„Dzięki temu przekazowi wzorców, wartości i osiągnięć naród może budować swoją teraźniejszość na mocnym fundamencie tradycji i dorobku, nie zaś wciąż na nowo rozpoczynać od podstaw tę samą pracę.” – dodał, precyzując cel wydarzenia.

„Pokażemy ponad 100 tytułów dzieł opowiadających o różnych drogach do wolności, w tym wolności indywidualnej każdego człowieka, a także całego narodu.”- zapowiada Arkadiusz Gołębiewski, dyrektor festiwalu. – „Po raz pierwszy nasi widzowie będą mieli okazję zobaczyć niemal wszystkie filmy i wideoklipy online oraz śledzić wielość wydarzeń dzięki relacjom w festiwalowej TV.”

„Międzynarodowy Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie prezentujące dzieła inspirowane historią lat 1939-89, ukazujące niezwykle trudne, często tragiczne drogi krajów tego regionu ku wolności. Każdy z prezentowanych obrazów przywraca należną pamięć o bohaterach tamtych czasów, często nadal anonimowych czy wręcz zapomnianych.” – mówi Prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek. – „Wyrażam również głębokie przekonanie, że obejrzane w trakcie Festiwalu dzieła filmowe skłonią wszystkich odbiorców do przemyśleń i dyskusji nad uniwersalnymi wartościami istotnymi dla nas wszystkich w obecnych czasach. Umiłowanie wolności, sprawiedliwości, uczciwości i prawdy, które zdominowało życie bohaterów tamtych lat, niech przyświeca również i nam.” - apeluje do widzów gospodarz miasta.

Festiwal odbywa się od czwartku do Niedzieli, 24-27 września 2020, zachęcamy do zapisu, szczegóły na stronie: http://festiwalnnw.pl

Aleksandra Pietkiewicz