NAJLEPSZY FILM MIĘDZYNARODOWY:
"Parasite" (Korea Południowa)
pozostali nominowani: "Nędznicy" (Francja), "Kraina miodu" (Macedonia Północna), "Boże Ciało" (Polska), "Ból i blask" (Hiszpania)

NAJLEPSZY REŻYSER:
Bong Joon Ho ("Parasite")
pozostali nominowani: Sam Mendes ("1917"), Martin Scorsese ("Irlandczyk"), Todd Phillips ("Joker"), Quentin Tarantino ("Pewnego razu... w Hollywood")

NAJLEPSZY AKTOR:
Joaquin Phoenix ("Joker")
pozostali nominowani: Antonio Banderas ("Ból i blask"), Leonardo DiCaprio ("Pewnego razu... w Hollywood"), Adam Driver ("Historia małżeńska"), Jonathan Pryce ("Dwóch papieży")

NAJLEPSZA AKTORKA:
Renee Zellweger ("Judy")
pozostałe nominowane: Cynthia Erivo ("Harriet"), Scarlett Johansson ("Historia małżeńska"), Saoirse Ronan ("Małe kobietki"), Charlize Theron ("Gorący temat")

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY:
Brad Pitt ("Pewnego razu... w Hollywood")
pozostali nominowani: Anthony Hopkins ("Dwóch papieży"), Joe Pesci ("Irlandczyk"), Al Pacino ("Irlandczyk"), Tom Hanks ("Cóż za piękny dzień")

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA:
Laura Dern ("Historia małżeńska")
pozostałe nominowane: Kathy Bates ("Richard Jewell"), Scarlett Johansson ("Jojo Rabbit"), Florence Pugh ("Małe kobietki"), Margot Robbie ("Gorący temat")

NAJLEPSZY SCENARIUSZ ORYGINALNY:
Han Jin-won, Joon-ho Bong ("Parasite")
pozostali nominowani: Noah Baumbach ("Historia małżeńska"), Quentin Tarantino ("Pewnego razu... w Hollywood"), Rian Johnson ("Na noże"), Krysty Wilson-Cairns, Sam Mendes ("1917")

NAJLEPSZY SCENARIUSZ ADAPTOWANY:
Taika Waititi ("Jojo Rabbit")
pozostali nominowani: Todd Philips ("Joker"), Stevan Zaillian ("Irlandczyk"), Anthony McCarten ("Dwóch papieży"), Greta Gerwig ("Małe kobietki")

NAJLEPSZE ZDJĘCIA:
Roger Deakins ("1917")
pozostali nominowani: Robert Richardson ("Pewnego razu... w Hollywood"), Rodrigo Prieto ("Irlandczyk"), Jarin Blaschke ("The Lighthouse"), Lawrence Sher ("Joker")

NAJLEPSZA MUZYKA FILMOWA:
Hildur Guðnadóttir ("Joker")
pozostali nominowani: "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie", "1917", "Małe kobietki", "Historia małżeńska"

NAJLEPSZA PIOSENKA:
"(I’m Gonna) Love Me Again" ("Rocketman")
pozostali nominowani: "I’m Standing With You" ("Breakthrough"), "Into The Unknown" ("Kraina lodu II"), "Stand Up" ("Harriet"), "I Can’t Let You Throw Yourself Away" ("Toy Story 4")

NAJLEPSZY PEŁNOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY:
"American Factory"
pozostali nominowani: "The Edge of Democracy", "For Sama", "Kraina miodu", "The Cave"

NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY:
"Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)"
pozostali nominowani: "Walk Run Cha-Cha", "In The Absence", "Life Overtakes Me", "St. Louis Superman"

NAJLEPSZY MONTAŻ:
Andrew Buckland, Michael McCusker ("Le Mans '66")
pozostali nominowani: "Parasite", "Irlandczyk", "Jojo Rabbit", "Joker"

NAJLEPSZA SCENOGRAFIA:
"Pewnego razu... w Hollywood"
pozostali nominowani: "1917", "Parasite", "Jojo Rabbit", "Irlandczyk"

NAJLEPSZE KOSTIUMY:
"Małe kobietki"
pozostali nominowani: "Joker", "Jojo Rabbit", "Pewnego razu... w Hollywood", "Irlandczyk"

NAJLEPSZY DŹWIĘK:
Mark Taylor, Stuart Wilson ("1917")
pozostali nominowani: Tom Ozanich, Tod A. Maitland ("Joker"), Steve A. Morrow ("Le Mans ’66"), Michael Minkler, Mark Ulano ("Pewnego razu... w Hollywood"), Tom Johnson, Mark Ulano, Gary Rydstrom ("Ad Astra")

NAJLEPSZY MONTAŻ DŹWIĘKU:
Donald Sylvester ("Le Mans ’66")
pozostali nominowani: Oliver Tarney, Rachael Tate ("1917"), Wylie Stateman ("Pewnego razu... w Hollywood"), David Acord, Matthew Wood ("Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie"), Alan Robert Murray ("Joker")

NAJLEPSZE EFEKTY SPECJALNE:
"1917"
pozostali nominowani: "Avengers: Koniec gry", "Król Lew", "Irlandczyk", "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie"

NAJLEPSZA CHARAKTERYZACJA:
"Gorący temat"
pozostali nominowani: "Joker", "Judy", "Czarownica 2", "1917"

NAJLEPSZY FILM KRÓTKOMETRAŻOWY:
"The Neighbor's Window"
pozostali nominowani: "Brotherhood", "Nefta Football Club", "Saria", "A Sister"

NAJLEPSZY PEŁNOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY:
"Toy Story 4"
pozostali nominowani: "Klaus", "Praziomek", "Jak wytresować smoka 3", "Zgubiłam swoje ciało"

NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY:
"Hair Love"
pozostali nominowani: "Sister", "Kitbull", "Mémorable", "Daughter"