Jak wiadomo nie od dziś w Europie Zachodniej nie dzieje się najlepiej. Liczne ataki terrorystyczne, strefy „no go” na które pozwala obecna władza nie wróżą najlepiej. Europie wyraźnie przydałby się ktoś, kto unormuje panujący chaos. Najlepsze byłby ugrupowania polityczne promujące chrześcijańskie wartości. Wielu Polaków uważa, że partią, która pomogłaby Wielkiej Brytanii stanąć na nogi byłaby partia Britain First. Polacy! Nie dajcie się nabrać. Uważajcie kogo popieracie!


Britain First co prawda twierdzi, iż propaguje wartości chrześcijańskie, nie popiera masowego napływu imigrantów do Europy notabene zasłynęła wchodząc do muzułmańskiej dzielnicy z białym krzyżem, twierdzi również, że uwielbia Polaków. Pytanie tylko, czy aby na pewno te postulaty są szczere? Ich zachowania i wpadki powodują, że raczej trudno im zaufać. 


Od lat próbują tworzyć sojusze z różnymi mniejszymi ugrupowaniami. Wielokrotnie pojawili się w Polsce chwaląc Polaków. Ostatnio próbowali nawiązać współpracę z belgijską partią demokratyczny nacjonalizm, jednakże partia ta jest raczej marginalna i istnieje tylko w Internecie. Jak poinformowały zagraniczne media niedawno też pochwalili się, że próbują nawiązać sojusz z Rosją, dlatego też rozmawiali już z prezydentem Rosji. Zamieścili nawet zdjęcie, na którym widać jak szefowa od PR lidera partii – Paula Goldinga wita się z Władimirem Putinem. Jednak jeżeli przyjrzymy się bliżej zauważymy, że na zdjęciu nie znajduje się Putin (zdjęcie z rzekomym Putinem można zobaczyć TUTAJ), tylko podobny do polityka mężczyzna. Ot to są ich wielkie sojusze. 


Być może Britain First pojawi się także w Polsce. Warto przy tym pamiętać, że jeszcze kilka lat temu prowadzili kampanię, w której ostrzegali przez polskimi imigrantami. Britain First nagrało także film, na którym widać namiot, w którym mieszał bezdomny Polak i nazwali to obozem nielegalnych imigrantów. 


„Przymykałam oko na to co niegdyś mówili na temat Polaków, mieliśmy teraz wspólnego wroga (…)” – powiedziała w jednym z wywiadów dla polskiej prasy  Polka, była działaczka w/w ugrupowania. 


W 2017 roku portal Najwyższy Czas poinformował o tym, że lider ugrupowania jest oskarżony o napaść seksualną na młodą kobietę, na którą rzekomo rzucił się w hotelu. Nie wiemy jak zakończyła się sprawa, wiemy natomiast, że ta sama osoba anonimowo opowiedziała swoją historię dla Mediów Narodowych. 


To tylko kilka przykładów, dzięki którym dobrze widać, że angielska partia chyba nie zbyt lubi tych Polaków. Dlaczego, więc nagle zmieniła zdanie? Być może poczuli się zagrożeni imigracją z Bliskiego Wschodu, a Polaków chcą wykorzystać do jakiś swoich celów? Na to pytanie odpowiedzcie sobie sami. 


W 2019 roku najważniejsze media na  świecie w tym Daily Mail ujawniło, że lider ugrupowania – Paul Golding znęcał się nad byłą wiceliderką – Jaydą Fransen. BBC stworzyło o tym reportaż. 


„Nie zbliżyłam się do ciebie. Próbowałeś do mnie podejść, próbowałeś mnie uderzyć, powiedziałeś, że mnie zabijesz i rzuciłeś mi w twarz butelką napoju.” – powiedziała była wiceliderka. 


Analizując  powyższe zachowania partii rzekomo chrześcijańskiej i narodowej wolę już poprzeć muzułmanów. 

 

Agnieszka Malinowska