Z zagranicy

Kolejny cios w rodzinę

Zakaz nauczania, że homoseksualizm jest czynem grzesznym i nagannym moralnie jako wyraz odzwierciedlenia pluralistycznego charakteru społeczeństwa we wszystkich szkołach. Taką skandaliczną ustawę przyjął lokalny parlament w stanie Alberta, prowincja Kanady.

Politycznie poprawne ograniczenia uderzają przede wszystkim w rodziny i szkoły katolickie. Co za tym idzie zgodnie z przyjętym „Education Act”, katolickie szkoły mają zmodyfikować swój program nauczania.
 
– Niezależnie od rodzaju szkoły – nauczania przez rodziców, szkoły prywatnej, katolickiej – nie tolerujemy braku poszanowania dla różnic. Możecie podkreślać rodzinną ideologię w swoim życiu rodzinnym, nie możecie tego jednak traktować jako część pracy i nauczania – wyjaśnia Donna McColl, rzecznik Ministra Edukacji Alberty.

Z kolei Paula Farisa z Home School Legal Defence Associations, uważa że rząd stanowy „wyraźnie sygnalizuje, ze w istocie zamierza naruszać prawo rodzin do prywatności w ich własnych domach”. W rozmowie dla LifeSiteNews Faris zauważył, że „rząd, który dąży do kontroli nad naszym życiem osobistym, powinien budzić lęk i sprzeciw”.
 
Przyjęte prawo wywołało silny sprzeciw ze strony katolickich nauczycieli i organizacji chroniących prawa rodziców. Rządząca partia Konserwatywno-Progresywna posiada 67 z 83 mandatów w stanowej legislaturze, co zapewnia utrzymanie skandalicznego projektu.

Agata Bruchwald
Źródło: prolife.com.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

135 komentarzy

135 Komentarzy

  1. Clyde

    5 listopada 2017 at 01:27

    thx for the info

  2. Biryani Recipe in Tamil

    23 listopada 2017 at 06:08

    Hi to all,. . Need tool for checking content copyright.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra