Fiat 500 – nowoczesny powrót do przeszłości 

Jednym z dobrych propozycji dla kierowców miejskich jest Fiat 500. Ten model produkowany był w swojej pierwotnej wersji ponad pół wieku temu. Auto napędza silnik o pojemności 1.2l o mocy 69KM. Fiat 500 został wyposażony w centralny zamek oraz elektrycznie otwierane szyby. Klimatyzacja manualna oraz komputer pokładowy to już standard. 

Ten samochód przypadnie do gustu wszystkim amatorom spersonalizowanych dwuśladów. Każdy z egzemplarzy różni się wersją kolorystyczną, deską rozdzielczą oraz pojedynczymi dodatkami. To fakt, auto jest typowo kobiece, jednak wciąż posiada duszę modeli z minionej epoki. 

Forda Ka – mieszczuch z Polski 

Nie gorzej wypada Ford Ka. Mowa tutaj raczej o drugiej generacji tego modelu. Cena używanych aut z początku produkcji (2008 rok) waha się w okolicach 15 tysięcy złotych. Auta te wyposażone zostały w klimatyzację, komputer pokładowy i liczne dodatkowe gadżety. Co ciekawe, auto to powstało przy wspólnej koncepcji koncernu Forda i Fiata i było produkowane w Tychach. 

Silniki benzynowe 1.2 o mocy 69 KM lub diesel o pojemności 1.3 (75 KM) idealnie nadają się do miasta i są bardzo ekonomiczne.

Hyundai i10 – najmniejszy Koreańczyk

Jakie auto wybrać do 15 tysięcy złotych? Numerem jeden w tej kategorii mógłby być Hyundai i10. Producenci pozostawili opcję personalizacji – kupujący ma do wyboru aż 9 kolorów nadwozia, a wnętrze dostępne jest w 5 różnych odcieniach. 

Ten model wyposażony został w klimatyzację i komputer pokładowy. Niektóre egzemplarze wyprodukowane po lifcie, czyli po 2011 roku, mogą zaskoczyć także elektrycznymi szybami tylnymi. Auto pozostaje zwrotne i dzięki ekonomicznemu silnikowi o pojemności 1.1, spala około 6,5l benzyny na 100km trasy. 

Zarówno Hyundai i10, jak i Forda Ka, są wciąż często wybieraną opcją właśnie do miasta. Odznaczają się ekonomicznością, a dzięki silnikom 1.2 i 1.3 szybko się nagrzewają, ale jednocześnie wciąż niewiele palą podczas postoju w miejskich korkach. 

Peugeot 207 – niezawodny Francuz

Na koniec ostatnia propozycja, obok której nie można przejść obojętnie.  Mowa tutaj o Peugeocie 207. To auto zadebiutowało na rynku w 2006 roku, ale modele z końca produkcji wciąż trzymają cenę ok. 20 tys. złotych. Za najbardziej uniwersalną wersję uznawany jest silnik 1.4 litra o mocy 75KM. Jego średnie spalanie utrzymuje się na poziomie 6 litrów benzyny na 100km jazdy. 

Wszystkie wymienione tutaj propozycje idealnie nadają się do jazdy w przestrzeni miejskiej. Dobrze radzą sobie także na krótkich odcinkach poza nim. Ich największe plusy to przede wszystkim ekonomiczność, dynamiczność i dobra kondycja układu chłodzenia w czasie wymuszonych postojów na trasie. Są one wytrzymałe, a przede wszystkim nie narażają potencjalnego nabywcy na ekstremalne koszty już od pierwszych kilometrów.

Oczywiście, jeśli nadarzy się taka okazja, zawsze można zakupić nieco większe auto, w którym założona została instalacja LPG. Jest to spora oszczędność, szczególnie jeśli samochód będzie wykorzystywany głównie w przestrzeni miejskiej.

Artykuł przygotowany przez redakcję serwisu Sprzedawacz.pl oferującego m.in. ogłoszenia motoryzacyjne: https://sprzedawacz.pl/motoryzacja/samochody/