Sommer cytując CNBC zwrócił uwagę, że pod koniec maja miliarderzy na świecie zarobili poprzez tzw. pandemię koronawirusa 434 mld USD (1,61 bln zł). Największe udziały w tej kwocie mieli Jeff Bezos oraz Mark Zuckerberg.

- Bezos zarobił aż 34,6 mld dolarów, a pan Zuckerberg 25 mld dolarów. Wynika to z tego, że oni zajmują się działalnością internetową, handlem w Internecie. W momencie kiedy zamknięto możliwość handlu zwykłego ludzie zaczęli kupować w Internecie. Można zatem powiedzieć, że te wszystkie (rządowe – red.) lockdowny były w interesie pana Bezosa, pana Zuckerberga, bo miliony punktów sprzedaży się zamknęły i cały ruch trafił w ręce tych panów. Ta pandemia to jest dla nich interes życia - stwierdził Tomasz Sommer.

Redaktor Naczelny "Najwyższego Czasu!" podkreślił też, że "głównym beneficjentem koronawirusa są firmy, które robią biznesy w Internecie".

Odniósł się też do tzw. przepisów sanitarnych. Jak ocenił, one również odpychają część klientów od dokonywania zakupów w normalnych sklepach, co oznacza zysk dla internetowych potentatów.