Fundacja. Życie i Rodzina zaprasza wszystkich aby naciskali na posłów i zażądali działania - natychmiastowego uchwalenia projektu, bo obowiązkiem polityków jest wysłuchać głosu obywateli! Tym bardziej, że chodzi tutaj o życie polskich dzieci.
 
„Mamy nadzieję, że los nienarodzonych dzieci, będzie dla posłów równie ważny jak los osób starszych, które w dobie epidemii koronawirusa otaczamy szczególną opieką.” - mówi Kaja Godek, pełnomocnik inicjatywy.
Od wielu lat przez wyrachowanie i kalkulacje polityczne, codziennie w polskich szpitalach ginie troje bezbronnych dzieci. Są to głównie dzieci z zespołem Downa. Partie, które deklarują ochronę życia i rodziny mają w tej kadencji wszelkie możliwości działania. Większość sejmową i poparcie prezydenckie, a także gotowy do uchwalenia obywatelski projekt ustawy #ZatrzymajAborcję, za którym stoi blisko 1 mln obywateli.
 
„Będzie to chwila prawdy dla posłów. Kto jest za życiem, a kto za mordowaniem dzieci? Kto będzie udawał życzliwego, ale wykręci się Trybunałem Konstytucyjnym, który przy obecnych układach nigdy nie wyda orzeczenia? Jedynym słusznym kierunkiem będzie skierowanie projektu do II czytania i uchwalenie ustawy. To nie problem, skoro udaje się przegłosować ustawy w jeden wieczór, podobnie można zrobić z #ZatrzymajAborcję” - mówi Kaja Godek.
 
Pierwsze czytanie odbędzie się w Sejmie 15 kwietnia 2020 popołudniu. Zapraszamy do śledzenia transmisji na żywo w telewizji oraz przez stronę Sejmu.
 
Fundacja Życie i Rodzina (www.zycierodzina.pl) ukazuje zagrożenia dla rodziny i życia nienarodzonych dzieci. Prowadzi aktywne działania prolife oraz akcje #StopDewiacji i #ZatrzymajAborcję.