ABSURD! NASA zmieni nazwy planet!? Obecne są zbyt "rasistowskie"?

0
0
0
/ NASA

W miarę jak społeczność naukowa pracuje nad identyfikacją i rozwiązaniem systemowej dyskryminacji i nierówności na różnych polach, stało się jasne, że niektóre kosmiczne pseudonimy są nie tylko niewrażliwe, ale mogą być aktywnie szkodliwe – podała NASA.

Agencja będzie współpracować z ekspertami ds. różnorodności, integracji i równości w dziedzinie nauk astronomicznych i fizycznych, aby zapewnić wskazówki i zalecenia dotyczące nazw i terminów do zmiany – napisano na stronie agencji kosmicznej NASA.

Popieram nasze ciągłe przewartościowywanie nazw, za pomocą których odnosimy się do obiektów astronomicznych – powiedział zastępca administratora Dyrekcji Misji Naukowych NASA. Naszym celem jest, aby wszystkie nazwy były zgodne z naszymi wartościami różnorodności i integracji, a my będziemy aktywnie współpracować ze społecznością naukową, aby to zapewnić. Nauka jest dla każdego i każdy aspekt naszej pracy musi odzwierciedlać tę wartość.

Agencja będzie współpracować z ekspertami ds. różnorodności, integracji i równości w dziedzinie nauk astronomicznych i fizycznych, aby zapewnić wskazówki i zalecenia dotyczące innych nazw i terminów do przeglądu - napisano na stronie NASA.

NASA będzie współpracowała więc z skrajnie lewicowymi organizacjami by przestrzeń kosmiczna była wolna od "dyskryminacji". Poprawność polityczna wchodzi więc do kosmosu. Na razie zrezygnowano z nazwy "Mgławica Eskimosa", ze względu na "rasizm", a także z "Galaktyki bliźniaków syjamskich".

Źródło: Kresy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną