1. Usuwamy do szafy

Jeśli nie ma miejsca wewnątrz – to na szafę w wygodnych pojemnikach czy kartonach. Letnie rzeczy zazwyczaj zajmują mniej miejsca niż zimowe – zwińcie je w wałeczki. Zróbcie miejsce dla rzeczy nie sezonowych, jeśli jest taka możliwość, a jeżeli nie ma, to wygląda na to, że nadszedł czas coś wyrzucić.

Rada. Kilka razy objętość zmniejszają worki próżniowe. Prócz tego chronią od moli, pleśni, zapachów i kurzu.

2. Na ścianie

Jest milion sposobów, aby oryginalnie ozdobić ścianę. A jeszcze dekorację można połączyć z przechowywaniem: zawieście najbardziej efektowne kapelusze. Zdjąć można w każdej chwili, jeśli lato raptem wróci. Taka instalacja zwróci uwagę i będzie przypominała o ciepłych i słonecznych dniach nawet w czasie chłodnych.

3. Pawlacz

Jeśli nie macie strychu, ale są wysokie sufity – to miejsce na górze należy wykorzystać do przechowywania. Otwarte pawlacze można wykorzystać jako element dekoracyjny, na przykład ładne letnie obuwie można wystawić na pokaz.

4. Kufry

Kufry nadają wnętrzu mieszkania solidności i nutki przygody – paradoks tego przedmiotu istnieje w tym, że kojarzy się on z przechowywaniem posagu i poszukiwaniem skarbu jednocześnie. Kupowaliście je, by spełniały funkcję ławeczki i wnętrze jest jeszcze puste? Właśnie nadszedł ten czas, aby je zapełnić dokładnie złożonymi rzeczami z letniej garderoby. Kufer był jednym z pierwszych mebli – znany jeszcze w starożytnym Egipcie.

Rada. Nie przechowujcie brudnego ubrania. Każda najbardziej niewidoczna plamka, którą jest łatwo teraz wyprać, za kilka miesięcy wjada się w tkaninę i wtedy powstanie problem z jej usunięciem.

5. Przedpokój

W przedpokoju też można znaleźć jakiś kącik. Też jest dobry pomysł przechowywania w walizkach. Dobrze to wygląda, prócz tego wewnątrz zmieści się bardzo dużo, jeśli do tego prawidłowo podejdziemy.

Rada. W walizce zmieści się więcej ubrania, jeśli je będziemy zwijać i układać wałeczkami. Na dnie bardziej grubsze i większe rzeczy, dżinsy i spodnie. Wyżej T-shirty i lekkie sukienki.

6. W loggie

Wyglądałoby, że to jest idealne miejsce do przechowywania wszystkiego na świecie, ale to nie jest tak. Jeśli pomieszczenie nie jest ogrzewane, to letnie rzeczy lepiej tam nie przechowywać, ponieważ niskie temperatury źle wpływają na nie. Dla roweru też wydawałoby się, że jest to idealne miejsce. Ale z powodu wilgoci mogą zepsuć się części. Więc należy ocieplić dobrze balkon i urządzajcie tam nawet całą garderobę.

7. Za zasłoną

Z uwzględnieniem temperatury i wilgotności to idealne miejsce do przechowywania letniego ubrania i rzeczy – to dobrze wietrzone, ciepłe oraz jasne pomieszczenie – i jest to wasza sypialnia. A jeżeli nie chcecie widzieć letnich sukienek, bo przypominają lato i w duszy pojawia się smutek, to schowajcie je za zasłoną. Mogą być złożone do kartonów lub luźną zawieszone na ścianie.

Najważniejsze jest podejść do tej sprawy twórczo, żeby wnętrze mieszkania nie wyglądało zagracone, bezgustownie i było niekomfortowe.