List otwarty do władz Polskiego Stronnictwa Ludowego

 

Z wielkim zaskoczeniem i niepokojem przyjęliśmy informację, iż kandydat Waszego ugrupowania w ostatnich wyborach, burmistrz Ustrzyk Dolnych, zażądał od arcybiskupa przemyskiego zgody na ograniczenie nauczania religii w szkołach. Lekcje religii w szkołach to gwarancja utrzymania chrześcijańskiego fundamentu cywilizacji europejskiej w młodych pokoleniach. Występowanie przeciwko temu, na dodatek na konserwatywnym Podkarpaciu, tworzy wrażenie celowej prowokacji. Swoim postępowaniem ustrzycki burmistrz zdobył natychmiast popularność w ogólnopolskich lewicowych i liberalnych mediach. Czy jednak może ktoś uwierzyć, że chodzi o rzekome oszczędności finansowe, skoro najczęściej bywa tak, że ci, którzy chcą ze szkoły wyprowadzić religię, za chwilę nie żałują środków na wprowadzanie w to miejsce promocji niemoralnych ideologii?

 

Jeśli Polskie Stronnictwo Ludowe uważa się nadal za spadkobiercę wrośniętego w polskość i wiarę przodków przedwojennego PSL, to działania pana Bartosza Romowicza powinny spotkać się ze zdecydowaną dezaprobatą. Tym bardziej, iż burmistrz Ustrzyk nawet nie starał się wykazać, iż za jego żądaniem stoi jakiekolwiek oczekiwanie mieszkańców w tej sprawie.

 

Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin przyjmuje z aprobatą działalność wszystkich ugrupowań, które deklarują i realizują program obrony chrześcijańskiego fundamentu ładu cywilizacyjnego. Dlatego wyrażamy nadzieję, iż „wybryk” ustrzyckiego burmistrza jest odosobniony i nie jest częścią programu PSL. Oczekujemy na zdecydowane działanie władz Polskiego Stronnictwa Ludowego w tej sprawie. Jako przestrogę na przyszłość, pragniemy zacytować Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego: „Jeśli przyjdą zniszczyć ten Naród, zaczną od Kościoła, gdyż Kościół jest siłą tego Narodu”.

 

1 grudnia 2019