Po pierwsze idź do fryzjera 😉  Włosy ulegają uszkodzeniom mechanicznym, przez pocieranie o nasze ubrania, poduszkę, oraz zabiegi stylizacyjne dlatego przynajmniej co 3 miesiące trzeba podciąć zniszczone włosy, szczególnie jeśli końcówki się rozdwajają. Ścięcie sprawi, że końcówki nie będą się rozdwajać na wyższej długości włosów i nie będą powodować wypadania.

Po drugie pamiętaj by rozczesywać włosy zaczynając od końcówek i powoli posuwając się do góry, aż do czubka głowy. Takie czesanie sprawi że włosy nie będą nadmiernie się ciągnąć. Ciągnięcie włosów osłabia strukturę włosa i prowadzi do jego wypadania.

Po trzecie używaj szamponu, który jest dostosowany do potrzeb twojej skóry głowy. Jeśli skóra szybko się podrażnia i przetłuszcza, najlepiej wybrać szampony bez agresywnych detergentów np. SLS na rzecz łagodniejszych np. Coco Glucoside. Łagodne szampony gorzej się pienią, ale to nie oznacza, że gorzej działają.

Po czwarte stosuj odżywkę przy każdym myciu włosów. Odżywka otula włosy okluzyjnym filmem, który sprawia, że są one mniej narażone na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne czynniki zewnętrzne. Wybieraj odżywki dopasowane do potrzeb twoich włosów. Jeśli zawierają silikony stosuj je tylko na długość włosów, nie nakładaj ich na skalp, gdyż to obciąży włosy i będą przyklapnięte.

Po piąte na koniec mycia włosów spłucz je chłodniejszą wodą by domknąć łuski włosa. Po umyciu włosów nie pocieraj ich ręcznikiem, gdyż mokre włosy są bardzo podatne na uszkodzenia. Jeśli używasz suszarki, susz włosy ciepłym nawiewem zgodnie z kierunkiem w którym rosną twoje włosy. Jeśli suszysz włosy głową w dół to suszarkę trzymaj od góry, dzięki czemu nie naruszysz struktury włosa.

Dzięki tym kilku zabiegom zapewnisz włosom odpowiednią pielęgnację i ochronę.