Sondaż pokazuje także zaskakująca formę przepływu elektoratu: Większość wyborców Bosaka ma zagłosować... na Rafała Trzaskowskiego.

"Z tych, którzy głosowali w I turze na Krzysztofa Bosaka 30 proc. odda swój głos na Andrzeja Dudę, 70 proc. zadeklarowało głosowanie na Rafała Trzaskowskiego. W liczbach bezwzględnych to, aż 922.166 głosów do 395.214 z 1.317.380 głosów w I turze wyborów." - czytamy na wRealu24.pl

Miejmy nadzieję, że albo sondaż nie jest wiarygodny, albo wyborcy Bosaka oprzytomnieją i nie będą głosować na przedstawiciela anty-cywilizacji. Z pewnością wiele zależy od liderów Konfederacji - choć ci raczej powstrzymują się od jednoznacznych deklaracji. Wiele może zależeć od zachowania prezydenta Dudy, od tego, czy "zaoferuje" coś wyborcom Konfederacji. 

Być może to już się dzieje. Prezydent podpisał dziś projekt zmian w konstytucji, który ma wykluczyć adopcję dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym. "Jestem przekonany, że dzięki temu zapisowi bezpieczeństwo i troska o dobro dziecka będzie teraz w dużo większym stopniu realizowana" - podkreślił Andrzej Duda po podpisaniu projektu.