Wcześniej podczas spotkania z przedsiębiorcami podkreślił, że „Polska jest państwem, które ma ogromne perspektywy gospodarcze i znakomite perspektywy rozwoju”. Jak dodał, „najlepszym miernikiem przyciągania biznesu są inwestycje, a według statystyk mamy 38-proc. wzrost”.

To już 29. edycja jednego z największych wydarzeń ekonomicznych w Polsce. Tegoroczne hasło to „Europa jutra. Silna, czyli jaka?”. Forum to miejsce spotkań polityków, przedstawicieli organizacji pozarządowych i przedsiębiorców, którzy dyskutują o kierunkach rozwoju polskiej i europejskiej gospodarki.

Szef rządu przypomniał, że dług w walutach zagranicznych spadł poniżej 30 proc. „Jednocześnie też dług do PKB spadł w zeszłym roku poniżej 49 proc., a w tym roku ma szansę spaść poniżej 47 proc. do PKB”.

„To, że Polska ma fenomenalny wzrost gospodarczy zawdzięczamy uszczelnieniu przez rząd systemu podatkowego” – podsumował premier. Podziękował też przedsiębiorcom za wszystkie wysiłki, osiągnięcia i sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.

W ubiegłym roku tytuł Człowieka Roku krynickiego forum odebrał premier Litwy Saulius Skvernelis.

Na podst. premier.gov.pl