Kolejny stan odmawia finansowania Planned Parenthood

0
0
0
/

Stan Alabama jako trzeci po Florydzie i New Hampshire ogłosił, że zrywa kontrakty medyczne z Planned Parenthood po tym, jak ukryta kamera utrwaliła wyznania pracowników tej organizacji, którzy najpierw zabijali dzieci, a potem handlowali ich organami. Ograniczenia w finansowaniu zbrodniarzy wprowadziła również Luizjana.

 

Gubernator Robert Bentley oświadczył w liście skierowanym do Staci Fox, dyrektor zarządzającej południowo-wschodnią sekcją Planned Parenthood, że stan „przeprowadza analizy w kwestii możliwości wygaszenia istniejących umów” z organizacją „z 15 dniowym okresem wypowiedzenia”.

 

„Godne ubolewania praktyki w Planned Parenthood zostały ujawnione Amerykanom i zdecydowałem o wstrzymaniu jakichkolwiek związków z organizacją w Alabamie” napisał Bentley w specjalnie wydanym oświadczeniu. „Dla mnie jako lekarza a zarazem gubernatora Alabamy kwestia ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci, jest niezwykle istotna. Szanuję ludzkie życie i nie chcę, aby stan Alabama miał jakiekolwiek powiązania z organizacją, która tego nie czyni” dodał.

 

To bolesny cios dla zbrodniczej PP, jako że refundacja procedur medycznych stanowi 75 proc. budżetu organizacji.

 

Julia Nowicka

 

Źródło: LifeSiteNews

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Źródło: prawy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną