Około 200 zawodników w biało-czerwonych barwach będzie walczyć o medale w 17 dyscyplinach sportowych, m.in. w biegach na orientację, judo, spadochroniarstwie, żeglarstwie, strzelectwie i lekkiej atletyce. W składzie znaleźli się m.in.: kpr. Marcin Lewandowski, szer. Konrad Bukowiecki, szer. Justyna Święty-Ersetic, szer. Tomasz Bartnik, szer. Adam Cwalina czy plut. Piotr Małachowski.

– Wasz wysiłek wkładany w treningi oraz udział w zawodach sportowych jest powodem do dumy dla wszystkich kibiców. Jestem przekonany, że dostarczycie nam również wiele radości swoimi występami podczas igrzysk w Wuhan. Cała „wojskowa rodzina” będzie Wam kibicować w walce o najwyższe miejsca na podium. Dążenie do osiągania coraz lepszych wyników oraz pokonywanie własnych słabości, które pokazujecie zarówno podczas treningów, jak i służby, inspirują do pracy nad sobą i rozwoju – napisał Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej w liście do żołnierzy – sportowców, którzy wezmą udział w VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Chinach.

Wielu z zawodników, którzy będą reprezentować Wojsko Polskie na Igrzyskach to rekordziści, wielokrotni medaliści ważnych zawodów, takich jak Igrzyska Olimpijskie czy Mistrzostwa Świata.

Podczas uroczystości w imieniu reprezentacji Wojska Polskiego ślubowanie złożył plut. Piotr Małachowski, medalista olimpijski w rzucie dyskiem

– Życzę realizacji celów sportowych oraz wielu sukcesów. Jestem pewien, że dzięki Wam przeżyjemy wiele pozytywnych emocji, a Mazurek Dąbrowskiego zabrzmi w Wuhan wiele razy. Powodzenia! – napisał w liście szef MON.

Na podst. MON