AntyPiS w histerii z powodu ekspansji polskich mediów prawicowych we Francji

Niewątpliwie dobrą wiadomością jest histeria antyPiS z powodu ekspansji medialnej polskich mediów prawicowych we Francji. Na antyPiSowskim portalu „Oko press" ukazał się artykuł „Polska skrajna prawica ruszyła na »podbój« Francji. W Polsce jej portale mają milionowe zasięgi" autorstwa Anny Mierzyńskiej.
Histerie antyPiS wzbudza to, że „środowisko skrajnej prawicy związane z tygodnikiem »Najwyższy Czas« [...] buduje medialną siatkę o milionowych zasięgach. Prowadzi wydawnictwo, portale wolnosc24.pl i czasnahistorie.pl, ostatnio uruchomiło francuski portal".
Zdaniem antyPiSu „skrajnie prawicowe środowisko »Najwyższego Czasu«, związane z [...] radykalną Konfederacją, rozpowszechnia przede wszystkim treści antyunijne i antymigranckie. Są tam też publikacje o wydźwięku antysemickim".
Wściekłość przeciwników polskiej prawicy wzbudza to, że uniezależniła się ona od lewicowego monopolu medialnego. Zdaniem lewicy prawicowe środowisko „Najwyższego Czasu"
„stworzyło tak rozbudowaną sieć medialną, że jest w zasadzie niezależne w rozpowszechnianiu istotnych dla niego treści. Ma liczne kanały komunikacji, własne konta w mediach społecznościowych". W histerii lewicy słowem kluczowym jest „niezależność".
Z prawicowym środowiskiem medialnym związana ma być „gencja e-PR Cat@Net, przedstawiona w reportażu »Newsweeka« jako polska fabryka trolli. Tomasz Sommer, redaktor naczelny nczas.com, jest też prezesem spółki SDM Pictures, która zajmuje się realizacjami video".
Wściekłość antyPiSu wywołuje też to, że „działa również Fundacja Najwyższy Czas, której głównym zadaniem jest gromadzenie darowizn od sympatyków. Dodajmy do tego fanpage'e na Facebooku, konta na Twitterze i You Tube, oraz milionowe liczby wejść przynajmniej na jeden z portali, i będziemy mieli pełen obraz ich medialnych możliwości".
Totalna histerie lewicowców wywołało też to, że środowisko Najwyższego Czasu powołało do życia francuskojęzyczny „portal France Libre 24", który publikuje artykuły anty islamskie, anty imigranckie, negujące katastrofę klimatyczną, wspierające Zgromadzenie Narodowe (Front Narodowy po zmianie nazwy).
Według lewicowych mediów portal należy do spółki 6S Media, w skład wchodzą: Adam Gwiazda, Adam Wojtasiewicz, Tomasz Sommer i Krzysztof Szczawiński. Jak ustaliły lewicowe media „Szczawiński razem z Sommerem są też wspólnikami w spółkach: 3S Media i 5S Media, Wojtasiewicz ma spółkę Cat@Net, a cała trójka zasiada we władzach Fundacji »Najwyższy Czas«".
Jak można się dowiedzieć z antyPiSowskiego portalu „portal France Libre 24 odnotowuje średnio miesięcznie 150 tys. wejść, najwięcej, bo 400 tys., było ich w listopadzie. Fanpage FL24 na Facebooku obserwuje 20 tys. osób. Nazwiska autorów artykułów nie pasują do żadnych możliwych do zidentyfikowania osób".
Jak można było się spodziewać po antyPiSowscach, ich zdaniem prawicowy koncern medialny ma też związki z PiS. W artykule można przeczytać, że „warto przypomnieć, co ujawnił »Newsweek« na temat firmy Cat@Net, należącej do jednego ze wspólników firmy 6S Media. Jedna z dziennikarek tygodnika przez pół roku pracowała w Cat@Net. Prowadziła fake'owe konto, publikowała dezinformujące treści, także na rzecz państwowych spółek lub publicznej TVP. Według ustaleń „Newsweeka" agencja Cat@Net zatrudnia 14 osób, które prowadziły w mediach społecznościowych co najmniej 179 fałszywych profili, w tym 70 na Facebooku i 94 na Twitterze".
Przerażenie lewicy aktywnością medialną prawicy jest tym większe, że „Cat@Net, Najwyższy Czas, Wolność 24, France Libre 24 to tylko fragment siatki medialnej tego środowiska. Spółka 3S Media od kilku lat wydaje miesięcznik dla młodzieży „Giga Sport", prowadzi też portal internetowy o tej samej nazwie. Przez pewien czas pismo wydawano również w Niemczech. Działa także Wydawnictwo 3S Media, które publikuje książki takich autorów jak": Korwin, Michalkiewicz, Wolniewicz, Chodakiewicz. „Książki te są dostępne praktycznie we wszystkich księgarniach prawicowych, 3S Media ma też swój sklep w sieci: sklep-niezalezna.pl. [...] W „rodzinie" portali tego samego środowiska działają jeszcze dwa: czasnahistorie.pl – portal historyczny, nieaktualizowany od dłuższego czasu, oraz najmłodszy alaluna.pl (jego wydawcą jest spółka 5S Media). To typowa strona plotkarska. Uruchomiona jesienią 2019 r., we wrześniu i październiku miała 1,6 mln wejść, w listopadzie 1,2 mln, w grudniu jej popularność spadła do ok. 700 tys. wejść. Prawie cały ten ruch wygenerowały linki publikowane na portalu nczas.com, który może pochwalić się dużą liczbą odwiedzin: w grudniu odnotowano 5 mln wejść na tę stronę, ale to jeden z najniższych wyników, jesienią średnia wynosiła ponad 8 mln wejść miesięcznie".
Jan Bodakowski
Źródło: JB