Ogromny popyt na mieszkania w Trójmieście

Pomimo wysokich cen za metr kwadratowy, mieszkania w Gdańsku, Gdyni i Sopocie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Wszystkim doskonale wiadomo, że nad Morzem Bałtyckim panuje niepowtarzalny klimat. Powietrze bogate w jod to tylko jeden z powodów zainteresowania nieruchomościami w tych miastach. Inwestycja w mieszkanie na wybrzeżu może okazać się bardzo opłacalna. Już na początku maja zaczyna się sezon turystyczny. Ceny noclegów w hotelach idą wówczas w górę i próżno jest szukać noclegu poniżej 60 złotych za osobę za jedną dobę. Obecnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się luksusowe apartamenty. Za wynajęcie luksusowego mieszkania od osoby prywatnej lub firmy trzeba oczywiście słono zapłacić. Koszt wynajęcia siedemdziesięciometrowego mieszkania z widokiem na morze sięga nawet tysiąca złotych za dobę w najcieplejszych miesiącach, czyli w lipcu i sierpniu.

Zakup mieszkania w Trójmieście to świetna lokata kapitału. Pomimo tego, że deweloperzy żądają nawet ponad 10 tysięcy złotych za metr kwadratowy mieszkania blisko morza, taka inwestycja może okazać się bardzo opłacalna, jeśli pomyślimy o wynajęciu go turystom. Zatem jak kupić luksusowe mieszkanie w Trójmieście nie wydając fortuny na taką inwestycję? Szukajcie, a znajdziecie. Rynek nieruchomości wtórnych ma się bardzo dobrze, jeśli chodzi o Gdańsk, Gdynię czy Sopot. Trzeba po prostu czekać na okazję. Jeśli ktoś chce zainwestować dość pokaźną sumę gotówki, nie przepłacając za nieruchomość, rynek wtórny będzie odpowiednią decyzją. Mieszkania w starym budownictwie z widokiem na morze, można kupić już za 6 tysięcy za metr kwadratowy. Jeśli nawet nieruchomość wymaga remontu, taka decyzja okaże się bardzo opłacalna. Ważne, tylko żeby powierzchnia była dosyć duża. Przeprowadzając remont, bez problemu stare mieszkanie zamieni się w luksusowy apartament.

Warto skorzystać z kredytu hipotecznego

Planując inwestycję, trzeba także rozważyć różne kredyty hipoteczne. Jednak chcąc kupić, luksusowe mieszkanie w Trójmieście, trzeba będzie się wykazać dużymi i stabilnymi dochodami. Mieszkanie za 700 tysięcy powinno nam się zwrócić po kilkunastu latach. Biorąc kredyt, trzeba więc wszystko bardzo dobrze zaplanować. Ważnym czynnikiem przy takiej inwestycji jest to, żeby nasza rata nie przekraczała miesięcznych dochodów, które uzyskamy z wynajmu.

Ogólnie mówiąc, inwestowanie w nieruchomości to świetna lokata kapitału. Zakup luksusowego mieszkania w trójmieście będzie świetną inwestycją. Trzeba tylko dysponować odpowiednią sumą pieniędzy lub skorzystać z kredytu hipotecznego. Taka inwestycja zwróci się nam z dużą nawiązką w ciągu kilkunastu lat. Jak donoszą najnowsze badania, ludzie coraz częściej inwestują właśnie w nieruchomości.

Artykuł powstał przy współpracy z RUSSJAN