Kiedy mogę zatrzymać komornika?

Osoby, wobec których toczy się egzekucja komornicza z powodu długów dzielą się zasadniczo na dwie grupy. Jakie?

Pierwsza grupa to osoby, które zaniedbały swoje sprawy sądowe i odbierając pisma z sądu nie reagowały w terminach ustawowych. Chodzi mianowicie o osoby, które nie zrobiły nic, a otrzymały takie pisma z sądu jak:

 1. nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym

 2. nakaz zapłaty z e-sądu w EPU

 3. nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym

 4. wyrok zaoczny

Druga grupa to osoby, które nic nie wiedziały o postępowaniu sądowym, a nagle w ich życiu pojawił się komornik. To możliwe, bowiem już od kilkudziesięciu lat w polskim porządku prawnym funkcjonowała fikcja doręczenia.

UWAGA! Sądowe nakazy zapłaty wydawane są na posiedzeniach niejawnych. Oznacza to, że powód (np. bank, firma pożyczkowa czy windykacyjna) oraz pozwany nie są obecni w sądzie, a sędzia wydaje orzeczenie w zaciszu własnego gabinetu na podstawie dostępnych dokumentów albo twierdzeń zawartych w pozwie.

Kiedy jednak osoba pozwana może nie wiedzieć o tym, że wobec niej toczyło się postępowanie sądowe? Powodów takiego stanu rzeczy może być kilka. Oto najczęściej występujące:

 1. zmiana adres zamieszkania – występuje najczęściej w sytuacji wyprowadzenia się ze starego miejsca zamieszkania i przeprowadzenia się do nowego miejsca zamieszkania, ale bez zmiany adresu zameldowania;

 2. zmiana nazwiska – występuje zazwyczaj podczas zawarcia związku małżeńskiego albo powrotu do poprzedniego nazwiska po rozwodzie;

 3. wyjazd za granicę – dotyczy to osób, które nie zgłosiły we właściwym, polskim urzędzie stanu cywilnego faktu wyjazdu za granicę i utrzymaniu w kraju miejsca zameldowania.

PAMIETAJ! Miejsce zamieszkania nie musi być równoznaczne z miejscem zameldowania. A to właśnie miejsce Twojego faktycznego mieszkania jest ważne i na ten właśnie adres sąd powinien wysyłać wszystkie pisma i orzeczenia.

Kiedy mogę uchylić egzekucję komorniczą?

Jeśli zostałeś pozwany do sądu o zapłatę długu, a cała korespondencja była wysyłana:

 1. na nieprawidłowy, nieaktualny adres albo,

 2. na nieprawidłowe lub nieaktualne imię i nazwisko

to masz ogromne szanse na zatrzymanie egzekucji komorniczej! Mało tego, możesz finalnie nie tylko zatrzymać komornika, ale też odzyskać zabrane w toku egzekucji pieniądze! Jak to zrobić? Koniecznie przeczytaj dalej.

Gdzie zgłosić się o pomoc w zatrzymaniu komornika?

Niestety, ale niewiele jest kancelarii prawnych, które posiadają odpowiednią wiedzę w zakresie uchylania prawomocnych nakazów zapłaty i zatrzymywaniu egzekucji komorniczych. Jednak dużo pozytywnych komentarzy oraz relacji płynie od osób, które korzystały już z pomocy Kancelarii EUROLEGE. Ponad 3000 wygranych spraw sądowych i ponad 5000 spraw na biegu robi wrażenie i zdecydowanie budzi zaufanie.

Dlatego jeśli macie Państwo problemy z komornikiem zachęcamy do korzystania z pomocy Kancelarii EUROLEGE.

Jak zlecić sprawę do BEZPŁATNEJ ANALIZY?

Zgłoszenia swoich spraw komorniczych możecie Państwo dokonywać:

 1. wysyłając opis swojej sprawy na maila: kontakt@eurolege.pl

 2. wysyłając opis swojej sprawy na Facebooku: https://www.facebook.com/darmowyprawnik/

 3. wysyłając zgłoszenie swojej sprawy na: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

 4. dzowniąc pod numer: 530 333 130