- Złożyli Państwo w ostatnich tygodniach petycje w sprawie wprowadzenia Samorządowej Karty Praw Rodzin do samorządów w województwach śląskim i dolnośląskim.  Czy planujecie też w województwie opolskim? Tu jest bardzo potrzebna ochrona rodziny. W Opolu działa „Tęczowe Opole” – organizacja ideologii LGBT, która nawet dostała lokal od miasta Opola, w Centrum Dialogu Obywatelskim. Dzięki Samorządowej Karty Praw Rodzin, raz na zawsze będzie ochrona rodziny przed ideologią LGBT. Całe województwo opolskie powinno ochronione przed ideologią LGBT. Co dzieje się w powicie krapkowickim. Same zepsucie, gwałty, pedofilia. To pokazuje jak potrzebne jest wprowadzenie Samorządowej Karty Praw Rodzin - pisze pan Michał w jednym z e-maili udostępionych nam przez ZChR.

- Mam nadzieję, że nie zostanie przyjęta, gdyż jest to dokument mocno homofobiczny, jest to dokument mocno stojący w sprzeczności do charakteru tego regionu. Opolszczyzna jest regionem wielokulturowym, Opolszczyzna zawsze słynęła z tolerancji” powiedział we wtorek w programie „W cztery oczy” emitowanym przez Radio Opole, wicemarszałek województwa z ramienia Platformy Obywatelskiej, Zbigniew Kubalańca

W opinii gościa Radia Opole dokument jest w większości przyjmowany w tych samorządach, gdzie rządzi Zjednoczona Prawica, która, jak dodał, próbuje mocno ograniczać prawa osób czy to związanych z mniejszościami seksualnymi, czy innych narodowości. Na Opolszczyźnie, dopóki jest ona rządzona przez koalicję PO, PSL i Mniejszości Niemieckiej, taki dokument nie powinien zostać przyjęty.

Podczas najnowszego wywiadu dla „Gazety Polskiej” prezydent Andrzej Duda nawiązał także do kwestii wpływu rodziców na wychowywanie ich dzieci.

- Rodzice mają konstytucyjne prawo do wychowywania dzieci w zgodzie z własnymi przekonaniami. I to rodzicom należy się największe zaufanie, a nie jakimkolwiek organizacjom czy instytucjom międzynarodowym. Nikt lepiej nie wychowa swojego dziecka niż rodzice. Polskie rodziny chcą dla swoich dzieci jak najlepiej, a ja wierzę, że potrafią zadbać o ich rozwój” ocenił prezydent.

- My nie wnosimy żadnych projektów tworzenia stref wolnych od LGBT. To jest nadinterpretacja środowisk neomarksistowskich. My składamy projekt uchwały, zarówno w sejmikach jak i powiatach, i w gminach, którego celem jest umocnienie instytucji rodziny - powiedział w rozmowie z TVP Opole rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, Paweł Czyż.

Jakie będzie w tej sprawie stanowisko Prawa i Sprawiedliwości?

- Zawsze pozytywne. Rozumiem, że to ułatwienia dla rodzin. Ja jako jeszcze radna Rady Miasta Opola sama taka kartę dużej rodziny wprowadzałam, jedną z pierwszych na terenie Polski i importowałam taką idee, aby rodziny z dużą liczbą dzieci, rodziny zasobne w radość macierzyństwa i tacierzyństwa mogły mieć rożnego rodzaju przywileje. Tym bardziej, że my wszyscy, bo wiadomo, że „prawa strona” jest za tym żeby wspierać duże rodziny, ułatwić im życie i żeby to życie czynić bardziej interesującym, atrakcyjniejszym – to właśnie wejścia do muzeów, do różnych parków rozrywki, których na Opolszczyźnie jest dużo. To jest wspaniała inicjatywa, która absolutnie na pewno radni Prawa i Sprawiedliwości poprą i będą do tego namawiać pozostałych radnych - powiedziała w czerwcu w rozmowie z Niezależną Gazetą Obywatelską szefowa PiS w województwie opolskim, poseł Violetta Porowska.

Piotr Galicki