Polskość

Polacy, pokusy i tożsamość

Nie jest wcale tak źle. Płomień z odpalonych rac unoszący się nad Marszem Niepodległości widnieje na filmach i fotografiach jak zdrowy rumieniec polskiego Narodowego Odrodzenia. Można mieć wrażenie, że Polacy razem z gen. Dąbrowskim z Hymnu Narodowego uczestniczyli w Marszu przebywając przestrzeń z Republiki Okrągłego Stołu w kierunku Niepodległej Polski. Taką drogę corocznie przebywa coraz więcej Rodaków wydobywając się z opadających oparów komunizmu i magdalenkowego ersatzu zwanego III RP. I co najważniejsze wydaje się, że z każdym rokiem Polacy są coraz bliżej osiągnięcia swojego celu.

Po upadku Czerwonego Caratu chyba największą szkodę skołowanym, bezradnym i zagubionym w nowej sytuacji Polakom wyrządziła gazeta Michnika psując charaktery, odciągając nas od polskiego patriotyzmu, ośmieszając umiłowanie Ojczyzny, obficie opluwając jej zdeptanych najlepszych synów i z zapałem niszcząc prestiż modelu służby dla Polski. A wszystko to odbywało się na kolorowo z wprost naukową pretensją do słuszności nowej kosmopolitycznej wizji życia. Cóż, to oni niszczyli polskość i rozdawali rozgrzeszenia i promocję chętnym szukającym szybkiego awansu, bez względu na moralne koszty. Tym, którzy zechcieli oderwać się od Polski, od ideałów swoich dziadków i pradziadków, aby jak ćmy lecieć w kierunku tańczących świateł cukierkowej nowoczesności porzucając, a nawet gardząc pragnieniami swoich przodków.

Pech chciał, że klasa robotnicza, którą oryginalny marksizm miał reprezentować, jednak się zbuntowała (Solidarność) i nie pomogły żadne zaklęcia o ocaleniu socjalizmu z ludzką twarzą i niewielu już o tej nieludzkiej i skompromitowanej ideologii chciało słyszeć. Oczywiście ludzie starego systemu w wytworzonym chaosie zdążyli zwodować dla siebie wiele sowicie zaopatrzonych łodzi ratunkowych, dzięki temu do dziś posiadają wielkie wpływy w haniebnie ograbionym przez siebie społeczeństwie.

Tak potoczyły się wydarzenia przynajmniej w starej strefie sowieckich wpływów, na zachodzie było inaczej, gdyż oni jeszcze nie przeszli choroby komunizmu. Dla nich skutecznie już pozbawionych wiary w Boga, szacunku do ideałów i tradycji przodków, jedyną wartością była i jest nowoczesność rozumiana w używaniu nowych technologii ułatwiających beztroskie pełne atrakcji życie, naśladowanie medialnie kreowanych modeli egoizmu i łatwy seks.

Dla nas też było miejsce. Mieliśmy zostać pajacami dyndającymi na ościennych sznurkach, wytresowani w uwielbieniu wszystkiego co obce, nowe. Nie wiem jak wydziwione, ale najważniejsze, że nie mającego nic wspólnego z tradycyjnymi polskimi wartościami. Im dalej od polskiego Kościoła, im dalej od szacunku do modelu polskiej tradycyjnej rodziny, religii, im dalej od wyznawania idei narodowych i przykładów heroizmu w polskiej historii, tym nowocześniej, tym bardziej dorastająco do wspaniałej i bajecznej europejskości. Wtedy przy blasku fleszy mianowali cię człowiekiem wyzwolonym z polskiego zacofanego ciemnogrodu i zabobonów wsiowego zaścianka, matecznika wsteczności nieudaczników niezdolnych odróżnić tego co wspaniałe, atrakcyjne, postępowe i europejskie od stęchłych, cuchnących przeżytkiem śmiesznych idei, dla których nie ma i logicznie przecież nie może być miejsca w nowoczesnym świecie.

Przypomnijmy jednak drogę architektów nowoczesnego niewolnictwa. W szerszym wymiarze okazało się, że opierający się na marksistowskim materializmie komunizm, po kilku dziesięcioleciach zbrodni przeciwko wolności i prawom człowieka, psucia ekonomii w krajach kontrolowanych przez ZSRR doprowadził do upadku niewydolnego “naukowego” systemu, a w jego gruzach pozostała bieda oparta o przysłowiową oligarchicznie posiadaną stację benzynową i atomową broń. Kiedy wymęczeni przewlekłą chorobą komunizmu pewnego dnia z radością i nadzieją otworzyliśmy drzwi i okna, aby odetchnąć świeżym powietrzem i dochodząc do zdrowia rozpocząć szczęśliwe życie, dostaliśmy się w łapy złodziejskich znachorów. Ci korzystając z naszej dezorientacji i osłabienia zapisali nam recepty, których realizacja dalej rujnowała nasz wątły stan posiadania. Wprowadzała też dalszy zamęt, mnożąc kuszące drogi do wyjścia z nowej sytuacji w jeszcze bardziej niebezpiecznych kierunkach. Dla wielu najlepiej wyglądała głośno popularyzowana atrakcyjna droga do zasobnej Unii Europejskiej.

Medialnie poganiani Polacy odetchnęli z ulgą ufając, że wreszcie dokonają właściwego i bezpiecznego wyboru. Jednak już zmutowany wirus komunizmu przeszczepił się do bogatych i rozwiniętych gospodarek kapitalistycznego zachodu. Tam nie aspirując już do “naukowej” twórczości w dziedzinie ekonomii kokietował liberałów i zajął się penetracją klasy politycznej, edukacją młodzieży. Opanowując struktury państw i właśnie szerząc wśród młodych ludzi nową postępową kulturę. Korzystając z dorobku pogardzanego kapitalizmu kontroluje społeczeństwa poprzez rozdzielanie nagromadzonych i generowanych przez gospodarkę dóbr lansując prawa nowych grup swoich wyborców.

Zanikającą rolę przecież instrumentalnie traktowanej tradycyjnej klasy robotniczej, architekci Nowego Porządku Światowego kompensują sobie popieraniem rozmaitych mniejszości: od grup etnicznych, religijnych, genderowych, czy światopoglądowych. Przyznając tym rozmaitym grupom specjalne prawa kosztem historycznie ukształtowanej struktury społeczeństwa lewica dąży do rozbicia znaczenia, więzi i tradycyjnych wartości dzięki którym społeczeństwa historycznie regulowały porządek spraw począwszy od rodziny do państwa.

Rozbijając stare sprawdzone struktury i niszcząc wspierający je system wartości globalna lewica prowadzi do stanu zorganizowanego chaosu, który jednocześnie ma wzmocnić potrzebę i konieczność zbudowania silnego wszechwładnego aparatu kontroli i tu partnerem jest bardzo szybko rozwijająca się technologia inwigilacji. Taki aparat z konieczności pozbawi obywateli tradycyjnych praw i wolności, nawet dlatego, aby zapewnić im możliwość i jakieś bezpieczeństwo przetrwania w stworzonym chaosie (rola uchodźców). Innymi słowy sami mamy wyrzec się swoich praw i wolności, aby jakoś przetrwać w stworzonym chaosie.

Jak widzimy jest to inna droga do stworzenia stanu totalitarnego zamordyzmu, nieco inna od klasycznego rewolucyjnego zamachu/puczu bolszewickiego, ale z podobnym rezultatem. Jej zaletą jest uprzednie oddolne przygotowanie przyszłych ofiar do nowej rzeczywistości (poprzez edukację i silną rolę mediów) i odebranie im alternatywnych możliwości w przypadku prób buntu. Dziś rolę oficera politycznego i UB/SB-ka sprawuje podległy nowemu systemowi urzędnik, czy prawnik, wsparty nie na karabinie, ale kajdankowych rozporządzeniach formatujących Twoje zachowanie i możliwości dalszej kariery.

Dlatego po umocnieniu swojej pozycji wśród indoktrynowanych obywateli globlewica powraca do starych oryginalnych metod przymusu wobec opierających się postępowi poddanych. Tak jak za Sowietów, narasta zalewający przedsiębiorczość ocean przepisów, załączników i regulacji również odbierających jednostce wolność. Tak więc architekci nowego niewolnictwa dzięki kontrolowanym mediom kształtującym i inspirującym pożądane zachowania, umacniają akceptację dla potężniejących kompetencji politbiura wszechwładnej biurokracji. Taka jest sytuacja w Unii Europejskiej, w której obserwujemy niejako drugie wejście czerwonego smoka.

Jak widzimy dziś lewica, aby wyzuć nas z naszych praw i wolności nie wyprowadza przeciwko nam czołgów, jej bronią masowego rażenia są media, indoktrynacja w szkołach i wszechwładna kontrolująca różne aspekty naszego życia biurokracja. Jest to sposób podgrzewania żaby, tak abyśmy utracili możliwość dostrzegania narastającego zagrożenia. Czy Polacy obudzą się z cielęcego zachwytu i zatrzymają się na drodze zalecanej integracji z nadchodzącym zachodnioeuropejskim imperium, którego celem jest pozbawienie ich polskich wartości, rodzimych tradycji, religii i w konsekwencji wolności wyboru jak żyć? Słyszymy już o jednej europejskiej imperialnej armii, jaka będzie następna inicjatywa obdzierająca nas dalej z resztek suwerenności? Czy nie lepiej intensywniej skupić się na inicjatywie Międzymorza? Anglicy zrozumieli i odchodzą, bo cenią sobie własną tożsamość. Wydaje się, że to korzystny czas na odważne decyzje, Europa nieco się budzi z letargu i lewackiego zawłaszczenia, a i w USA następują korzystne zmiany. Nam pozostaje popierać Europę wolnych ojczyzn, a jeśli to już niemożliwe, trzeba zamknąć za sobą drzwi.

Wszystkim zapalonym rodzimym “europejczykom” śpieszę wyjaśnić, że względem swoich europejskich braci dopuszczają się oszustwa. Tak, są oszustami. Przecież gardzą polską “nienormalnością”, gardzą polskimi wartościami, a nawet naszą historią. Cóż więc chcą i mogą wnieść jako swój udział, “wiano” dla europejskiej wspólnoty, aby ją wzbogacić?? Jeśli nie wniosą nic, będą traktowani jedynie jako “chłopcy” na posyłki.

Jak można zresztą traktować ludzi bez własnych wartości? Przypominają panienkę lekkich obyczajów opuszczającą na swoją pewną zgubę rodzinny dom i zobowiązania, zwabioną świecidełkami przystojnego przejezdnego kupca (obiecującego cuda na patyku) handlującego żywym towarem. To co dziś jest łatwe i powabne jutro może przynieść zawód i łzy (oczywiście jeśli ktoś ma sumienie).

Komunizm jest jak choroba przez którą przechodzą zainfekowane żywe organizmy, choroba deformująca i niszcząca zdrowe pragnące żyć i rozwijać się jednostki i narody. Komunizm to straszna degradująca i wyniszczająca wolność i godność człowieka choroba, dlatego najlepiej przeciwdziałać jej jeszcze we wcześniejszym stadium zwanym socjalizmem. Jednym ze skutecznych leków zgromadzonych w naszej narodowej apteczce jakie mogą jej przeciwdziałać jest patriotyzm, innym jest nacjonalizm… Co dalej robić? To w nas samych jest odpowiedź. Poznajmy najpierw lepiej własną tożsamość, wartość i samych siebie…

fot. © European Union 2018 – European Parliament

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

44 komentarze

44 Komentarzy

 1. ziemianka

  16 listopada 2018 at 13:34

  Niestety nacjonalizm nie jest antidotum na socjalizm, bo przecież nazizm to było właśnie połączenie socjalizmu z nacjonalizmem. Nacjonalizm jest za to antidotum na komunizm, jako że komunizm z definicji jest kosmopolityczny. Socjalizm natomiast nieuchronnie prowadzi do rozwoju nacjonalizmu w społeczeństwie, jako naturalnej obrony przed najazdem obcych amatorów socjalistycznych świadczeń.Ten etap właśnie obserwujemy w socjalistycznej Europie, w tym także w Polsce. Co dalej? Wolnościowcy, Grzegorz Braun, oni pracują nad wyjściem z tego węzła gordyjskiego, jak uwolnić naród od niewoli socjalizmu. Jednak naród już bardzo się przywiązał do świadczeń, więc Ci mądrzy i odważni ludzie nie mają poparcia społeczeństwa pozostając na marginesie polityki. Tutaj widzę rolę duchowieństwa w wychowaniu ludzi, ale musiałby się pojawić przywódca duchowy na miarę Kard. Stefana Wyszyńskiego.

  • banita

   16 listopada 2018 at 13:51

   Węzeł gordyjski można rozwiązać tylko w jeden sposób. Należy go przeciąć mieczem. W tłumaczeniu na czasy współczesne, należy opuścić niebieski kołchoz. Innej drogi niema i nie będzie.

 2. z-k

  16 listopada 2018 at 15:15

  Brawo!!!!! Świetny tekst

 3. gieptil

  16 listopada 2018 at 17:17

  Całości nie odsłuchałem, długie, ale ciekawe. Ks. Natanek o Piłsudskim krytycznie, i o kilku innych sprawach mało znanych.
  https://www.youtube.com/watch?v=NoUWYYQDZGE

 4. gazetawarszawska.com

  16 listopada 2018 at 19:32

  Odpowiedź Krzysztofa Cierpisza Ewie Stankiewicz.

 5. lendzian

  17 listopada 2018 at 18:22

  „fatalne następstwa w pewnym sensie dały o sobie znać w latach II wojny światowej….. w czasie okupacji niemieckiej, Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów przy pomocy UPA, podjęła na Wołyniu tragiczną w skutkach akcję antypolską.”

  Jakże tragicznie cierpieli ci hiroje, gdy na tą AKCJĘ szli.
  Takie coś jak Genocidum Atrox sprawnie robić, to przecie nie przelewki.

  ” Na rzecz złagodzenia napiętych stosunków polsko-ukraińskich usiłował działać także podczas okupacji. Niestety nie było w tym kierunku dobrej woli, ani ze strony polskiej, ani ukraińskiej.”

  Szczególnie np. u takiego Rumla, nie wspominając o wrażych niemowlętach.

  Takie to popłuczyny po faworycie marszałka, teraz za środki Polaków, senacka tuba Karczewskiego propaguje.

  https://kresy24.pl/100-lat-polskiej-i-ukrainskiej-mysli-politycznej-kostki-szczepanowicza-refleksje-po-latach/

 6. Bogdan

  27 listopada 2018 at 15:15

  Wspaniały tekst pana Jacka Matysiaka.Dziękuję.
  Całe zło w naszym kraju wzięło się z przekrętu magdalenkowego i okrągłego stołu.
  Komuniści i Żydzi oszukali Naród.Prawdziwi patrioci,Polacy zostali odsunięci. Solidarność została łatwo zmanipulowana.Po latach okazało się ,że Wałęsa,Michnik,Kuroń,Mazowiecki,Bujak,Bielecki,Frasyniuk,Buzek,Balcerowicz,Bielecki, Lewandowski i inni nie byli nasi.Bracia Kaczyńscy brali udział w obradach.Mija w sumie pięć lat rządów PIS.Nic się im nie udaje.Dlaczego ?.Bo nie chcą. Kompromitacja,klęska, przegrana.Jedynie rozdawnictwo.Sprowadzili ponad dwa miliony Ukraińców.Kłamali i sprowadzają nachodźców,potencjalnych terrorystów.Zachowują się jak tchórze,marionetki.Zastanawiam się czy PIS nie będzie najgorszym rządem w powojennej Polsce?.

 7. jjlzkgb

  14 kwietnia 2020 at 09:49

  and your spot at Fear Dutch Streamline Buy cialis without a prescription Its unstuck chez fine to stamina and maintenance

 8. Pingback: ciproxina

 9. Pingback: viagra forsale

 10. cialis cost

  21 kwietnia 2020 at 18:23

  Yipcet cdegxr Buy cialis discount cialis over the counter 2020

 11. Pingback: generic cialis online

 12. Pingback: buy albuterol online

 13. Pingback: chloroquine for malaria

 14. Pingback: buy hydroxychloroquine

 15. Pingback: best pills for ed

 16. Pingback: half a 100mg viagra

 17. Pingback: cialis generic

 18. Pingback: overnight canadian viagra

 19. Pingback: buy pfizer viagra in canada

 20. Pingback: buy chloroquine phosphate

 21. buy azithromycin z-pak

  31 sierpnia 2020 at 00:51

  buy azithromycin z-pak https://azithromycinx250.com/

 22. Pingback: cialis 10 mg tablet

 23. Pingback: cialis india order

 24. Pingback: Cialis 10mg tablets

 25. Pingback: Cialis 60mg otc

 26. http://lm360.us/

  9 października 2020 at 18:38

  The quadruplet viva voce PDE5 inhibitors commercially uncommitted in the U.S.
  are sildenafil citrate (Viagra, Pfizer), vardenafil (Levitra and Staxyn, Bayer/GlaxoSmithKline),
  Cialis (Cialis, Eli Lilly), and a Thomas More fresh sanctioned drug,
  avanafil (Stendra, Vivus). The expansion of this sort has allowed for greater
  flexibleness in prescribing based on somebody response. http://lm360.us/

 27. Pingback: Cialis 20mg pharmacy

 28. Pingback: how to purchase Cialis 60 mg

 29. Pingback: sildenafil 200 mg canada

 30. Pingback: tadalafil 20mg purchase

 31. Pingback: levitra 10mg canada

 32. Pingback: cost of lasix 100 mg

 33. Pingback: actos 30mg purchase

 34. Pingback: cost of allegra 180mg

 35. Pingback: cheap amaryl 2mg

 36. Pingback: antabuse 500mg online pharmacy

 37. Pingback: antivert 25 mg for sale

 38. Pingback: arava 10 mg medication

 39. Pingback: aricept 10 mg cheap

 40. Pingback: viagra substitutes over the counter

 41. Pingback: arimidex 1 mg without prescription

 42. Pingback: tamoxifen 10mg usa

 43. Pingback: cialis forum

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra