„Nasza ukochana Pani, Matko i Królowo, widzisz, że młody szybko biegnie wśród przeróżnych doznań. Pomóż nam znajdować zawsze drogę. Dziękujemy Ci za rodziców, za dobrych wychowawców, za kapłanów, za siostry zakonne – za wszystkich przewodników pokazujących cel. Dziękujemy, że nas tutaj przyprowadzasz. I pomóż nam znaleźć się w tych czasach” – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

„Matko Boska Częstochowska zmiłuj się nad nami i poprowadź na spotkanie wszystkich ludzi czasów, w których żyjemy i w które idziemy. Pomóż nam zawsze trwać przy Tobie, zawsze kochać Ciebie i Twojego Syna – i nieść go wszystkim ludziom, (…) nieść do tych, którzy już Go zagubili albo jeszcze Go nie odkryli” – modlił się dyrektor Radia Maryja.

„Niech się znajdą wszyscy zagubieni, wszyscy którzy poginęli. (…) Nieraz potop nas zalewał – i teraz nas zalewa potop. Nie myślę tylko o tej klęsce, zwłaszcza na południu Polski, ale zalewa nas potop, który powodują przeróżne organizacje antyewangelizacyjne” – akcentował kapłan.

„Widzimy to w mediach, widzimy w tym ataku na Kościół katolicki – z tymi strasznymi sprawami, o których słyszymy codziennie wśród polityków, wśród tak zwanych dziennikarzy, ale raczej nazwać: manipulatorów. Widzimy, że to jest atak, to jest potop. Chcą utopić naszą wiarę, chcą utopić zaufanie do Kościoła” – podkreślał dyrektor Radia Maryja.

„Matko Boża, nieraz potop nas zalewał, krew się rzeką lała w naszej Ojczyźnie, a wciąż klasztor jasnogórski stoi, jako skała i Ty jesteś – poraniona pogańskimi mieczami. Ulecz też wszystkie nasze rany, rany duchowe” – modlił się o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

„Daj nam odwagę być światłem wszędzie, świadczyć o Jezusie, świadczyć o Tobie; pragniemy Ci wynagrodzić wszystkie zniewagi wyrządzone, zwłaszcza w ostatnim czasie. Te centrale antyewangelizacyjne chcą nam wmówić, że to jest sztuka, te bluźnierstwa. Wieszane Twoje obrazy na śmietnikach i toaletach – czy swoją matkę, zdjęcie jej, by tak powiesili” – pytał kapłan.

„Ksiądz arcybiskup (Jan – PAP) Pawłowski odpowiedzialny za nuncjatury na świecie powiedział podczas jednej homilii w Niemczech: wara wam od mojej i Najświętszej Matki, wara wam. Daj nam odwagę bronić Ciebie wszędzie w naszej Ojczyźnie, w tych czasach, które są teraz. Umocnij nas, trzymaj za rękę i prowadź” – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

„Modlimy się za Polskę, modlimy się za każdego z nas, o wielką siłę, o ducha apostolskiego, każdego z nas, wszędzie, gdzie jesteśmy: w domu, w szkole. Daj nam moc rycerzy na nasze czasy. Daj nam moc organizować antyrewolucję tego zła, które idzie na nas. Ono będzie coraz większe” – akcentował dyrektor Radia Maryja.

„To poniewieranie kapłanów jest dlatego, że jakiś znalazł się – może zasłabł, może mu się coś z sercem zrobiło, może z głową. I to, że upadł, że zgrzeszył, nawet najgorzej – nie znaczy, że wszyscy są tacy kapłani. Dziękujemy za kapłanów i kochajcie kapłanów. Jak chcieli zniszczyć Kościół, zniszczyć wiarę, chociażby w XX w., to uderzali w kapłanów. Tak robił Hitler, tak robił Lenin i Stalin, a teraz idzie na nas marksizm” – podkreślał.

„Musicie być mocni, musicie przygotować się na to. Wy młodzi, od was zależy przyszłość Polski, przyszłość Kościoła, dlatego miłość: nie zagubmy nigdy tej miłości. Zwyciężymy, jeżeli będziemy zawsze w łasce uświęcającej. Mamy sakramenty. Jezus jest z nami” – akcentował redemptorysta.

„Modlimy się za Polskę, za Kościół, za odwagę dla nas, o odwagę dla tych wszystkich, którzy czują powołanie do kapłaństwa, do życia zakonnego, żebyśmy się niczemu nie poddali, żadnemu hejtowi – chociażby wszystkie parlamenty świata hejtowały, politycy i pseudodziennikarze” – mówił na Jasnej Górze o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Na podst. „Radio Maryja”