Cóż, kiedy dzień później bandyci napadali z gazem pieprzowym na zbierających podpisy na Krzysztofa Bosaka konfederatów to już ust w tym temacie nie otworzył. Zwłaszcza, że młodzi bandziorro mogli być mu doskonale znani i gnieżdżący się w klubokawiarni Meskalina przy Starym Rynku 6 w Poznaniu lewacy i anarchiści z tajemniczą "Antifą" na czele. Biorąc pod uwagę jakie towarzystwo tam przesiaduje i jakie toksyczne idee lęgną się w środku owego lokalu i głowach przesiadujących tam lewaków to na miejscu policji (o ile w ogóle owa chce ustalić, kto napadł na zbierających podpisy Konfederatów) od tego miejsca bym zaczął. Co do samego Jaśkowiaka - dwucentymetrowe gwoździe papiaki to wyjątkowo mało skuteczne narzędzie terrorystyczne, no chyba że wzorem uwielbianych przez lewackiego DżejDżeja islamistów (pardon biednych uchodźców) wpakuje się ich ze trzy setki w bombę domowej roboty i dołoży ze trzy kilo trotylu, czy innego g...na.

Co więcej wypowiedzi rozsądne w rodzaju:

- Na szufelkę zamieść i wyrzucić, zamiast robić afery.

czy:

- Boszszsz…, nie histeryzuj Pan. Komuś papierowa torebka pękła i je pogubił, bo przecież żadnego "terrorystycznego" efektu te kilkanaście rozsypanych papiaków nie da.

albo:

- O rany!!! Jaki dramat?? Może tak wyjść, pozamiatać przed posesją a nie tworzyć psychozę urojoną.

tudzież:

- Nie wiem towarzyszu Jaśkowiak czy nie powinniście poprosić FBI o ustalenie potencjalnych sprawców tego śmiertelnie niebezpiecznego zamachu terrorystycznego. Nasze kulsony mogą sobie nie poradzić...

były w zdecydowanej mniejszości.

Ponieważ większość komentujących w ramach samonakręcania się po prostu uznało, że to zbrodnia niesłychana, gwoździe papiaki (nazwa stąd, że w czasach zamierzchłego PRL-u służyły do przybijania papy na dachach domów, stodół i obór) można porównać jedynie z koronowirusem, bombą atomową, czy nigdy nieodnalezioną bronią chemiczną Saddama Husajna. Tak więc DżejDżej trochę więcej dystansu, a twierdzenie, że Ziemia kręci się wokół ciebie, a nie wokół Słońca to duże przegięcie nawet w przypadku takiego, zapatrzonego w siebie, biegającego z organem płciowym po całym Poznaniu napalonego seksualnie narcyza jak wy. PS. Pewnie gdyby Jaśkowiak był Cezarem to przepowiednia mówiłaby nie "unikaj id marcowych", tylko unikaj Praktikera, Castoramy i OBI".