Z zagranicy

Reagan najlepszym prezydentem USA

Choć rządy Ronalda Reagana zakończyły się ponad 20 lat temu, Amerykanie nadal uważają go za najlepszego prezydenta USA, spośród wszystkich sprawujących władze przez ostatnie cztery dekady.

Najnowsze badania przeprowadzone przez Instytut Gallupa pokazują, że republikański prezydent, który znany był ze swojej szczególnej sympatii dla Polski i miał olbrzymi udział w obaleniu komunizmu, cały czas cieszy się wielką sympatią mieszkańców USA. Aż 69% z nich uważa, że Reagan przejdzie do historii jako wybitny prezydent. Co ciekawe zdanie to podziela aż 47% Amerykanów deklarujących się jako demokraci, dzięki czemu Reagan cieszy się wśród lewicowego elektoratu większym uznaniem, niż wywodzący się z Partii Demokratycznej Jimmy Carter.

Z biegiem lat, coraz bardziej pozytywne zdanie mają mieszkańcy USA na temat Georga Busha. Podczas gdy jeszcze w 2009 roku zaledwie 17% z nich oceniało go pozytywnie, to dziś już 25% pochlebnie wypowiada się na jego temat.

Amerykanie najbardziej podzieleni są przy ocenie sprawowania urzędu przez Baraka Obamę. 38% z nich uważa iż obecny prezydent przejdzie do historii jako osoba godnie wypełniająca swoje obowiązki, a 35% pytanych osób jest zdania przeciwnego.

Kuba Klimkowicz
Źródło: gallup.com

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

16 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra