Bagatela — dom urządzony z pomysłem, lecz nie przesadzony

0
0
0
/

Bagatela, czyli niewielki, jednorodzinny dom o powierzchni użytkowej od około 86 m², do maksymalnie 152 m², w zależności od wersji – taki jest nowoczesny projekt od pracowni architektonicznej Domowe Klimaty, łączący w sobie prostotę, atrakcyjny wygląd i rozsądną funkcjonalność. Co warto o nim wiedzieć?

Bagatela – podstawowe cechy

Projekt domu o tej wdzięcznej nazwie, w podstawowej i najmniejszej edycji zakłada całkowitą powierzchnię zabudowy wynoszącą 140 m². Oznacza to, że w bryle budynku znalazło się miejsce również na jednostanowiskowy garaż oraz taras i to wraz z wyjściem wprost z przytulnego, dwudziestopięciometrowego salonu. Pracownia Domowe Klimaty proponuje tym samym dom parterowy, lecz z możliwością adaptacji poddasza na użytkowe.

Wspomniany wcześniej salon łączy się bezpośrednio z kuchnią, która doświetlana jest narożnym oknem. Co ciekawe, znalazło się tam również miejsce na małą spiżarnię, która obecnie jest jednym z wymogów znajdujących się wysoko na liście priorytetów przyszłych inwestorów.

Mocno wysunięty na froncie bryły garaż łączy się z pomieszczeniem technicznym o powierzchni powyżej 5 m² oraz z wiatrołapem spełniającym także funkcję podręcznej garderoby. W niewielkiej kubaturze udało się wygospodarować przestrzeń zarówno na pełnowymiarową łazienkę, jak i osobne pomieszczenie z WC. Oprócz tego do dyspozycji mieszkańców są dwa pokoje sypialne, o pow. 10,72 m² każdy. Ich okna wychodzą na tylną część działki, w tym częściowo na taras.

Możliwe są też inne opcje, jak na przykład biura do wynajęcia Wrocław.

Czy warto wybrać taki projekt?

Przewidywany koszt budowy w najdroższym systemie zleconym to 310 000 zł. Oznacza to, że dom można mieć w cenie mieszkania, a przy sprzyjających warunkach rynkowych nawet nieco taniej. Przy okazji projekt nadaje się do wykorzystania na niewielkiej działce. Jednak nie każdy preferuje domy parterowe. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat i zbudować lepszą opinię, warto zajrzeć do artykułu szerzej poruszającego tę kwestię: Dom parterowy czy z poddaszem - porównujemy koszty i zalety 3 projektów z pracowni Domowe Klimaty”.


 

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną