I dodaje: „ bez specjalnej zachęty do Madonny o Łaskawym Obliczu coraz liczniej przyjeżdżali wierni z innych miast, by się pokłonić i wzywać Jej protekcji”.

https://youtu.be/rbuSUeaAn_g

 

Zawierz się Maryi

 

„Do Maryi, naszej Mamy możemy mieć pełne zaufanie i pewność, że powierzonymi osobami, sprawami się zaopiekuje, trudnościom zaradzi, problemy rozwiąże, bo nie tylko jest najlepszą z Matek, ale ma MOC” – czytamy w książce słowa współautora ks. Józefa Bartnika.

 

„Spróbujcie szczerze opowiedzieć Jej o wszystkich swoich bolączkach, problemach, sekretnych oczekiwaniach i niespełnionych marzeniach. Maryja nie tylko Was wysłucha, ale miejcie pewność, że wszystkie powierzone Jej problemy sama rozwiąże”. I dodaje: „otrzymywałem zdumiewające świadectwa pomocy Maryi w beznadziejnych – po ludzku sądząc – sytuacjach. Ilość świadectw sprawiła, że uznałem za celowe wprowadzenie oficjalnych zawierzeń. Od wielu lat w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.30 podczas Mszy Świętej do Niepokalanego Serca Maryi wspólnie odmawialiśmy Akt zawierzenia”.

 

Od dwóch lat mężczyźni spotykali się w „Męskim Różańcu” na ulicach polskich miast, by zawierzać siebie i swoje rodziny Matce Bożej. Odkąd zapanowała epidemia w duchu pokuty i wynagradzania podejmują przed każdą pierwszą sobotą trzydniowy post o chlebie i wodzie. Modlą się na różańcu i dają świadectwo swojej wiary.

https://www.youtube.com/watch?v=ehugCeJbJnc&t=8s

 

Z okazji uroczystości Matki Bożej Łaskawej, głównej patronki Stolicy, w sobotę 9 maja o godz. 7.00, w kościele konkatedralnym na Kamionku, Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej Mszę św. odprawi bp Romuald Kamiński, ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej.

 

W sierpniu będziemy obchodzić 100. rocznicę „Cudu Nad Wisłą” i z tej okazji przy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie stanie pomnik-wotum za zjawienie się Maryi i pomoc
w obronie Warszawy w 1920 roku. Każdy, kto chciałby podziękować Bogu i naszej Matce, Strażniczce Polski, za obfitość wyproszonych łask może to zrobić, wpłacając cegiełkę na budowę tego dzieła.

 

Szczegóły na stronie https://diecezja.info.pl/1920

 

Dodatkowe informacje:

Jakub Troszyński, 798-200-094

biuroprasowe@diecezja.waw.pl

www.diecezja.info.pl