Według zagranicznego serwisu filmowego IMDb "Zenek" uzyskał drugie miejsce wśród 6 tys. ocenianych tytułów... ale od końca. Przegrał jedynie z tureckim filmem klasy "B" opowiadającym o zaginionym bracie Lucky Luke'a, który żyje w północnej Turcji i tam walczy z bandytami.

Z kolei na polskim Filmwebie film otrzymał punktację 2/10, a został oceniony przez ponad 9 tys. osób.

Krytycy zwracają uwagę, że film miał wielki potencjał, bo Zenon Martyniuk jest bardzo znany, ma wielu fanów, a sam temat disco polo lat 80. i 90. to wspaniały materiał na komedię. Problem w tym, że twórcy potraktowali go zbyt poważnie, nie chcąc zapewne urazić Martyniuka, przez co film jest drętwy i nudny. W dodatku, nie jest wcale wspaniałą laurką dla piosenkarza, bo nie pokazuje on, dlaczego właśnie ten oto chłopak zrobił karierę. Brakuje w nim też największych przebojów Martyniuka, bo produkcja skupia się na wcześniejszym okresie życia i twórczości piosenkarza. W związku z tym nie ma w nim nic, co przekonuje do pójścia do kina.

est zaginiony brat... Lucky Luke'a, który żyje w północnej Turcji i tam walczy z bandytami.

Czytaj więcej na https://film.interia.pl/wiadomosci/news-zenek-najgorszym-filmem-roku,nId,4337575#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox