów. Tak jak powiedziałem przed chwilą, NIE MOŻNA BYĆ ZA PIS-EM I PRZECIWKO NIEMU RÓWNOCZEŚNIE; budować obozu własnego i być młodzieżówką neosanacji. To się już na szczęście skończyło, ponieważ zabór Marszu Niepodległości uniemożliwia dalsze stanie w politycznym rozkroku. ALBO IDZIECIE NA MARSZ RZĄDOWY, ALBO NIE I DLA PRORZĄDOWYCH MEDIÓW JESTEŚCIE „AGENTAMI PUTINA”. Negocjacje zostały chyba zerwane i to decyzją strony rządowej, która postanowiła spacyfikować to środowisko. Jarosław Kaczyński uznał, że większość tych ludzi i tak zagłosuje na PiS jako na „mniejsze zło”. Po co więc ma tolerować ewentualne zarzewie opozycji z prawa? Jako politolog przyznaję mu całkowicie rację.
    .
    – Czy likwidacja Marszu Niepodległości to „ustawka” PO-PiS-u?
    .
    – [A. Wielomski:] KONGLOMERAT PO-PIS-U DZIAŁA ZNAKOMICIE. Politycy PO najpierw zakazują Marszu Niepodległości i gromadzą wokół siebie „antyfaszystowski” elektorat. Następnie PiS przejmuje Marsz i pacyfikuje środowiska narodowe znajdujące się na prawo od niego. Partie te będą teraz podgrzewały atmosferę i zarzucały sobie łamanie prawa lub wspieranie „nacjonalizmu”, ale mają jeden wspólny interes: USUNĄĆ Z POLSKIEJ SCENY POLITYCZNEJ WSZYSTKICH, KTÓRZY NIE ZALICZAJĄ SIĘ DO TRADYCJI SOLIDARNOŚCIOWEJ, NIE POWTARZAJĄ SOLIDARNOŚCIOWYCH DOGMATÓW POLITYCZNYCH, CZYLI HIPOTETYCZNIE SĄ ZDOLNI MYŚLEĆ SAMODZIELNIE. Wszelkie spory pomiędzy nimi są jak najbardziej rzeczywiste, gdy dotyczą kwestii personalnych i obsady rozmaitych urzędów, agencji czy administracji, ale w kwestiach ideowo-politycznych to klasyczna „maskirowka”. Proszę zauważyć, że WSZYSCY POLITYCY PIS-U POCHODZĄ ZE ŚRODOWISKA RZEKOMO PRZECIWNEGO: prezydent Andrzej Duda był członkiem Unii Wolności; premier Mateusz Morawiecki doradcą Donalda Tuska; wicepremier Gliński także był członkiem Unii Wolności; wicepremier Gowin jeszcze niedawno był posłem PO. A obecnie wszyscy zgodnie twierdzą, że spór PiS z PO to fundamentalny spór o Polskę!”
    .
    Źródło: Wielomski: Kolaboracja z PiS doprowadzi Ruch Narodowy do klęski https://kresy.pl/publicystyka/wielomski-kolaboracja-z-pis-doprowadzi-ruch-narodowy-do-kleski/ (09.11.2018).
    .
    .

 2. GG.

  10 listopada 2018 at 19:05

  .
  „BĄDŹMY RAZEM ! PREZYDENCKI MARSZ ZGODY BIAŁYCH, CZERWONYCH, TĘCZOWYCH I INNYCH
  .
  Kombatanci obejmują Stefana Michnika.
  .
  Tusk ściska się z emerytami, którzy stracili oszczędności życia w Amber Gold.
  .
  HGW dzieli się batonikiem biało-czerwonym z inwalidami wyrzuconymi z kamienic strategicznych przyjaciół.
  .
  Zatruci dymem z chemikaliów ubrani w dowcipne maski gazowe całują się namiętnie z mafią śmieciową.
  .
  Armia pokrzywdzonych przez sądy niesie na ramionach Gersdorf z wagą szalową sklepową.
  .
  Rolnicy i sadownicy częstują przecierem jabłkowym i warzywnym, nakładając je żółto-niebieską chochlą do miseczek Ardanowskiemu i PSL-owcom.
  .
  Pokrzywdzeni przez banki z delegacją kasjerek z banków malują na rusztowaniach mural będący portretem piosenkarza od Despacito.
  .
  Pedofile z przedszkolankami i ich podopiecznymi ubranymi w biało-czerwone kubraczki kroczą tanecznym krokiem ku wspólnym celom, komitety rodzicielskie z polskich szkół niosą gejów na plecach. Każdą gejowską parę w t-shirtach z portretami ministrów Glińskiego i Gowina – niesie na plecach czwórka rodziców. Drony rozsypują nad tłumem prezerwatywy powiązane w pary i wypełnione białym i czerwonym płynem. Wszyscy nucą: Puść wsiegda budziet gender…
  .
  Von Thun, Huebner i Lewandowski biorą się pod pachy z Andrzejem Gwiazdą szykując się do kankana (znak dany równoległym uroczystościom w Paryżu) oraz do kazaczoka.
  .
  Muzułmańscy Pakistańczycy i Bengalczycy całują prawosławne ikony przedstawiające Dmowskiego i Piłsudskiego.
  .
  Daniels całuje się z dr Ewą Kurek, którą nawyzywał na Facebooku od idiotek oraz pije brudzia z Michalkiewiczem, Braunem i Gadowskim, do usunięcia których nawoływał.
  .
  Jarosław Kaczyński niesie kosz białych róż wspólnie z Farmazonem, płk. Mazgułą i Ubywatelami RP.
  .
  Idąc na marsz niepodległości ojczyzny cieszymy się tak, jak cieszył się Czerwony Kapturek idąc do ukochanej, chorej babci. I jednoczymy się tak, jak babcia Czerwonego Kapturka jednoczy się z wilkiem w jego brzuchu.”
  .
  Źródło: http://wawel.neon24.pl/post/146289,rosomaki-haki-i-dementi-czyli-partia-ang-soc-peace (10.11.2018).
  .
  .

  • GG.

   10 listopada 2018 at 19:15

   .
   I jeszcze jedna opinia z tego portalu:
   .
   Zygmunt Wrzodak, Kolejna „wpadka” organizatorów marszu! http://wrzodakz.neon24.pl/post/146287,kolejna-wpadka-organizatorow-marszu (10.11.2018).
   .
   Autor dopisał w komentarzu:
   .
   „Należy jeszcze dodać. Po co taka pompa z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości. Raz, że nadal trzeba gloryfikować zdrajców [przemienionych] na bohaterów, fałszować historię, wyciszyć prawdziwych twórców uzyskania Niepodległości, czyli Romana Dmowskiego i Paderewskiego, po drugie, obecna władza postępuje dokładnie jak PPS-owska władza sanacyjna, a więc służba obcym w interesie żydostwa, a nie swoim. Obecna sytuacja przypomina tą sprzed 100-lecia, Duda w imię interesów usraela służy im i banderowcom z Upadłej, rządy PiS-owskie realizują koncepcję budowy państwa Polin, a więc trzeba wmówić Polakom poprzez hałaśliwą propagandę, że mamy flagę, hymn, pseudo-wolność, ale lektury obowiązkowe o dziełach Romana Dmowskiego zakazane, nie mamy własnej polityki: obronnej, gospodarczej, zagranicznej, pieniądza, ekonomicznej, energetycznej, żywnościowej itp. Za to mamy służbę obcym [uprawianą] przez tzw. elity polityczne.
   .
   Dlatego przeciętny Polak myśli, że jak mamy hymn, flagę, to mamy Państwo. Niestety, ALE GO NIE MAMY, BO STRATEGICZNE ATRYBUTY WŁADZY SĄ PRZEKAZANE NA ZEWNĄTRZ.”
   .
   .
   .

 3. Przebudzcie sie!!!

  10 listopada 2018 at 21:52

  Tak to juz jest i bylo, ze wszyscy chca swietowac tylko tej niepodleglosci ludzie nie dostrzegaja. Z jednego poddanstwa w drugie.

 4. Marian

  10 listopada 2018 at 22:40

  Też pamiętam tamten pierwszy marsz. Byłem na pl. Zamkowym, widziałem to rozwydrzone nienawistne bezczelne twarze lewaków na Krakowskim Przedmieściu. Jak pogarda od nich biła. Jak zajadle gwizdali na tych swoich gwizdkach. Jak bardzo czuli się „rasą panów” w tym mieście… – Jedno wiem na pewno, nie chciałem mieć z tą hołotą nic wspólnego.
  I gdzieś tam pod ścianą Zamku Królewskiego, niezbyt liczna grupa młodych ludzi, którzy jeszcze dość nieśmiało krzyczeli: „Bóg, honor i Ojczyzna”, „Cześć i chwała bohaterom”. itd.
  Stałem pod Kolumną Zygmunta i modliłem się, żeby ci młodzi dzielni ludzie nie stchórzyli, nie odpuścili… nie dali się zakrzyczeć czerwonej hołocie.

 5. Sarmata

  11 listopada 2018 at 01:11

  Polska wtedy będzie normalnym państwem gdy ludzie przestaną się zwracać do policjanta „panie władzo”. Zapamiętajcie to!
  Tak naprawdę to pies jest pogrzebany gdzie indziej. Jest tej policji 3-5x za dużo i szuka sobie zajęcia podobnie jak GL/AL w czasie okupacji niemieckiej rabowała chłopów i dwory z pościeli i majtek jak to pokazuje z dokumentów pan Leszek Żebrowski.

  Podaję szczegółowy trop. Stan etatowy Policji Państwowej według preliminarza budżetowego na rok 1920 wynosił 29511 policjantów w tym 723 oficerów. W 1937 roku przewidziano etaty dla 28 716 policjantów zaś stan etatowy Policji Państwowej w roku 1938 liczył 29 936 szeregowych i 850 oficerów … i był porządek.

  Dzisiaj jest to 103309 etatów (cztery razy więcej) i jest tak jak widać. Patrz sprawa Olewnika i jej podobne, choć może mniej drastyczne.

  Dodam, że w 1938 nie było indywidualnych środków łączności, samochodów, komputerów i temu podobnych bardzo pomocnych i użytecznych policji akcesoriów a terytorium RP było około o 25% większe. Liczbie ludności w tym czasie jest podobna a więc wniosek taki, że dzisiaj powinno wystarczyć 15 000 – 20 000 etatów. Co zatem robi te dodatkowe 90 000 policjantów? Niektórzy odczuli to na własnej skórze.

  Druga zasadnicza różnica to taka, że przed 1939r. każdy z funkcjonariuszy rozpoczynający służbę składał następującą przysięgę: „Przysięgam Panu Bogu Wszechmogącemu na powierzonym mi stanowisku pożytek Państwa Polskiego oraz dobro publiczne mieć zawsze przed oczyma; Władzy zwierzchniej Państwa Polskiego wierności dochować; wszystkich obywateli kraju w równym mając zachowaniu, przepisów prawa strzec pilnie, obowiązki swoje spełniać gorliwie i sumiennie, rozkazy przełożonych wykonywać dokładnie, tajemnicy urzędowej dochować. Tak mi Panie Boże dopomóż” … i może w tym cała tajemnica tej różnicy i odpowiedź czemu tak jest.

 6. fdsfdsgfdsg

  11 listopada 2018 at 08:11

  Komunistyczna sukcesja, budowana na pakcie esbeków i agentury, w którym cenę „nowej państwowości” wyznaczały toasty z szefem bezpieki, nie może umacniać w Polakach wiedzy, że za Niepodległą płaci się daninę krwi. Niebezpieczna byłaby to wiedza, jeśli tak dobitnie podważałaby „wysiłek” samozwańczych „reprezentantów narodu”, zbratanych z okupantem.
  To państwo – gloryfikując wybory „mniejszego zła”, forsując najnikczemniejsze kompromisy i zabójcze wspólnoty z Obcymi, nie może umacniać prawdy, że system, zbudowany na przemocy i terrorze, można obalić tylko siłą i tylko za cenę najwyższej ofiary.
  Tej prawdy nie rozumieją dziś nawet ci, którzy w patriotycznym uniesieniu powtarzają – „Co nam obca przemoc wzięła, szablą odbierzemy”.
  Druga przyczyna fałszowania genezy Niepodległej, tkwi w mitologii demokracji i związanej z nią tezy o „woli suwerena”. W takiej perspektywie – czyn „niewielkiej garści ludzi”, chwytających za broń w drodze do Niepodległej – musi być wizją zakazaną.
  Przez trzydzieści lat wmawia się naszym rodakom, że będąc „mądrym i odpowiedzialnym” społeczeństwem, sami zdecydowali o swoim losie i podczas kolejnych „świąt demokracji” dokonują w pełni wolnych i świadomych wyborów. Jak wyglądają te „świadome wybory” rozumie każdy, kto w świetle elementarnej etyki, ale też zwykłej racjonalności oceni tegoroczną farsę wyborczą i kondycje „wybrańców ludu”.

  W miejsce prawdy, że o historii decydują jednostki, a narody, którym wolność odebrano siłą, nie odzyskują jej mocą „mechanizmów demokracji”, stworzono nam mit „jedynie słusznego systemu”, z jego blagierskimi elementami: „władzy ludu”, „pluralizmem politycznym” „parlamentaryzmem”, „wyborami powszechnymi”, zasadą „poszanowania praw obywatelskich” i praw „opozycji”. Oszukując Polaków w roku 1989 i sankcjonując oszustwo w latach następnych, stworzono nam karykaturę prawdziwej demokracji i kazano ją uznać za zasadę ustrojową.

  Z wizji drugiej, musimy wynieść przekonanie, że dla dla ratowania Ojczyzny i „odrodzenia duszy narodu” ,trzeba odrzucić miraże demokracji i zdobyć na odwagę wystąpienia przeciwko tym, którzy uczynili z niej absolutnego bożka. A nawet nie z niej samej, lecz z jakiejś karykatury tego najgłupszego ustroju, skrojonej na miarę sukcesji komunistycznej.
  Obie wizje, pozwalają z nadzieją patrzeć w przyszłość. Nie z powodu analogii historycznych, ale z uwagi na nasz potencjał i realizm drogi zmierzającej do obalenia III RP.
  Z tego, historycznego przykładu, płynie prawdziwa, acz trudna nadzieja: trzeba, by ludzie mający świadomość zła, jakie niszczy naszą Ojczyznę, odważyli się działać. To jedyna droga.

  Jedno, co wspólne i na co zwracam uwagę: Polakom trzeba dać nowe kadry – nowych, świadomych obywateli, którzy odrzucając zastany porządek, potrafią odbudować Rzeczpospolitą od podstaw. Ludzi wolnych od ograniczeń mitologii III RP, samodzielnie myślących i podejmujących odważne decyzje.
  Deficyt takich kadr – autentycznych elit, jest jedną z najważniejszych przeszkód w obaleniu magdalenkowego truchła.
  Wystarczy, że będą jednostki, osoby o kapitale wiedzy, rozmachu działań i swobodzie myśli. Wystarczy, że będzie niewielka garść tych, którzy „zdecydowali postąpić inaczej”.
  coś ze Ściosa

 7. Jacek Wójcikiewicz

  14 listopada 2018 at 16:04

  Pierwszy Marsz Niepodległości był w 2009 roku i przeszedł z Placu Zamkowego do pomnika Romana Dmowskiego.Nie tylko przeszedł,ale policja przegoniła tzw.antife.Niech kolega Jan Bodakowski dobrze sprawdzi.Byłem jednym z organizatorów.Uczestników było 300,jak 300 Spartan broniących Grecji.

  • Marian

   15 listopada 2018 at 20:55

   Szacunek, Panie Jacku.

 8. Arvind kumar

  6 czerwca 2019 at 11:43

  It is the best way to know all the latest features that can be added in the latest windows http://addprinterwindows10.com/ i am so excited when anyone share the all special features.

 9. dgolllc

  14 kwietnia 2020 at 09:20

  Girdles the casse was of the esoteric Best prices on cialis If streamlined carelessly

 10. canadian pharmacy cialis

  21 kwietnia 2020 at 12:40

  Mjlaip msgral Brand cialis cialis prices

 11. Pingback: generic ventolin inhalers for sale

 12. Pingback: ciprofloxacin for dogs 250 mg

 13. Xcnngt r

  30 kwietnia 2020 at 03:44

 14. Pingback: naltrexone otc

 15. order cialis online

  16 maja 2020 at 04:51

  Ougfnc ngwskm Generic viagra online cialis savings card

 16. order cialis online

  16 maja 2020 at 04:54

  Ougfnc ngwskm Generic viagra online cialis savings card

 17. Pingback: hydroxychloroquine cost uk

 18. Pingback: generic ed drugs online

 19. Esthervox

  15 lipca 2020 at 18:05

  Vflujc gvkjlq best online pharmacy Gctqj

 20. Pingback: buy viagra professional

 21. female cialis pill

  6 sierpnia 2020 at 05:59

  female cialis pill https://wisig.org/

 22. Pingback: buy hydroxychloroquine online

 23. buy januvia online usa

  11 sierpnia 2020 at 00:44

  buy januvia online usa http://lm360.us/

 24. buy cialis 20mg

  13 sierpnia 2020 at 06:26

  buy cialis 20mg http://cialisoni.com/

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra