Z zagranicy

Węgierski Marsz dla Życia – wyrazem wdzięczności i nadziei dla świata

Na Węgrzech protesty przeciw nowej Konstytucji. Mało kto jednak mówi, że wprowadza ona ochronę życia od poczęcia. 28 grudnia w Węgierskim Marszu dla Życia wzięło udział Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Szczecinie.

W liturgiczne Święto Młodzianków Męczenników (28 grudnia 2011 r.) odbył w się Marsz dla Życia w Budapeszcie. Wzięli w nim udział nie tylko przedstawiciele węgierskich, angielskich, słowackich, austriackich, włoskich i rumuńskich środowisk Pro life, ale również stuosobowa grupa Polskiej Młodzieży skupiona wokół Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Szczecinie.
 
Organizatorzy największych Marszy dla Życia w Polsce, z pomocą HLI – Polska pojechali do Budapesztu, aby wesprzeć budzącego się węgierskiego „ducha obrony życia” w przestrzeni publicznej oraz okazać solidarność z narodem, który głośno wypowiada i konsekwentnie zwraca się ku fundamentalnym wartościom człowieka idąc pod prąd zeświecczonej Europie.
 
Węgrzy wprowadzają od 1 stycznia 2012 r. nową Konstytucję, która zawiera gwarancje ochrony ludzkiego życia życie od jego poczęcia do naturalnej śmierci poprzez jednoznacznie brzmiący zapis w artykule 2. nowej Konstytucji Węgier, wchodzącej w życie 1 stycznia 2012 r.,: „Godność ludzka jest nienaruszalna. Każdy człowiek ma prawo do życia i do ludzkiej godności, a ochrona życia płodu obowiązuje od momentu poczęcia.”

Węgrzy są wdzięczni również nam – Polakom za tak liczny udział w Marszu, gdyż dostrzegają w tym fakcie początek budzącej się „nadziei” na budowanie strategii obrony życia na świecie, o którą apelował bł. Jan Paweł II w „Evangelium Vitae”.

tekst i fot. Joanna Szałata, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Szczecinie

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra