W materiałach promocyjnych wydawnictwa dotyczących publikacji można przeczytać, że „wielu inwestorów nadal nie w pełni pojmuje mechanizm funkcjonowania kryptowalut, jednak niemal każdy rozważa, czy warto się nimi zainteresować. Czy te cyfrowe waluty są prawdziwą, nową nadzieją na duży zarobek? Szansą na uwolnienie się od dyktatury banków? A może jest to tylko kolejna bańka spekulacyjna? Czy porównywanie kryptowalut do piramidy finansowej ma jakiekolwiek podstawy? Czy można zaufać walutom, za którymi nikt nie stoi, które nie mają żadnej centrali ani emitenta? Czy jest to początek rewolucji ekonomicznej, demokracji pieniądza niezależnego od banków? Jednak czy warto ryzykować, inwestując w coś, czego się do końca nie rozumie? Absolutnie nie warto i dlatego, nim wkroczysz na nowy wspaniały rynek kryptowalut, dowiedz się o nich jak najwięcej”.

 

Jak informuje wydawca książki czytelnik ma możliwość prześledzenia historii „powstania bitcoina, mechanikę jego działania oraz młodszych kryptowalut, zwanych altcoinami. Na podstawie najpopularniejszych portfeli dla bitcoina i portfeli wielowalutowych” czytelnik ma okazje poznać „krok po kroku, jak założyć własny portfel kryptowalutowy”. Nauczyć „się zakładać i obsługiwać konta na giełdach kryptowalutowych i” przekonać „się, jak przebiegają na nich transakcje”, poznać „sprawdzone metody i miejsca właściwe do poszukiwania informacji oraz” nauczyć „się je interpretować”. Przyjrzeć „się historii kursu bitcoina”, zastanowić „się, jakie scenariusze na przyszłość można rysować dla kryptowalut. Jakie miejsce mogą zająć one w ekonomicznym krwioobiegu? Czy bitcoin ma rzeczywistą wartość?”. Opanować „zasady analizy technicznej na "rynku krypto" oraz sekrety miningu, czyli wydobywania kryptowalut”. Poznać „specyficzny żargon i terminologię, bez których nie można zrozumieć kryptowalutowej niszy internetu”. Dowiedzieć „się, jak wyglądają regulacje prawne wirtualnych walut w Polsce”.

 

Jak informuje wydawnictwo Tomasz Waryszak to enyuzjasta kryptowalut śledzący „rozwój technologii blockchain i rynek kryptowalut od 2011 roku. Udało mu się niegdyś wykopać ponad 100 bitcoinów, jednak sprzedał większość z nich, kiedy mało kto jeszcze wierzył, że kurs tej wirtualnej waluty przekroczy 100 dolarów. Ponadto jest zwolennikiem austriackiej szkoły ekonomii i wolności gospodarczej. W kryptowalutach upatruje szansy na wyzwolenie się społeczeństwa z wadliwego systemu finansowego i powrót do uczciwej wymiany wartości. Samouk. Z wykształcenia polonista i informatyk.

 

Kryptowaluty:

Jan Bodakowski