Reprezentujemy różne środowiska, ale łączą nas wartości, które budowały niegdyś LPR. Rogalski zwrócił się do elektoratu Konfederacji i byłego elektoratu LPR o poparcie Andrzeja Dudy, który jest w stanie obronić polską rodzinę, dzieci przed deprawacją, małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. Kluczowy był także apel do wyborców Konfederacji – dawniej elektoratu LPR – „nie bądźcie bierni, głosujcie zgodnie z naszym sumieniem narodowym, chrześcijańskim, poprzyjcie Andrzeja Dudę, który gwarantuje nam obronę tych wartości".

- Nie zachowujcie się jak Krzysztof Bosak, nie umywajcie rąk, gest Piłata jest zły w tych wyborach - powiedział wczoraj pod Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu prezes ZChR Bogusław Rogalski.

Te wybory to są wybory o wartości. To jest starcie dwóch cywilizacji. Cywilizacji, która budowała Polskę przez ostatnie tysiąc lat, opartej na wartościach chrześcijańskich i tej cywilizacji, która przekroczyła Odrę, przypełzła do nas z zepsutymi wartościami LGBT i z rewolucją światopoglądową, obyczajową., którą reprezentuje pan Trzaskowski. Dlatego my, jako Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin wzywamy wszystkich chrześcijan, wszystkich katolików w Polsce, do wzięcia udziału w tych wyborach, o stanięcie po stronie wartości i po stronie prawdy, i o poparcie pana Prezydenta Andrzeja Dudy, który jest gwarancją dla nas wszystkich Polaków. Obrony rodziny, obrony małżeństwa rozumianego jako związek kobiety i mężczyzny, jest gwarancją wreszcie obrony naszych dzieci przed deprawacją, z którą już mamy dzisiaj do czynienia - apelował Rogalski.

- Jak to uczynić? Przede wszystkim, katolicy powinni przestać być bierni. Muszą wyjść z katakumb, do których zostali zepchnięci, przez lata komunizmu, a potem przez okres III RP. Bo sprawa wiary nie jest sprawą prywatną. To jest nasz świat wartości, który mamy obowiązek bronić, a najlepiej ten świat wartości bronimy poprzez wybory. Poprzez akt wyborczy i oddanie głosu. Stąd wszyscy katolicy dzisiaj powinni się zmobilizować i przede wszystkim, oddać głos na tego kandydata, który jest dla nas gwarantem zachowania wartości chrześcijańskich w naszym kraju. A takie gwarancje daje dzisiaj Prezydent Andrzej Duda - podsumował prezes ZChR.