BIP - Bodakowski i Paszko - targowica w Brukseli, posłowie PO w TVP ...

https://www.youtube.com/watch?v=40tBQ9dfTyY


O dyskusji na forum europarlamentu pisał portal „Do Rzeczy" w artykule „Beata Kempa znokautowała Timmermansa". Według informacji portalu „podczas debaty o praworządności wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans porównał sytuację prawną w Polsce do orzeczeń nazistowskich sądów. Zaprotestowali europosłowie PiS, m.in. Beata Kempa", która powiedziała antypolskiemu politykowi „przeżyliśmy komisarzy sowieckich, zapewniam pana, że przeżyjemy również pana". Europosłanka PiS wypominała Timmermansowi bezczynność wobec łamania praworządności we Francji i wspieranie fundacji Sorosa Open Society.


O kłopotach z pamięcią lidera KO informował TVP Info w artykule „Problemy Grzegorza Schetyny z zapamiętaniem ''sześciopaku Schetyny''". Według portalu „Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej, miał problemy z wymienieniem programu politycznego własnego ugrupowania, nazywanego »szóstką Schetyny«. Poproszony o wymienienie poszczególnych jego elementów, kilka z nich pomylił, o innych z kolei zapomniał. Wcześniej także Paweł Poncyljusz, „jedynka" KO w Rzeszowie, nie umiał opisać programu Koalicji".


Opinie Jana Śpiewaka o PO przybliżył „Tygodnik Solidarność" w artykule „"Zdemoluje finanse publicznie, doprowadzi do wzrostu deficytu...". Śpiewak miażdży program wyborczy PO". Według związkowego portalu „aktywista miejski Jan Śpiewak w krótkim, acz dosadnym tweecie skomentował program wyborczy Platformy Obywatelskiej określając go jako "ekonomię voodoo". W jego opinii działania PO "zdemolują" finanse publicznie i doprowadzą do wzrostu deficytu publicznego".

 

Na portalu TVP info w artykule „Posłów PO cieszy koniec bojkotu TVP. Narzekali: Jak nagram się, to Schetyna mnie wytnie" znalazła się informacja o powrocie posłów PO do występów w TVP Info. Według informacji TVP Info „Szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna ogłosił koniec bojkotu Telewizji Polskiej. – Był to moralny bojkot, który był potrzebny. Teraz jesteśmy w kampanii wyborczej i wiemy, że część Polaków nie ma innego wyboru, nie ma innych polskich stacji, ma dostęp tylko do TVP. W związku z tym chcemy z naszym programem dotrzeć również do nich – powiedział portalowi TVP.info poseł PO Michał Szczerba, który właśnie przestał bojkotować telewizję publiczną".
 

Kulisy katastrofy ekologicznej w Warszawie przybliżył portal „Gazety Wyborczej" w artykule „Byliśmy w tunelu uszkodzonego kolektora. Coraz bliżej poznania przyczyny awarii" (autorstwa Michała Wojtczuka).

 

Według informacji Gazety Wyborczej „konstrukcja tunelu jest nienaruszona. To znaczy, że rury nie rozszczelniły się z powodu przesunięcia czy wygięcia całego tunelu. W tej sytuacji coraz bardziej prawdopodobna staje się hipoteza, że wyciek z pierwszej z rur sprawił, że ścieki pod dużym ciśnieniem zaczęły napierać na tzw. chudy beton, którym zalany był rurociąg, co sprawiło, że odkształciła się masa betonu i zgniotła drugą z rur. To może oznaczać, że takiego zagrożenia nie uwzględniono na etapie tworzenia koncepcji umieszczenia dwóch rur w jednym tunelu".
 

Portal „Gazety Wyborczej" przypomniał, że ścieki płynęły „pod dnem Wisły w tunelu w kierunku oczyszczalni Czajka. Ma on 1,3 km długości i średnicę 4,5 m. Działa od 2012 r. W środku są dwie rury o przekroju 1,6 m. Obie zalano betonem, by zminimalizować drgania".

 

Na stronach portal „Niezależna" znalazła się informacja „''Konstytucja gwarantuje małżeństwa LGBT''. Polityk SLD o tym, jak może wyglądać Polska za ich rządów". Według informacji proPiSowskiego portalu „kandydatka z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej do Sejmu przekonywała dziś w Radiowej Jedynce, że konstytucja polska gwarantuje małżeństwa LGBT. – Będziemy dążyć do tego, żeby zalegalizować jak najszybciej zarówno związki partnerskie, jak i równość małżeńską – powiedziała w rozmowie z Katarzyną Gójską Bożena Przyłuska".
 

Jak informuje „Niezależna", działaczka SLD potwierdziła, że „w tej chwili takiego postulatu nie niesiemy, natomiast ja jestem absolutnie „za" taką możliwością, by pary nieheteronormatywne mogły przy pewnych warunkach — takich jak dla dzisiaj normalnych małżeństw czy par — adoptować dzieci".

 

Polityczka SLD potwierdziła też wole likwidacji klauzuli sumienia, plany zwalniania z pracy lekarzy niechcących mordować nienarodzonych dzieci.

 

Jan Bodakowski