Premier napisał: "Błędy nie zawsze powstają ze złej woli, dlatego warto konstruktywnie rozmawiać o ich korekcie. Dziękuję Netflix oraz mojemu Zespołowi, że tym razem udało się tak szybko wyjaśnić sytuację i rozwiązać problem".

Przypomnijmy, że serial "Iwan Groźny z Treblinki" zawierał mapy sugerujące, że niemieckie obozy zagłady były polskie. Przyczyniło się do tego użycie współczesnej mapy Polski z oznaczeniami obozów bez żadnych dodatkowych wyjaśnień, że Polska była wówczas pod niemiecką okupacją.

Premier Mateusz Morawiecki skierował w tej sprawie wcześniej pismo do Netflixa, w którym napisał: "Wierzę, że ten okropny błąd popełniono w sposób niezamierzony – i mam nadzieję, że będziecie Państwo w stanie poprawić go tak szybko jak to możliwe, poprzez modyfikację wspomnianej mapy, lub poinformowanie odbiorców o błędzie w inny sposób".

Netflix teraz w oświadczeniu odpowiedział: "Wspieramy twórców serialu "The Devil Next Door" ("Iwan Groźny z Treblinki"), którzy wykonali istotną pracę oraz badania. Chcąc zapewnić naszym użytkownikom więcej informacji na ważne tematy przedstawione w tym serialu dokumentalnym i uniknąć nieporozumień, w ciągu najbliższych dni dodamy teksty do niektórych przedstawionych w nim map. Pomoże to wyjaśnić, że obozy zagłady i obozy koncentracyjne zostały zbudowane i były prowadzone przez niemiecki reżim nazistowski, który napadł Polskę i okupował w latach 1939-1945".