Rząd SKASOWAŁ dorobek poprzedników

0
0
0
/

Sabotaż hackerów, a może celowe działanie? Ze strony internetowej premiera zginęła historia prac rządu sprzed 2007 roku!


Pod tym adresem jeszcze do niedawna znajdowały się wszystkie najważniejsze komunikaty prasowe z posiedzeń Rady Ministrów: http://www.premier.gov.pl/rzad/decyzje_rzadu/.

Dane te aktualizowało Centrum Informacyjne Rządu zaraz po każdym posiedzeniu. W odpowiedniej zakładce można było znaleźć wiadomości nawet z 2002 roku. Na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów była też pełna baza rządowego miesięcznika „Przegląd Rządowy”, który ukazywał się od kwietnia 1991 roku do kwietnia 2006 roku.

Informacje o dokonaniach poprzedników wciąż jeszcze są dostępne z kolei na stronie prezydenta. Pełne archiwum wydarzeń dostępne jest od 1997 roku, czyli od momentu, gdy w Polsce powstawały pierwsze strony internetowe!

Informację o tym, że z portalu internetowego KPRM znikają dane o poprzednikach jako pierwsi ujawniamy tydzień po atakach hackerów. Nie udało nam się jednak ustalić, od kiedy zmiany w funkcjonowaniu strony zaczęły obowiązywać. Nie możemy więc winą za to obarczać piratów internetowych, którzy aż na pięć dni skutecznie zablokowali witrynę internetową Kancelarii Premiera. Warto zaznaczyć, że do tej pory sprawców poważnego paraliżu nie udało się odnaleźć!

Jak się okazuje wyszukiwarka komunikatów rządowych nie odnajduje wszystkich danych dotyczących pracy Kancelarii. Jak choćby tego z 10 kwietnia 2010 roku, o działaniach rządu podjętych po katastrofie pod Smoleńskiem. Wygląda więc na to, że tego dnia rząd w ogóle nie pracował, co byłoby sprzeczne z podawanymi wówczas informacjami w mediach.

Znikające dane ze strony internetowej Donalda Tuska mogą oznaczać swojego rodzaju zemstę polityczną na poprzednikach. Ale nie uprzedzajmy faktów... Oczywiście z ich dorobku można wciąż czerpać, ale należy opuścić stronę rządową.

Chociaż w zakładce „Kancelaria” jest dostępna poprzednia wersja strony internetowej premiera, to jednak, aby z niej skorzystać należy potwierdzić opuszczenie bieżącej witryny. Wygląda więc na to, że premier nie chce mieć żadnego związku ze swoimi poprzednikami i odcina się od prowadzonej wcześniej polityki rządu Rzeczpospolitej Polskiej.

Michał Polak
fot. Dominik Różański

Źródło: prawy.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną