Roty Marszu Niepodległości zorganizowały konferencję prasową, na której poinformowano o złożeniu zawiadomienia o popełnieniu przez Rafała Trzaskowskiego przestępstwa z art. 127 i 256 Kodeksu Karnego. Trzaskowski finansował bojówki anarchistyczne i rewolucyjne w ramach Biennale Warszawa.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości powiedział na konferencji prasowej: „Finansowana przez Rafała Trzaskowskiego organizacja Biennale Warszawa jest częścią amorficznej międzynarodówki Antifa o charakterze komunistycznym, która przemocą chce narzucić swoją wizję świata, a tym samym finansowanie jej spełnia dyspozycję art. 256 § 1 i art. 127 § 1 i 2 KK".

Wiceprezes Stowarzyszenia Tomasz Kalinowski dodał: „Nie ma zgody na wspieranie przez Trzaskowskiego ekstremistycznych lewicowych organizacji uznawanych w USA za terrorystyczne. Prokuratura musi prześwietlić przepływ publicznych pieniędzy w warszawskim Ratuszu".

Mariusz Piotrowski z Zarządu Stowarzyszenia powiedział, że „prokuratura powinna sprawdzić, czy w finansowanych przez Ratusz projektach nie uczestniczyły osoby, które atakowały w ostatnim czasie wolontariuszy Fundacji Pro-Prawo do Życia".